Beata Mikołajczyk i Karolina Naja z medalem igrzysk Rio 2016
East News

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja nie zawiodły oczekiwań polskich kibiców. Na torze kajakowym w Rio de Janeiro zdobyły brązowy medal w konkurencji K2 na 500 metrów. Mikołajczyk i Naja były już brązowymi medalistkami poprzednich igrzysk w Londynie.

ZobaczPolskie kajakarki walczą o medal. Szykują się wielkie emocje! Relacja na żywo z jedenastego dnia igrzysk

 

Polska medalowa dwójka bez problemu awansowała wczoraj do finału wygrywając swój wyścig półfinałowy. W finale konkurencji K2 na dystansie 500 metrów od początku zajmowała medalowe miejsce, które utrzymała do końca. Tak finiszowały Polki:

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja ze XXX medalem igrzysk olimpijskich. To szósty polski medal w Rio
screen TVP

 

To nie koniec występów Mikołajczyk i Nai na igrzyskach w Rio. W piątek zobaczymy je w osadzie K4 na 500 metrów razem z Martą Walczykiewicz i Edytą Dzieniszewską. Trzymamy kciuki za równie dobry występ Polek!

 

Brązowy medal olimpijski dwójki K2 Mikołajczyk/Naja to szósty medal, jaki zdobyła Polska na igrzyskach w Rio. Najpierw brązowy medal w kolarstwie zdobył Rafał Majka, potem złoty medal w wioślarstwie wywalczyła polska dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj, a brązowy czwórka podwójna Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska. Do kolekcji dorzucili się też Piotr Małachowski ze swoim srebrnym medalem w rzucie dyskiem i Anita Włodarczyk złotem w rzucie młotem.

 

Zadowolone Polki na olimpijskim podium.

Naja i Mikołajczyk na olimpijskim podium
screen TVP

 

I z medalem.

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja z medalem igrzysk Rio 2016
East News