Party Stories
Kolejny uczestnik programu "Milionerzy" wygra milion złotych?
East News
TV-Show

"Milionerzy": Z czego pozyskiwano węglan potasu, kiedy zwano go potaszem?

Zobacz, czy udałoby ci się wygrać duże pieniądze w 207. odcinku "Milionerów"!

207. odcinek "Milionerów" rozpoczął się od kontynuacji gry z poprzedniego odcinka. Przemysław z pierwszym pytaniem nie miał żadnych problemów, choć - jak sam przyznał - literatura polska nie jest jego mocną stroną. Jak poradził sobie później? Czy udało mu się wygrać sporą kwotę? Zobaczcie, co wydarzyło się w 207. odcinku "Milionerów". 

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Milionerzy", odc. 207, sezon 4

Przemysław w imponujący sposób przebrnął przez kilka pytań, które zapewniły mu 40 tysięcy złotych. Zawahał się jedynie przez moment. Chodziło o pytanie związane z piłką nożną, która nie jest jego ulubioną dziedziną. 

Który z wymienionych zdobył najwięcej bramek dla reprezentacji Polski? - tak brzmiało wspomniane pytanie. 

A tak wyglądały możliwe odpowiedzi:

A: Włodzimierz Lubański

B: Zbigniew Boniek

C: Andrzej Juskowiak

D: Robert Lewandowski

Przemysław zdecydował się zadzwonić do przyjaciela, który pasjonuje się piłką nożną. Ten bez zawahania wskazał odpowiedź D. Przemek posłuchał przyjaciela i dzięki niemu wygrał 10 tysięcy złotych.

Sporo wątpliwości dostarczyło kolejne pytanie, które Przemysław usłyszał po zyskaniu gwarantowanych 40 tysięcy złotych. Choć mężczyzna jest biologiem, długo zwlekał z odpowiedzią na nie. 

Z czego pozyskiwano węglan potasu, kiedy zwano go potaszem?

 

A: z popiołu drzewnego

B: z ropy naftowej

C: z węgla kamiennego

D: z gazu ziemnego

Przemysław postanowił wykorzystać ostatnie koło ratunkowe, czyli 50:50. Ostatecznie postawił na odpowiedź A, o której myślał od początku. Dzięki temu wygrał 75 tysięcy złotych. Chwilę później musiał się jednak zmierzyć z naprawdę trudnym pytaniem.

Ten filozof związany głównie z kręgiem Radia Maryja przedstawiał się jako rzymski katolik niewierzący. 

 

A: Bogusław Wolniewicz 

B: Ryszard Legutko

C: Zygmunt Bauman

D: Jan Hartman

Przemysław nie chciał ryzykować i zrezygnował z gry zabierając ze sobą do domu 75 tysięcy złotych.

Kolejną zawodniczką, która w 207. odcinku "Milionerów" usiadła na przeciwko Huberta Urbańskiego, była Ewelina Zambrowska z województwa łódzkiego. 31-latka już przy pytaniu za tysiąc złotych zużyła pierwsze koło ratunkowe - 50:50.

Co ma zrewolucjonizować Hyperloop - nowatorski projekt miliardera Elona Muska?

 

A: rolnictwo na pustyniach

B: naukę języków obcych

C: transport pasażerki

D: służbę zdrowia

Po odrzuceniu dwóch odpowiedzi Ewelina zaznaczyła C, dzięki czemu wygrała gwarantowane tysiąc złotych. Czas programu się skończył, a 31-latkę zobaczymy w kolejnym, 208. odcinku "Milionerów". Będziecie oglądać?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Hubert Urbański o Milionerach
Newsy
"Milionerzy": Kto mógłby zastąpić Huberta Urbańskiego w roli prowadzącego?!

Wielki powrót Milionerów okazał się hitem stacji TVN. Program wzbudza ogromne zainteresowanie, głownie ze względu na kontrowersyjne pytania, które zaskakują nie tylko uczestników.   Zobacz:  Kolejne kontrowersje wokół show "Milionerzy"! Pytano o Kaczyńskiego, a teraz... Internauci wyśmiali program!   Hubert Urbański na ramówce TVN zdradził nam zaś, czy ktoś mógłby go zastąpić i jak czuje się w roli prowadzącego show.   Zobacz także na viva.pl:  Hubert Urbański w VIVIE! „W swoich oczach bardzo się zmieniłem”    

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Mogadiszuanka to mieszanka jakiego kraju?
Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 215. odcinka "Milionerów".

215. odcinek, 4 sezonu "Milionerów" rozpoczął się od kontynuacji gry Tomasza z Warszawy. Dzięki temu, że kilka razy zaufał swojej intuicji i postanowił ryzykować, wygrał bardzo dużą sumę pieniędzy. Przykładem może tu być pytanie: "Mogadiszuanka to mieszkanka?" za gwarantowane 40 000 złotych. Jakie jeszcze pytania trafiły się uczestnikowi? "Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, (...)żeby mu się córka z czarnym (...), żeby miał AIDS-a i raka. Oto modlitwa Polaka." Z filmu? To pierwsze pytanie, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe i poprosić widownię o podpowiedź. Kierowany pomocą widzów, postawił na dobrą odpowiedź i wygrał 10 000 złotych. A: "Dzień Świra" B: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" C: "Życie wewnętrzne" D: "Dom wariatów" Słynny Marcin Luter był w słynnym Wartburgu, czyli gdzie? - pytanie za 20 000 złotych. Już przy następnym pytaniu Tomasz musiał ponownie poprosić o koło ratunkowe, tym razem 50:50. Choć uczestnik od początku obstawiał prawidłową odpowiedź, nie był w stanie w pełni zaufać swojej intuicji.  Ostatecznie wybrał pierwotny wariant i przeszedł do następnego etapu gry. A: w enerdowskim aucie B: we francuskim kurorcie C: w klasztorze nad Wartą D: w zamku w Turyngii  Mogadiszuanka to mieszkanka? - pytanie za gwarantowane 40 000 złotych Ostatnie koło ratunkowe uczestnik wykorzystał na pytanie dotyczące geografii. W typ przypadku poprosił o pomoc przyjaciela, który niestety nie znał prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Mimo to postanowił zaryzykować i wygrał gwarantowane 40 000 zł.  A: Egiptu B: Somalii C: Kenii D: Etiopii...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Z ilu salw składa się salut narodowy? Pytanie za 500 000 złotych
Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 231. odcinka programu "Milionerzy". Pytanie za 500 000 złotych "Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" .

"Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" to pytanie pojawiło się w 231. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź i wygrał 500 000 złotych. Jesteście ciekawi pytania za tytułowy milion złotych?   Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Które fale spowodowane są przyciąganiem Słońca i Księżyca? Pytanie za 250 000 złotych Uczestnikiem dzisiejszego 231. odcinku programu "Milionerzy" był Maksymilian Bilewicz, który jako jedyny odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Do pytania za 250 000 złotych "Które fale spowodowane są przyciąganiem Słońca i Księżyca?" podszedł w sposób dedukcyjny i eliminacyjny. Był on praktycznie pewny odpowiedzi i na szczęście okazała się ona poprawna. Fale pływowe to fale przypływu i odpływu, które przyciągane są przez Słońce i Księżyc. A: pływowe B: sejsze C: tsunami D: radiowe Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych? Pytanie za 500 000 złotych Ostatni pytaniem tego odcinka było pytanie za 500 000 złotych ""Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" . Uczestnik stwierdził, że nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale się domyśla. W tym przypadku potrzebne było koło ratunkowe, Maksymilian zdecydował się wykorzystać drugie koło w tej grze - 50:50. W grze zostały dwie odpowiedzi - A: z 5 oraz D: z 21. Uczestnik postanowił postawić na odpowiedź D, która okazałą się prawidłowa.  A: z 5 B: z 11 C: z 16 D: z 21 Niestety wtedy...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner