Piotr Kraśko przyznał się
Mateusz Jagielski/East News
Newsy

Gwiazdy TVN bronią Piotra Kraśki. Burza po oświadczeniu dziennikarza

Po ostatnim incydencie związanym z wyrokiem sądowym Piotr Kraśko wydał oświadczenie, w którym przyznał się do winy. W obronie dziennikarza stanęło wiele gwiazd. Internauci zarzucili im kierowanie się podwójnymi standardami

W poniedziałek 13 grudnia do mediów napłynęły informacje o wyroku skazującym Piotra Kraśkę za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Dokument został odebrany dziennikarzowi na sześć lat, jak poinformował "Super Express". Okazało się, że prezenter na początku br. roku został ukarany mandatem podczas rutynowej kontroli za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy.

Piotr Kraśko przyjął karę i przyznał się do winy. Niedawno na jego Instagramie pojawiło się obszerne oświadczenie, w którym prowadzący TVN odniósł się do całej sytuacji. Szybko okazało się, że może liczyć na wsparcie ze strony gwiazd. Jednak część internautów zauważyła podwójne standardy. W komentarzach wybuchła gorąca dyskusja.

Piotr Kraśko ocenia nowych prowadzących "Dzień dobry TVN"! Co sądzi o Krupińskiej i Michałowskim?

Piotr Kraśko przeprosił za łamanie prawa: "Wstyd mi za to"

Zgodnie z relacją przedstawioną przez "Super Express" Piotr Kraśko po raz pierwszy pożegnał się z prawem jazdy w 2009 roku. Wówczas były to konsekwencje przekroczenia liczby punktów karnych. Znanemu dziennikarzowi kolejny raz odebrano uprawnienia do kierowania pojazdami w 2015 roku. By odzyskać dokument, musiał ponownie zdać egzamin, a tego - jak podkreśliła redakcja "SE" - nie zrobił.

Zobacz także: Telekamery 2021: Polityczne nawiązania Macieja Orłosia, Macieja Stuhra i Piotra Kraśki. Padły mocne słowa!

Mimo braku prawa jazdy Piotr Kraśko jednak był wielokrotnie widywany za kierownicą swoich samochodów. W kwietniu 2021 roku został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli. Wówczas Sąd Rejonowy w Łomży skazał dziennikarza na 7,5 tys. zł kary i kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów. Z doniesień mediów wynika, że prezenter TVN przyznał się do winy.

Piotr Kraśko pod studiem TVN

Po nagłośnieniu całej sprawy przez media Piotr Kraśko postanowił odnieść się do tej sytuacji i opublikował na swoim Instagramie obszerne oświadczenie, w którym przyznał się do winy i przeprosił za łamanie prawa. W rozmowie z dziennikarzami potwierdził też, że zdał już egzamin i odzyskał dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów.

To prawda, sytuacja miała miejsce w kwietniu. W ciągu miesiąca zdałem potem egzamin i odzyskałem prawo jazdy, potem zdałem jeszcze egzamin na kategorie B+E - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Wiele razy w tym miejscu używałem słowa „dziękuje” za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było - było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam - napisał na swoim profilu.

Gwiazdy stają w obronie Piotra Kraśki

Zaraz po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie Piotra Kraśki, wiele znanych osób postanowiło wyrazić solidarność z dziennikarzem. Jego wpis skomentowali między innymi Dorota Gardias i Bartek Jędrzejak. Prezenter TVN mógł też liczyć na wsparcie ze strony niektórych internautów.

❤️💪🏻💪🏻💪🏻 - napisała Dorota Gardias.

Głowa do góry! Zasługujesz - skomentował Bartek Jędrzejak.

Będzie dobrze! - dorzucił Mateusz Hładki.

Piotr Kraśko skazany na prowadzenie auta bez prawa jazdy

Nie wszyscy jednak okazali się na tyle wyrozumiali. Choć część internautów podkreśliła, że nie jest to jazda po alkoholu, która jest szczególnie piętnowana społecznie, to Piotr Kraśko przyznał się do łamania prawa dopiero w momencie, gdy został przyłapany. Nie był to też najprawdopodobniej jednorazowy wybryk, ponieważ dziennikarz wielokrotnie bywał widywany za kierownicą.

Gość przez 6 lat łamał prawo i teraz przeprasza, bo dał się złapać…

Przez 6 lat świadomie łamał prawo i śmiał mówić w Faktach o łamaniu zasad praworządności. Obłuda, pycha i myślenie, że „nam można więcej”

Wstyd popierać osobę popełniającą przestępstwo tylko dlatego że to kolega z pracy - wstyd

W sumie niech jeździ dalej i po co przeprasza, skoro „nam wolno więcej” - czytamy w komentarzach.

Zobacz także: Piotr Kraśko pokazał swojego 13-letniego syna i pęka z dumy! To cały tata

Jak oceniacie całą sytuację? Uważacie, że osoby publiczne powinny wyrażać wsparcie w mediach w takich sytuacjach?

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko
East News

Piotr Kraśko skazany na prowadzenie auta bez prawa jazdy
Newsy
Piotr Kraśko skazany za jazdę samochodem bez prawa jazdy! Jest komentarz gwiazdora TVN
We wrześniu zapadł wyrok w sprawie Piotra Kraśki - dziennikarz "Faktów" został zatrzymany za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. Jest komentarz dziennikarza

Jak poinformował „Super Express” Piotr Kraśko we wrześniu tego roku został skazany za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. Do zatrzymania dziennikarza doszło 1 kwietnia w Nowogrodzie pod Łomżą. Okazało się, że prezenter nie posiada odpowiednich uprawnień. Jak podaje dziennik, Kraśko nie ma prawa jazdy od 2015 roku. Jak to komentuje? Piotr Kraśko zatrzymany za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy O głośnej sprawie jako pierwszy napisał dziś „Super Express” - według relacji dziennika Piotr Kraśko został skazany na rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywnę w wysokości 7,5 tysięcy złotych za prowadzenia samochodu bez odpowiedniego dokumentu. Do zatrzymania doszło podczas rutynowej kontroli w kwietniu 2021 roku, we wrześniu  zapadł wyrok: Prokuratora postawiła mu zarzuty, a Kraśko przyznał się do winy. Prokuratura wniosła sprzeciw od tego wyroku i już w normalnym procesie we wrześniu sąd wydał ten sam wyrok. Śledczy nie wnieśli apelacji i wyrok się uprawomocnił - czytamy w "Super Expressie". Zobacz także:  Jest oświadczenie Beaty K., wokalistki Bajmu. Usłyszała zarzut za jazdę po alkoholu! "Bardzo się tego wstydzę" Kraśko potwierdził informacje gazety: We wrześniu sąd skazał mnie na grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez rok. To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się siedząc na miejscu pasażera - mówi prezenter. Co więcej, "Super Express" ustalił, że Piotr Kraśko pierwszy raz stracił prawo jazdy w 2009 roku z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów karnych, ponownie miał je utracić w 2015 roku, co według dziennika oznacza, że prezenter przez 6 lat prowadził samochód bez odpowiednich dokumentów. Kraśko został poproszony o komentarz w tej sprawie, jednak nie...

Monika Olejnik zapytana o Piotra Kraśkę
TRICOLORS/East News
Newsy
Monika Olejnik została zapytana na antenie o Piotra Kraśkę. Dziennikarka odpowiedziała
Prowadząca program "Kropka nad i" Monika Olejnik na antenie usłyszała pytanie dotyczące Piotra Kraśki. Gość dziennikarki poprosił o komentarz w sprawie niedawnych doniesień o łamaniu prawa przez redaktora TVN. Co usłyszał?

Nie milkną echa afery związanej z Piotrem Kraśką, który przez sześć lat łamał prawo. Jak się okazało, prowadzący "Fakty" w telewizji TVN prowadził samochód, nie mając uprawnień. Gdy sprawa została nagłośniona przez media, dziennikarz przyznał się do wszystkiego i odniósł się do zarzutów. Ten incydent jednak rzucił cień na jego wiarygodność. Niedawno temat Piotra Kraśki nieoczekiwanie pojawił się w programie Moniki Olejnik. Prowadząca "Kropkę nad i" została poproszona na antenie o komentarz w sprawie swojego kolegi. Jedna z najsłynniejszych dziennikarek postanowiła odpowiedzieć. Monika Olejnik skomentowała aferę wokół Piotra Kraśki: "Nie rządzi Polską" Zanim padło pytanie dotyczące Piotra Kraśki, Monika Olejnik rozmawiała w "Kropce nad i" z wiceszefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotrem Wawrzykiem o głośnych kontrowersjach związanych z działalnością Łukasza Mejzy. Posłowi zarzuca się, że jego spółka oferowała leczenie pacjentów cierpiących na nieuleczalne choroby, wykorzystując metody niemające medycznego uzasadnienia. W grę wchodzą bardzo duże pieniądze. Zobacz także:   Nie tylko Joanna Opozda i Antoni Królikowski przezwyciężyli kryzys. Te pary dały sobie drugą szansę Związany ze Zjednoczoną Prawicą polityk udał się na urlop. Posłowie pytani o aferę swojego sejmowego kolegi nabierają wody w usta. Monika Olejnik postanowiła zapytać swojego gościa w "Kropce nad i" o polityczną przyszłość Łukasza Mejzy. Chciała wiedzieć, czy zdaniem Piotra Wawrzyka wiceminister Sportu powinien zostać zdymisjonowany, czego już od dłuższego czasu domaga się opozycja. Proszę powiedzieć, czy pan Mejza zasłużył sobie na to, żeby zostać zdymisjonowany? - zapytała Monika Olejnik. Wówczas wiceszef MSZ zamiast...

Piotr Kraśko jeździł samochodem bez uprawnień!
East News/TRICOLORS
Newsy
Piotr Kraśko przeprasza za jazdę samochodem bez uprawnień! "Wstyd mi za to"
Piotr Kraśko został zatrzymany za jazdę samochodem bez uprawnień. Dziennikarz nadszarpnął zaufanie fanów? "Bardzo wszystkich Państwa przepraszam" - zapewnia.

Piotr Kraśko odniósł się do głośnej sprawy, jaką było zatrzymanie go podczas jazdy samochodem bez uprawnień. Na jaw wyszło, że dziennikarz nie posiadał prawa jazdy od 6 lat! "To w pełni zasłużona kara" mówił dziennikarz o wyroku sądu w jego sprawie. Teraz odniósł się do tego w oficjalnym oświadczeniu. Piotr Kraśko przeprasza swoich fanów: "Rozumiem, jak bardzo zawiodłem" Piotr Kraśko został zatrzymany na Podlasiu do rutynowej kontroli, podczas której wyszło na jaw, że nie posiada ważnych dokumentów prawa jazdy. Co więcej, dokumentów uprawniających do prowadzenia samochodu nie ma już od 6 lat. Dziennikarz pokornie przyjął wyrok sądu , który zdecydował, że Piotr Kraśko musi zapłacić karę grzywny w wysokości 7 500 złotych oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez rok. Co więcej, według "Super Expressu" dziennikarz nie raz już otrzymywał punkty karne, a w 2014 roku stracił prawo jazdy za przekroczenie ich limitu. To właśnie wtedy Piotr Kraśko powinien był zdać na nowo egzamin, czego nie zrobił. W rozmowie z "Super Expressem" przyznał: - To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się siedząc na miejscu pasażera. Teraz dziennikarz zdecydował się także odnieść do sprawy przed swoimi fanami na Instagramie, którzy przecież mogli poczuć się zawiedzeni jego zachowaniem: - Wiele razy w tym miejscu używałem słowa „dziękuję” za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było - było to bardzo głupie. I wstyd mi za to - przyznał dziennikarz. ...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik