208. odcinek programu "Milionerzy" rozpoczął się od kontynuacji gry Eweliny Zambrowskiej. Uczestniczka zaczynała grę w kolejnym odcinku na poziomie tysiąca zł i z dwoma kołami ratunkowymi. Jak sobie poradziła w dalszym etapie gry?

Reklama

Zobacz także: "Milionerzy": Z czego pozyskiwano węglan potasu, kiedy zwano go potaszem?

"Milionerzy", odc. 208, sezon 4

Już pierwsze pytanie w tym odcinku sprawiło Ewelinie dość dużą trudność. Uczestniczka postanowiła poprosić o pomoc publiczność.

Zwieńczenie wież którego kościoła widać w tle obrazu "Hołd pruski" Jana Matejki?

Tak wyglądały cztery możliwe odpowiedzi:

A: Mariackiego w Krakowie

B: bazyliki jasnogórskiej

C: Katedry w Zamościu

D: Archikatedry oliwskiej

Najwięcej głosów publiczności, padło na odpowiedź A. Ewelina postanowiła zaufać widowni i postawiła na Kościół Mariacki w Krakowie. Dzięki pomocy publiczności, uczestniczka zdobyła 2000 zł.

Zobacz także

Duże problemy Eweliny pojawiły się także przy pytaniu za 5000 zł. Uczestniczka programu "Miliionerzy" postanowiła jednak zaryzykować i nie brać kół ratunkowych. Pytanie brzmiało:

Pakuły to:

A: bicepsy kulturysty

B: wypełniacz przesyłek

C: splątane włókna lnu

D: ćwiczenia siłowe

Intuicja na szczęście nie zawiodła Eweliny i wybrała poprawną odpowiedź C! Na jej konto wpadły więc kolejne pieniądze! Następne pytania nie sprawiły uczestniczce problemu, aż do stawki o gwarantowane 40 000. Pytanie za sumę gwarantowaną brzmiało:

Większość zwierząt lądowych z poziomymi źrenicami to te: Nie wykorzystała koła i zaryzykowała

A: na które polują drapieżniki

B: które pełzają

C: które plują z zasadzki

D: które żerują nocą

Ewelina poczuła się już pewnie i ponownie zaufała swojej intuicji. Niestety, tym razem wskazała błędną odpowiedź, B. Ta decyzja sprawiła, że uczestniczka musiała rozstać się z programem z gwarantowanym 1000 złotych!

Kolejnym uczestnikiem programu "Milionerzy" w 208. odcinku był Kamil Rzepnicki. Chociaż mężczyźnie udało się brawurowo przejść przez wstępne eliminacje, to jednak główne pytania od samego początku sprawiły mu dużo trudności! Już na pierwszym poziomie za 500 zł. pojawiły się pierwsze wątpliwości Kamila.

13 grudnia którego roku władza komunistyczna w Polsce wypowiedziała wojnę własnemu narodowi?

A: 1980

B: 1981

C: 1983

D: 1989

Na szczęście po dłuższym zastanowieniu uczestnikowi udało się przypomnieć historię Polski i zaznaczył poprawną odpowiedź, czyli B. Jednak bardzo szybko pojawiły się kolejne problemy Kamila Rzepnickiego. Przy pytaniu za 2000 zł uczestnik ponownie nie wiedział, jaka powinna być dobra odpowiedź.

Kto w V części "Gwiezdnych wojen" kończy jako płaskorzeźba w karbonicie?

A: Han Solo

B: Leia

C: Luke Skywalker

D: Chewbacca

Kamil Rzepnicki nie chciał wykorzystywać kół ratunkowych na tak wczesnym etapie i ponownie zaryzykował. Postawił na odpowiedź C, Luke Skywalker. Niestety, poprawną odpowiedzią okazała się być A, czyli Han Solo. Uczestnik wrócił więc do domu z gwarantowanym 1000 zł, a pytanie z "Gwiezdnych wojen" było ostatnim w tym odcinku.

Będziecie oglądać kolejny, 209. odcinek?

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama