Hubert Urbański, Milionerzy
East News
Newsy

"Milionerzy": Kto w V części "Gwiezdnych wojen" kończy jako płaskorzeźba w karbonicie?

"Milionerzy": Kto w V części "Gwiezdnych wojen" kończy jako płaskorzeźba w karbonicie?

208. odcinek programu "Milionerzy" rozpoczął się od kontynuacji gry Eweliny Zambrowskiej. Uczestniczka zaczynała grę w kolejnym odcinku na poziomie tysiąca zł i z dwoma kołami ratunkowymi. Jak sobie poradziła w dalszym etapie gry? 

Zobacz także: "Milionerzy": Z czego pozyskiwano węglan potasu, kiedy zwano go potaszem?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Milionerzy", odc. 208, sezon 4

Już pierwsze pytanie w tym odcinku sprawiło Ewelinie dość dużą trudność. Uczestniczka postanowiła poprosić o pomoc publiczność. 

Zwieńczenie wież którego kościoła widać w tle obrazu "Hołd pruski" Jana Matejki?

Tak wyglądały cztery możliwe odpowiedzi: 

A: Mariackiego w Krakowie 

B: bazyliki jasnogórskiej 

C: Katedry w Zamościu 

D: Archikatedry oliwskiej

Najwięcej głosów publiczności, padło na odpowiedź A. Ewelina postanowiła zaufać widowni i postawiła na Kościół Mariacki w Krakowie. Dzięki pomocy publiczności, uczestniczka zdobyła 2000 zł. 

Duże problemy Eweliny pojawiły się także przy pytaniu za 5000 zł. Uczestniczka programu "Miliionerzy" postanowiła jednak zaryzykować i nie brać kół ratunkowych. Pytanie brzmiało:

Pakuły to: 

A: bicepsy kulturysty

B: wypełniacz przesyłek

C: splątane włókna lnu 

D: ćwiczenia siłowe

Intuicja na szczęście nie zawiodła Eweliny i wybrała poprawną odpowiedź C! Na jej konto wpadły więc kolejne pieniądze! Następne pytania nie sprawiły uczestniczce problemu, aż do stawki o gwarantowane 40 000. Pytanie za sumę gwarantowaną brzmiało:

Większość zwierząt lądowych z poziomymi źrenicami to te: Nie wykorzystała koła i zaryzykowała

A: na które polują drapieżniki 

B: które pełzają 

C: które plują z zasadzki 

D: które żerują nocą 

Ewelina poczuła się już pewnie i ponownie zaufała swojej intuicji. Niestety, tym razem wskazała błędną odpowiedź, B. Ta decyzja sprawiła, że uczestniczka musiała rozstać się z programem z gwarantowanym 1000 złotych! 

Kolejnym uczestnikiem programu "Milionerzy" w 208. odcinku był Kamil Rzepnicki. Chociaż mężczyźnie udało się brawurowo przejść przez wstępne eliminacje, to jednak główne pytania od samego początku sprawiły mu dużo trudności! Już na pierwszym poziomie za 500 zł. pojawiły się pierwsze wątpliwości Kamila. 

13 grudnia którego roku władza komunistyczna w Polsce wypowiedziała wojnę własnemu narodowi? 

A: 1980

B: 1981

C: 1983

D: 1989

Na szczęście po dłuższym zastanowieniu uczestnikowi udało się przypomnieć historię Polski i zaznaczył poprawną odpowiedź, czyli B. Jednak bardzo szybko pojawiły się kolejne problemy Kamila Rzepnickiego. Przy pytaniu za 2000 zł uczestnik ponownie nie wiedział, jaka powinna być dobra odpowiedź. 

Kto w V części "Gwiezdnych wojen" kończy jako płaskorzeźba w karbonicie? 

A: Han Solo

B: Leia 

C: Luke Skywalker 

D: Chewbacca

Kamil Rzepnicki nie chciał wykorzystywać kół ratunkowych na tak wczesnym etapie i ponownie zaryzykował. Postawił na odpowiedź C, Luke Skywalker. Niestety, poprawną odpowiedzią okazała się być A,  czyli Han Solo. Uczestnik wrócił więc do domu z gwarantowanym 1000 zł, a pytanie z "Gwiezdnych wojen" było ostatnim w tym odcinku.

Będziecie oglądać kolejny, 209. odcinek?

Hubert Urbański - Milionerzy

 

Filip Chajzer o TTBZ
TV-Show
"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?
"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

  W środę, 21 marca, w "Milionerach" padła główna wygrana - pani Maria, emerytowana nauczycielka, została milionerką! I od razu została królową sieci :)   Zobacz:  Filip Chajzer  zarabia  kilkadziesiąt tysięcy złotych... w jeden wieczór!    Pytanie za milion było z dziedziny matematyki, dla niektórych to czarna magia. Wśród nich znalazł się Filip Chajzer, który nie dałby rady wygrać miliona. A co mówi o pani Marii? Zobacz wywiad z gospodarzem "Hipnozy" - TYLKO U NAS!   Zobacz także:  Pani Maria wygrała milion w "Milionerach"! Ile będzie musiała zapłacić podatku od wygranej?  

Hubert Urbański - Milionerzy
Newsy
"Milionerzy": Nieprzechodni wśród przechodnich?
Wielkie emocje i trudne pytania w programie "Milionerzy"!

Kolejny odcinek " Milionerów " za nami! Uczestnik od początku miał problem z odpowiedziami na pytania. Przy trzecim wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe. Padło pytanie o milion? Zobaczcie, ile wygrał Pan Michał, który pracuje jako pedagog resocjalizacyjny! Uczestnikowi na widowni kibicowała żona Anna. Uczestnik "Milionerów" na początku odpowiedział na pytanie za 500 zł "Wieża stanowiąca podporę wschodniego skrzydła zamku na Wawelu? Mężczyzna już przy pierwszym pytaniu skorzystał z koła ratunkowego, publiczność poprawnie wybrała odpowiedź b: Kurza Stopka.  Drugie pytanie za 1000 zł brzmiało:  W której z dyscyplin sędzia może posyłać na ławkę kar: a: w boksie b: w tenisie c: w hokeju na lodzie d: w pong-pongu Prawidłowa odpowiedź to oczywiście C: w hokeju na lodzie.  Pytanie za 2000 zł brzmiało:  Prezydent z charakterystycznym dołkiem w brodzie to: a: Andrzej Duda b: Aleksander Kwaśniewski c:  Bronisław Komorowski d: Lech Wałęsa Uczestnik przy tym pytaniu wykorzystał aż dwa koła ratunkowe: telefon do przyjaciela i 50:50, ale ostatecznie odpowiedział poprawnie i wybrał A: Andrzej Duda. Pytanie za 5000 zł: Jedna z najsłynniejszych romantycznych scen to ta z motywem muzycznym z utworu "My Heart Will Go On" w filmie: a: "Uwierz w ducha" b: "Pretty Woman" c: "Titanic" d: "Dirty Dancing" Prawidłowa odpowiedź to C: "Titanic". Uczestnik wygrał 5 000 zł "Milionerzy": pytanie za 10 tys. zł To wodny roztwór kwasu węglowego i kationów metali: wapnia, magnezu, sodu, potasu oraz anionów wodorowęglanowych, siarczanowych, chlorkowych: a: woda destylowana b: woda ciężka c: woda gazowana d:...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie rozgrywa się akcja horroru Stanleya Kubricka "Lśnienie"?
Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 209. odcinku "Milionerów"!

Pierwszym uczestnikiem 209 odcinka programu "Milionerzy" był 27-letni Błażej Szulc, który bardzo szybko odpowiedział na pytanie eliminacyjne dotyczące rodzajów ciastek. Pierwsze dwa pytania konkursowe nie stanowiły dla niego żadnego problemu, a odpowiedzi pojawiały się w kilka sekund. Problem pojawił się jednak przy trzecim pytaniu uczestnika. "Milionerzy", odc. 208, sezon 4 - najciekawsze pytania i odpowiedzi Trzecie pytanie dotyczyło największej organizacji humanitarnej w krajach muzułmańskich. Odpowiednikiem Czerwonego Krzyża w krajach muzułmańskich jest: A: Zielony Krzyż  B: Czerwony Półksiężyc C: Czerwona Gwiazda Dawida D: Czerwony Lew i Słońce Błażej długi czas wahał się między odpowiedzią B i C, a ostatecznie postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe i poprosić publiczność o podpowiedź. Aż 90% osób zagłosowało, iż poprawną odpowiedzią jest organizacja humanitarna Czerwony Półksiężyć. Uczestnik zaufał widowni i wybrał dobrą odpowiedź! Na następne pytanie za 5000 zł również udało się odpowiedzieć dzięki odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi. Odpowiedź na następne pytanie była zupełnie przypadkowa. W momencie gdy ostatnie koło ratunkowe, w postaci telefonu do mamy, nie pomogło, uczestnik postanowił postawić wszystko na jedną kartę.  Który z utworów Czesława Niemena najczęściej słychać przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie? A: "Kwiaty ojczyste" B: "Dziwny jest ten świat" C: "Jednego serca" D: "Sen o Warszawie" Błażej Szulc miał duże szczęście, gdyż zupełnym trafem udzielił poprawnej odpowiedzi na pytanie. Za pewne ten wariant wydał mu się najbardziej logiczny, ze względu na tytuł piosenki. Intuicja w tym przypadku go nie zawiodła....

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner