Marta Kaczyńska - sesja i wywiad w Vivie
Viva!
Newsy

Marta Kaczyńska o tragedii w Smoleńsku: Okrzepłam, dojrzałam

Jak poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców po latach?

Mijają właśnie trzy lata od katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Rocznica zbiegła się z premierą biografii Lecha Kaczyńskiego, w której udział wzięła jego córka, Marta. Przypomnijmy: Uśmiechnięta Marta Kaczyńska na premierze książki o zmarłym ojcu.

Marta Kaczyńska udzieliła też obszernego wywiadu dla najnowszego numeru magazynu "Viva!". Opowiada w nim o tęsknocie za rodzicami, swojej relacji z córkami i mieszkaniu, do którego niedawno się wprowadziła, a które niegdyś należało do jej tragicznie zmarłych rodziców. Zdradziła również, że myśli o wydaniu książki swojego autorstwa o Lechu i Marii Kaczyńskich.

- Przyjdzie czas i na moją książkę o Rodzicach. Od czasu do czasu siadam i piszę, bo coraz częściej zdaję sobie sprawę, jak ulotna jest pamięć - zdradziła.


Jak córka Kaczyńskich czuje sie trzy lata po katastrofie? Wciąż chciałaby, aby śledztwo w tej sprawie przyniosło jakieś rozstrzygające odpowiedzi.

- Okrzepłam, dojrzałam. Myślę jednak, że byłoby mi znacznie łatwiej, gdyby okoliczności katastrofy zostały rzetelnie i jednoznacznie wyjaśnione. Ale jestem przekonana, że prędzej czy później dowiemy się, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku. Ta prawda jest potrzebna, jak myślę, nie tylko mnie, ale wszystkim Polakom - wyznała.


Kaczyńska przyznała też, że śmierć rodziców zupełnie zmieniła jej życie, nawet to zawodowe:

- Pustki, jaka powstała po takiej nagłej i tragicznej śmierci najbliższych, nie da się wypełnić. Wtedy - trzy lata temu - żyłam o wiele bardziej swoim życiem prywatnym, adwokaturą i planami naukowymi. Teraz znacznie bardziej niż dawniej zajmuje mnie polityka. I to się we mnie zmieniło.


Zapytana o szeroko komentowany kryzys w małżeństwie i domniemany rozwód z Marcinem Dubienieckim, Marta odpowiedziała tylko:

- Małżeństwa mają swoje lepsze i gorsze chwile. Czasami warto coś przemyśleć z dala od swojego poprzedniego życia. Powiem tyle, że teraz rozmawiamy z Marcinem znacznie więcej niż kiedyś, wspólnie spędzamy wolny czas z dziewczynkami.


W najnowszym numerze "Vivy!" znajdziecie pełny wywiad z Martą Kaczyńską, a także sesję zdjęciową wykonaną w sopockim domu, w którym niegdyś mieszkała prezydencka para. Już w sprzedaży.

Marta Kaczyńska napisała książkę o rodzicach
ONS
Newsy
Marta Kaczyńska napisała książkę. Znamy szczegóły zaskakującego wydawnictwa
O tej książce będzie głośno

Mijają właśnie cztery lata od katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. W wyniku katastrofy lotniczej zginęło 96. osób, w tym para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy . Rok temu, przy okazji trzeciej rocznicy śmierci prezydenta wydano jego biografię "Lech Kaczyński - biografia polityczna" na premierze której pojawiła się córka pary, Marta Kaczyńska . Przypomnijmy: Marta Kaczyńska pokazała prywatne zdjęcia rodziców W tym roku czeka nas kolejna premiera książkowa związana z tragicznie zmarłym prezydentem, tym razem za sprawą samej Marty. Jak dowiedział się "Flesz", będzie to wywiad rzeka. Kaczyńska opowie dziennikarce Dorocie Łosiewicz rodzinne anegdoty, przywoła wspomnienia związane z rodzicami oraz ich przyjaciółmi. Spora część książki będzie też poświęcona dzieciństwu Marty. Nie zabraknie również wątków politycznych i tych związanych ze Smoleńskiem. Książkę zilustruje ponad 100 nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć.   Premiera wywiadu rzeki z panią Martą Kaczyńską jest planowana na 21 maja – zdradza magazynowi Igor Zalewski z wydawnictwa The Facto, które wydaje książkę.    Kupicie? Zobacz:  Kaczyńska w bikini na wakacjach Mieszkanie Lecha i Marii Kaczyńskich:

Marta Kaczyńska na premierze książki "Lech Kaczyński - biografia polityczna"
Akpa
Newsy
Uśmiechnięta Marta Kaczyńska na premierze książki o zmarłym ojcu
Postawiła na klasykę

Już jutro trzecia rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w której zginęło 96 osób, w tym prezydencka para. Z tej okazji do sklepów w całym kraju trafi biografia zmarłego w tragicznym wypadku prezydenta Jarosława Kaczyńskiego . Dzisiaj zaprezentowano książkę "Lech Kaczyński - biografia polityczna" i krótko opowiedziano o jej zawartości marytorycznej. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele świata polityki oraz najbliższa rodzina - Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska . Córka Marii i Lecha Kaczyńskich na tę ważną okazję wybrała minimalistyczny zestaw. Marta postawiła na granatowy garnitur, na który włożyła czarny płaszcz. Mimo wielu przykrych wspomnień sprzed trzech lat, Kaczyńska nie dała się ponieść emocjom i zamiast łez wspomnień prezentowała szczery uśmiech. Zobacz: Marta Kaczyńska pokazała prywatne zdjęcia rodziców Zobaczcie jak Kaczyńska z klasą prezentowała się na premierze książki o zmarłym ojcu:

Marta Kaczyńska nie będzie wspierać kandydata na prezydenta PiS
ONS
Newsy
Marta Kaczyńska wściekła na kandydata PiS-u na prezydenta RP: Nie chcę brać udziału w twojej kampanii
Co ją tak wkurzyło?

Od tragedii samolotu w Smoleńsku, gdzie zginął prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, minęło już pięć lat. Od tamtej chwili media śledzą każdy krok córki nieżyjącej pary- Marty Kaczyńskiej . Prasa rozpisywała się o jej problemach małżeństwie oraz o tym jak radzi sobie po stracie rodziców. Zobacz: Dziś odbyła się pierwsza rozprawa rozwodowa Kaczyńskiej Okazuje się, że o Marcie Kaczyńskiej znowu zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą niesmacznej sytuacji do jakiej doszło przy grobie Marii i Lecha Kaczyńskich. W rocznicę katastrofy Marta Kaczyńska i Andrzej Duda razem złożyli wieńce na Wawelu . Jak donosi "Fakt" córka zmarłego prezydenta powiedziała wówczas do polityka PiS, że nie zamierza wspierać go w kampanii wyborczej. - Nie chcę brać udziału w twojej kampanii - rzuciła Kaczyńska. Wszystko wskazuje na to, że Martę zdenerwował napis na szarfie, która pojawiła się na kwiatach od kandydata na prezydenta. Było na niej napisane: "Andrzej Duda kandydat na prezydenta RP" . Tabloid sugeruje również, że Kaczyńskiej nie spodobało się zamieszczenie zdjęć z krypty na Wawelu na portalach społecznościowych Andrzeja Dudy. Co sądzicie o zachowaniu polityka? Zobacz: Paparazzi śledzą Martę Kaczyńska: Trzeba ładnie wyglądać na zdjęciu   Marta Kaczyńska na spacerze z córkami:

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner