Marta Kaczyńska - sesja i wywiad w Vivie
Viva!

Marta Kaczyńska o tragedii w Smoleńsku: Okrzepłam, dojrzałam

Marta Kaczyńska - sesja i wywiad w Vivie
Viva!

Mijają właśnie trzy lata od katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Rocznica zbiegła się z premierą biografii Lecha Kaczyńskiego, w której udział wzięła jego córka, Marta. Przypomnijmy: Uśmiechnięta Marta Kaczyńska na premierze książki o zmarłym ojcu.

Marta Kaczyńska udzieliła też obszernego wywiadu dla najnowszego numeru magazynu "Viva!". Opowiada w nim o tęsknocie za rodzicami, swojej relacji z córkami i mieszkaniu, do którego niedawno się wprowadziła, a które niegdyś należało do jej tragicznie zmarłych rodziców. Zdradziła również, że myśli o wydaniu książki swojego autorstwa o Lechu i Marii Kaczyńskich.

- Przyjdzie czas i na moją książkę o Rodzicach. Od czasu do czasu siadam i piszę, bo coraz częściej zdaję sobie sprawę, jak ulotna jest pamięć - zdradziła.


Jak córka Kaczyńskich czuje sie trzy lata po katastrofie? Wciąż chciałaby, aby śledztwo w tej sprawie przyniosło jakieś rozstrzygające odpowiedzi.

- Okrzepłam, dojrzałam. Myślę jednak, że byłoby mi znacznie łatwiej, gdyby okoliczności katastrofy zostały rzetelnie i jednoznacznie wyjaśnione. Ale jestem przekonana, że prędzej czy później dowiemy się, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku. Ta prawda jest potrzebna, jak myślę, nie tylko mnie, ale wszystkim Polakom - wyznała.


Kaczyńska przyznała też, że śmierć rodziców zupełnie zmieniła jej życie, nawet to zawodowe:

- Pustki, jaka powstała po takiej nagłej i tragicznej śmierci najbliższych, nie da się wypełnić. Wtedy - trzy lata temu - żyłam o wiele bardziej swoim życiem prywatnym, adwokaturą i planami naukowymi. Teraz znacznie bardziej niż dawniej zajmuje mnie polityka. I to się we mnie zmieniło.


Zapytana o szeroko komentowany kryzys w małżeństwie i domniemany rozwód z Marcinem Dubienieckim, Marta odpowiedziała tylko:

- Małżeństwa mają swoje lepsze i gorsze chwile. Czasami warto coś przemyśleć z dala od swojego poprzedniego życia. Powiem tyle, że teraz rozmawiamy z Marcinem znacznie więcej niż kiedyś, wspólnie spędzamy wolny czas z dziewczynkami.


W najnowszym numerze "Vivy!" znajdziecie pełny wywiad z Martą Kaczyńską, a także sesję zdjęciową wykonaną w sopockim domu, w którym niegdyś mieszkała prezydencka para. Już w sprzedaży.

Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03