Maciej Musiał wielokrotnie już udowadniał, że nie boi się podejmować trudnych tematów. Młody aktor znany m.in. z popularnego serialu "Rodzinka.pl" tym razem pokazał swoim fanom jak robi sobie badanie na obecność we krwi wirusa HIV, odpowiadającego za ciągle bardzo groźną chorobę układu odpornościowego, AIDS. Gwiazdor zamieścił na Instagramie filmik, na którym pokazuje jak wygląda taki test.

Reklama

Maciej Musiał pokazał badania na HIV

Maciek pokazał sam moment badania, a także wspólne zdjęcie z pielęgniarką, która przeprowadziła test. Przy okacji zachęcił fanów, by i oni nie bali się przebadać.

Jutro rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV - z tej okazji postanowiłem skorzystać z BEZPŁATNYCH badań i pokazać Wam, że to nic strasznego:) wspaniała pielęgniarka Wiola nakłuwa paluch, czekamy parę minut, pokazujemy że nie boli i zachęcamy do badań. Wszystkie informacje: GDZIE, JAK i że ZA DARMO znajdziecie na www.aids.gov.pl. Calussssss - napisał Musiał (pisownia oryg.)

Pod jego wpisem natychmiast zaroiło się od komentarzy, głównie chwalących aktora:

Ooo, jak dobrze wiedzieć, super, że pokazujesz takie rzeczy

Świetna akcja!! Dużo ludzi nie mysli o tym, albo się boi, więc małe przypomnienie bądz zachęta w postaci bezpłatnych badań zrobi dużo

Wideo skomentował też kolega po fachu, Adam Fidusiewicz, który dał się poznać kiedyś jako Staś w filmowym klasyku "W pustyni i w puszczy".

Co Ci wyszło? - zapytał dość obcesowo.

Ale odpowiedzi nie było.

Zobacz także

Maciej Musiał znany jest z tego, że potrafi mówić o trudnych tematach. Z jednej strony nigdy np. nie ukrywał, że jest osobą wierzącą, a religia jest dla niego bardzo istotna. Z drugiej zaś aktor otwarcie popiera środowisko LGBT+, narażając się często na krytykę.

Myślicie, że pokazanie na Instagramie badania to dobry pomysł?

Zobacz także: Łukasz Darłak z "Big Brothera" dziękuje Margaret i Maciejowi Musiałowi! Za co?

Reklama

Maciek znów udowodnił, że nie boi się trudnych tematów:

Instagram
Reklama
Reklama
Reklama