Newsy

Małgorzata Ohme o późnym macierzyństwie Barbary Sienkiewicz: "Czy nie jest zbyt pełna pychy?"

Małgorzata Ohme o późnym macierzyństwie Barbary Sienkiewicz: "Czy nie jest zbyt pełna pychy?"

Psycholog Małgorzata Ohme zabrała głos w głośnej sprawie - późnego macierzyństwa najstarszej matki w Polsce, Barbary Sienkiewicz. Gwiazda programu "Apluaz Apluaz" zastrzega, że nie chce oceniać decyzji Barbary Sienkiewicz, ale sposób, w jaki mówi ciążę w tak późnym wieku, nie pozostawia złudzeń, co o tym myśli.

Małgorzata Ohme o Barbarze Sienkiewicz

Według Małgorzaty Ohme w Polsce nastały trudne czasy dla rodziców. Wiele kobiet podejmuje decyzję o macierzyństwie późno, ponieważ boją się przed tej roli. Psycholog stara się zrozumieć, dlaczego Barbara Sienkiewicz zdecydowała się zajść w ciążę w wieku 60 lat. I zwraca uwagę na wiele czynników:

Ale są granice biologiczne i dylematy, które ocierają się o pychę ludzką, że możemy wszystko kontrolować. Nie możemy kontrolować tego, jak długo żyjemy, nie możemy kontrolować zmian w naszym organizmie i na pewno chciałoby się zapytać taką 60-letnią mamę o odpowiedzialność, o to, czy nie jest zbyt pełna pychy, że zakłada, że będzie żyła 90 lat i że kiedy dzieci będą miały 30 lat, to będą mogły ze mną jeszcze trochę pożyć - mówi w rozmowie z lifesyle.newseria.pl

Co jeszcze mówi Małgorzata Ohme na temat późnego macierzyństwa? Zobaczcie sami.

 

Zobacz także: Barbara Sienkiewicz odpowiada na krytykę jej późnego macierzyństwa: „Skąd tyle nienawiści?

 

Małgorzata Ohme - ma rację?

Małgorzata Ohme na konferencji Aplauz, Aplauz

 

Najstarsza matka w Polsce - Barbara Sienkiewicz:

Barbara Sienkiewicz matka

Izabela Kisio Skorupa o córce
AFTERPARTY EXCLUSIVE/ONS
Newsy
Matka Kisio skarży się na córkę: Nie odbiera telefonu, nie mówi o ciąży
Izabela oburzona zachowaniem aktorki

Izabela Kisio Skorupa swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim córce, popularnej aktorce, Oli Kisio . Przez kilka lat funkcjonowania w show-biznesie celebrytka radzi sobie jednak coraz lepiej, już bez jej pomocy. Dzięki swoim znajomościom, m.in (jak twierdzi) z samym Zygmuntem Solorzem czy Katarzyną Skrzynecką , może wchodzić na branżowe imprezy i bankiety. Przypomnijmy:  Matka Oli Kisio: Nagrywam teledysk w Holandii. Znam się dobrze z Solorzem Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Ola Kisio jest w ciąży. Aktorka zniknęła z salonów, dlatego też jej mama przejęła honory. Udało nam się porozmawiać z mamą Aleksandry, która wyżaliła się na córkę. Okazuje się, że Kisio nie odbiera telefonów od matki, a o ciąży w ogóle nie chce z nią rozmawiać. Pani Izabela ma swoją teorię na ten temat: Ja myślę, że ona jest przez kogoś kierowana. Albo nie wiem, jest to dla mnie nienormalne że ja dzwonię do niej, a ona nie odbiera telefonu, tylko ja nie wiem, czy ona nie zmieniła tego telefonu, bo piszę też smsy, że wczoraj przyjechałam, bo byłam nad morzem, byłam w Łodzi, w Koszalinie w rodzinnych, sprawach i w Szczenie. Nie wiem dlaczego nie odbiera, czy ma wyłączony, czy ma inny telefon. Tak jakby ktoś powodował, że ona nie może rozmawiać, dla mnie to nie jest normalne - mówi nam Skorupa Kisio-Skorupa cieszy się również, że zostanie niedługo babcią. Niestety, dowiedziała się o tym z gazet: Dowiedziałam się o tym z gazet. Nie zostałam o tym zawiadomiona, ale bardzo się cieszę. To już pora, ma 31 lat, ja już miałam córkę w tym wieku 11 lat, więc to już pora . - przyznaje Pani Izabela ma również dość krzywdzących plotek na swój temat. Nie podoba jej się to, że ktoś zakłada na Facebooku profile, których pojawia się coraz więcej, i rzekomo przechwytuje jej prywatne wiadomości. Sytuacja jest taka, że...

Barbara Sienkiewicz- najstarsza matka w Polsce
East News
Newsy
Barbara Sienkiewicz odpowiada na krytykę jej późnego macierzyństwa: „Skąd tyle nienawiści?
Co jeszcze powiedziała?

Barbara Sienkiewicz , która kilka miesięcy temu została najstarszą matką w Polsce, wciąż mierzy się z krytyką i atakami. Do grona osób potępiających jej decyzję o późnym macierzyństwie należy m.in. Magda Gessler. Zobacz: Magda Gessler ostro krytykuje Barbarę Sienkiewicz: "Dzieci szybko zostaną sierotami" Barbara Sienkiewicz uważa, że późne macierzyństwo nie powinno nikogo szokować Barbara Sienkiewicz wypowiedziała się w „Super Expressie”.  Aktorka, która kilka dni temu obchodziła 60. urodziny przekonuje, że późne macierzyństwo w dzisiejszych czasach nie powinno nikogo szokować. Co więcej, Barbara Sienkiewicz zastanawia się, dlaczego nikt nie docenia jej za decyzji:  Czułam się tak silna psychicznie i fizycznie, byłam pewna, że sobie poradzę i urodzę zdrowe dzieci. I tak było. W trakcie ciąży kwitłam, nie miałam żadnych komplikacji, pięknie wyglądałam (...) Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci, więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa? Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści? Myślicie, że Barbara Sienkiewicz tymi słowami przekona tych, którzy krytykują? Zobacz także: 7 rzeczy, których nie wiedziałeś o najstarszej matce w Polsce.      

Barbara Sienkiewicz- najstarsza matka w Polsce
East News
Newsy
Barbara Sienkiewicz skończyła 60. lat! Jaki prezent dostała? „Jestem zażenowana”
Jak świętowała najstarsza matka w Polsce?

Najstarsza matka w Polsce, czyli Barbara Sienkiewicz , wciąż jest na językach. 60-letnia aktorka urodziła w tym roku bliźnięta. O jej historii rozpisały się wszystkie media. W końcu to rzadkość, aby ktokolwiek decydował się na dzieci w tym wieku. Aktorka ma kłopoty finansowe. Zobacz: „Najstarsza matka w Polsce” Barbara Sienkiewicz pokazała w telewizji swoje mieszkanie. Z pomocą ruszyli ludzie i przede wszystkim Związek Artystów Scen Polskich z Olgierdem Łukaszewiczem na czele. Z okazji jej 60. urodzin, które świętowała wczoraj, przyjaciele założyli jej specjalne konto, gdzie można wpłacać pieniądze dla bliźniąt aktorki. Co na to Sienkiewicz? Bardzo dziękuję Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich i panu prezesowi Łukaszewiczowi za pomysł. Jestem trochę tym zażenowana. Nie spodziewałam się, tym bardziej, że mówiłam ostatnio, że proszę, by wszelka pomoc kierowana była do Caritasu, Czerwonego Krzyża i domu dziecka przy Nowogrodzkiej w Warszawie. Ale ponieważ pan prezes podjął taką decyzję, a myślę, że to człowiek mądry życiowo, to chyba wie lepiej. Zatem pozostaje mi jedynie podziękować - mówi w rozmowie z „Faktem". Tej wypowiedzi ciężko wywnioskować, czy się cieszy z prezentu, czy nie.  My aktorce życzymy dużo zdrowia!   Zobacz: 7 rzeczy, których nie wiedziałeś o najstarszej matce w Polsce. Zobacz: Barbara Sienkiewicz w TVN opowiada o dzieciach.  

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner