Małgorzata Rozenek chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim
Artur Szczepanski/REPORTER
Newsy

Małgorzata Rozenek chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim! Gwiazda zaapelowała do polityka

Małgorzata Rozenek ma już za sobą spotkanie z Donaldem Tuskiem, a teraz chciałaby porozmawiać z prezesem PiS. "Chętnie wyjaśnię to wszystko premierowi Kaczyńskiemu" - mówi gwiazda. O co chodzi?

Małgorzata Rozenek od lat prężnie działa na rzecz propagowania wiedzy o niepłodności i metodzie zapłodnienia in vitro. Ostatnio wystąpiła nawet w panelu pod hasłem "Refundacja in vitro - to się Wam po prostu należy!" w ramach wydarzenia Campus Polska Przyszłości. Gwiazda rozmawiała na ten temat również z Donaldem Tuskiem, a teraz w jednym z wywiadów zdradziła, że chętnie spotkałaby się również z Jarosławem Kaczyńskim!

Małgorzata Rozenek o pracy w "Dzień Dobry TVN": "Widzę postęp. Moi przełożeni również"

Małgorzata Rozenek chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim

Małgorzata Rozenek dzięki metodzie in vitro doczekała się trzech synów - Stanisława, Tadeusza oraz Henia. Gwiazda od lat pochyla się nad tematem zapłodnienia in vitro - w 2019 roku wydała nawet książkę "In vitro. Rozmowy intymne". Żona Radosława Majdana chętnie szerzy wiedzę na ten temat i aktywnie działa w sprawie możliwości refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro. Ostatnio rozmawiała na ten temat z Donaldem Tuskiem. 

Małgorzata Rozenek niedawno udzieliła wywiadu dla "Wprost", w którym odpowiedziała m.in. na pytanie, czy w sprawie możliwości refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro spotkałaby się także z Jarosławem Kaczyńskim. Żona Radosława Majdana szczerze przyznała:

- Spotkałabym się z każdym politykiem, szczególnie takim, który ma wpływ na bieżącą politykę, na ustawy i na to, jak wygląda stan prawny, który pozwala lub nie pozwala finansować leczenie niepłodności - powiedziała Małgorzata Rozenek w rozmowie z "Wprost".

Małgorzata Rozenek chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim
Artur Szczepanski/REPORTER

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o dziecku Kuby Wojewódzkiego: "Na planie poznałam tego słodkiego szkraba"

Gwiazda w tym samym wywiadzie wyznała także, co powiedziałaby politykowi.

- Powiedziałabym, jak dokładnie wygląda przeprowadzenie tej procedury, co przy otwartej głowie sprawia, że punkty sporne przestają być już tak alarmujące jak niektórym mogłyby się wydawać. Powiedziałabym też, że refundację leczenia niepłodności metodą in vitro popiera prawie 70 proc. społeczeństwa i to niezależnie od tego, na jaką partię i ugrupowanie głosuje. [...] Powiedziałabym również, że to byłby piękny gest w stronę polskich rodzin, również tych, które nie popierają PiS w tym lub innych obszarach; wyciągnięcie ręki do wszystkich swoich obywateli, nie tylko swoich wyborców - dodała Małgorzata Rozenek.

Małgorzata Rozenek chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim
Artur Szczepanski/REPORTER

Zobacz także: Synowie Małgorzaty Rozenek w wywiadzie na temat szkoły: "Na lekcjach mówimy tylko po francusku"

Żona Radosława Majdana dodała również, jak ważne jest wsparcie par, które zmagają się z leczeniem niepłodności. Gwiazda chciałaby to wszystko wyjaśnić premierowi Kaczyńskiemu.

- Potrzebujemy wspierać rodzicielstwo na różne sposoby, a ponieważ co czwarta para zmaga się z problemem niepłodności - i będzie tych par coraz więcej - musimy też refundować leczenie niepłodności. Chętnie wyjaśnię to wszystko premierowi Kaczyńskiemu - przyznała w wywiadzie dla "Wprost", Małgorzata Rozenek.

Myślicie, że jest szansa, że do tego spotkania kiedyś dojdzie?

Małgorzata Rozenek-Majdan ma problem
PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jarosław Kaczyński w sejmie
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Małgorzata Rozenek grzmi na Instagramie
Andrzej Zbraniecki/East News
Newsy
Małgorzata Rozenek grzmi na Instagramie. Poszło o ciążę i jej dzieci! "Nie możemy pozwolić, żeby..."
Małgorzata Rozenek w ostrym wpisie krytykuje podręcznik do nowego przedmiotu w szkołach - "Historia i teraźniejszość". Treść uderza w dzieci poczęte metodą in vitro.

Małgorzata Rozenek-Majdan zabrała głos w sprawie treści, które znalazły się w podręczniku do nowego przedmiotu w szkołach - "Historia i teraźniejszość" (od września 2022 roku, zamiast "WOSu - "Wiedzy o społeczeństwie", w szkołach ponadpodstawowych). Gwiazdę TVN szczególnie zainteresowały fragmenty o in vitro, które są według niej, poniżające dla wszystkich, którzy skorzystali z tej metody zapłodnienia. Wpis Małgorzaty jest naprawdę ostry! Małgorzata Rozenek ostro o podręczniku do przedmiotu "Historia i teraźniejszość" Małgorzata Rozenek-Majdan jest szczęśliwą mamą trzech synów i nigdy nie ukrywała, że wszyscy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro. Od lat gwiazda TVN wspiera rozwój i wiedzy medycznej w zakresie leczenia niepłodności, założyła nawet fundację, której celem jest m.in.  wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych i umożliwianie leczenia osobom niezamożnym.  Zobacz także:  Małgorzata Rozenek po raz pierwszy tak szczerze o in vitro! "Cud boski, że ja nie świecę w ciemności" Małgorzatę od zawsze więc mierził poniżający stosunek do rodziców, którzy skorzystali z in vitro czy dzieci, które dzięki tej metodzie są na świecie. Nie mogła więc nie zareagować na treści, które pojawiły się w podręczniku do nowego szkolnego przedmiotu "Historia i teraźniejszość". Znalazły się w nim fragmenty, uderzające w dziesiątki rodzin: Od września w szkołach ponadpodstawowych w Polsce nauczany będzie nowy przedmiot – historia i teraźniejszość, który zastąpi wiedzę o społeczeństwie (na poziomie podstawowym).Autor podręcznika uderza w nim w dzieci, poczęte w procesie leczenia niepłodności metodą in vitro. Dzieci KOCHANE i długo wyczekiwane przez swoich rodziców. Co się między innymi dzieje, wg autora? Przede wszystkim to, że...

Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan
ONS/Instagram
Newsy
"Dzieci z in vitro są jak truskawki bez smaku" - mówi radny PiS! Ostra reakcja Małgorzaty Rozenek!
Jest naprawdę poruszona!

Małgorzata Rozenek oburzona słowami polityka o dzieciach z in vitro. Chodzi o wypowiedź, która padła podczas obrad Rady Krakowa porównał dzieci. Ktoś z sali miał porównać urodzone dzięki metodzie in vitro, do truskawek bez smaku.  Do końca nie wiadomo, kto jest ich autorem. Niektórzy przypisują tę wypowiedź Adamowi Greleckiemu, ale ten kategorycznie zaprzecza. Z kolei Grzegorz Stawowy z klubu PO jest przekonany, że powiedział to radny PiS Józef Jałocha.    Warto jednak zaznaczyć, że te wypowiedzi padły w czasie obrad rady miast nad finansowania z budżetu Krakowa tej metody leczenia niepłodności. Radny zamieścił na swoim Facebooku specjalne oświadczenie w tej sprawie. Pisze w nim, że jego wypowiedź została wyrwana z kontekstu i źle zrozumiana: Słowa, które próbuje się wkładać w moje usta nie padły. To nie jest w moim stylu. Nagonka na mnie ma związek z ogólną nagonką na Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Grelecki w rozmowie z gazeta.pl Zobacz też:  Rozenek o in vitro: To metoda etyczna   Małgorzata Rozenek oburzona obrażaniem dzieci z in vitro   Po niefortunnej wypowiedzi w internecie zawrzało. Sprawą zainteresowała się również   Małgorzata Rozenek,  która sama została mamą dwóch synów dzięki metodzie in vitro.  Prezenterka zamieściła na swoim profilu wpis, krytykujący tę wypowiedź. Czy naprawdę dajecie sobie prawo, żeby ranić i obrażać dzieci?  Naprawdę?!!!  # shameonyou  # politics  # jest  # mi  # za  # was  # wstyd  - napisała Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek w 2012 roku wyznała w wywiadzie w "Vivie!", że dwukrotnie poddała się zabiegowi in vitro.  Pamiętam, kiedy dotarło do mnie, że albo in vitro, albo nic. Ale wiedziałam, że się uda i że będzie syn. Mówiłam do niego »chłopczyku«, choć nie było wiadomo, czy utrzymam tę ciążę  - zdradziła...

Małgorzata Rozenek
TV-Show
Małgorzata Rozenek na konferencji o in vitro i niepłodności. Gwiazda zachwyciła stylizacją!
Małgorzata Rozenek od lat wspiera pary zmagające się z niepłodnością. Tym razem zorganizowała na ten temat wyjątkową konferencję, podczas której olśniła wszystkich swoją stylizacją!

Małgorzata Rozenek otwarcie przyznaje, że tylko dzięki metodzie in vitro dziś jest szczęśliwą mamą trzech synów. Niedługo przed narodzinami Henia, gwiazda zdecydowała się nawet na powołanie do życia Fundacji MRM, która wspiera pary zmagające się z niepłodnością. Teraz żona Radosława Majdana postanowiła zorganizować nawet konferencję na ten temat, podczas której nie zabrakło fotoreporterów. Małgorzata Rozenek wyglądała zjawiskowo! Zobaczcie sami! Zobacz także:  Małgorzata Rozenek kusi w skąpej mini. Komentarz Radosława zszokował fanów   Małgorzata Rozenek w modnej czarnej stylizacji na konferencji o in vitro W miniony wtorek, 7 grudnia, odbyła się konferencja fundacji założonej przez Małgorzatę Rozenek, podczas której nie zabrakło wybitnych specjalistów i ekspertów, zajmujących się leczeniem niepłodności. Dla gwiazdy jest to niezwykle ważny temat - żona Radosława Majdana trzykrotnie została mamą właśnie przy pomocy in vitro . Jak wiadomo leczenie niepłodności i starania o dziecko w takim przypadku, są dla wielu par naprawdę trudną drogą. Podobnie było w przypadku Małgorzaty Rozenek - szczególnie trudna była ta ostatnia walka, o małego Henia. - O Henia staraliśmy się trzy lata. Nie wyobrażasz sobie, co to znaczy, jak strasznie dłuży się wtedy czas. Włożyliśmy w to mnóstwo wysiłku, całe serce. Cud boski, że ja nie świecę w ciemności po tej ilości różnych koktajli hormonalnych, jakie dostawałam - wyznała gwiazda w jednym z wywiadów.  Gdy Małgorzata Rozenek była w ciąży z Heniem, postanowiła założyć fundację MRM. Gwiazda uważa za swoją misję, aby pomagać i wspierać pary, które podobnie jak ona kiedyś, muszą walczyć o to, aby zostać rodzicami. Teraz żona Radosława Majdana podczas...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik