Bayer Full
East News
Newsy

Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?" 

Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?" 

W dalszym ciągu nie milkną echa sprawy milionowych dotacji dla artystów, którzy na skutek pandemii koronawirusa, wykazali straty finansowe. Wśród beneficjantów funduszu jest również Sławomir Świerzyński z "Bayer Full". Ostatnio muzyk gościł w programie na antenie Polsat News i został zapytany o wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. Lider grupy disco polo między innymi nie szczędził gorzkich słów dla Kazika Staszewskiego, który ostatnio krytycznie odniósł się do sprawy dotacji dla artystów. Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Sławomir Świerzyński z "Bayer Full" komentuje pomoc finansową od państwa: "Nie rozumiem, czemu jest taki hałas"

Bracia Golec - 1,8 mln, Bayer Full - 550 tys.! Tyle gwiazdy miały dostać od rządu: "To festiwal chciwości!"

Sławomir Świerzyński uderza w zespół Kult! "A kto by chciał ich płytę kupić?"

Już kilka dni temu Sławomir Świerzyński w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół Funduszu Wsparcia Kultury. Przypomnijmy, że wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych. 

Nie za bardzo rozumiem, czemu wokół przyznania nam pieniędzy jest taki hałas. Wszyscy inni mogli dostać, a my nie? Tak jak wszystkie inne uprawnione podmioty przystąpiliśmy do konkursu i dostaliśmy wsparcie. Tak jak wszyscy inni nie pracujemy w zasadzie od końca lutego - wtedy zagraliśmy ostatni koncert, a nasza praca związana jest przede wszystkim z dużymi koncertami - Wirtualna Polska cytuje wokalistę disco-polo. 

Teraz lider zespołu disco polo był gościem programu na antenie Polsat News. W rozmowie z Agnieszką Gozdyrą muzyk odniósł się do krytycznych słów Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, który ostatnio zabrał głos w sprawie dotacji dla artystów. Dla przypomnienia, poniżej część oświadczenia Kazika:

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.
Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy - brzmi część oświadczenia lidera zespołu Kult, które pojawiło się na Facebooku. 

Co na temat tych słów Kazika Staszewskiego powiedział Sławomir Świerzyński na antenie Polsat News? Padły naprawdę mocne słowa!

- Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem - powiedział Świerzyński. 

- Dlaczego? Oni mówią, że jak ktoś chce im pomóc, to niech ich płytę kupi - dopytywała prowadząca program. 

A kto by chciał ich płytę kupić? - odparł lider zespołu Bayer Full.

- Kultu? No ja bym może kupiła - odpowiedziała prowadząca Debatę Dnia.

- Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych pieniędzy", to... Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? - podsumował Sławomir Świerzyński. 

Lider zespołu Bayer Full dodał również, że sprawa dotacji wywołała ogromny hejt na jego osobę. 

Od wczoraj zwyzywano mnie już od sk..., ch... i wszystkich innych, hejt to mało powiedziane - skomentował Świerzyński. 

Co myślicie o słowach lidera Bayer Full? 

Bayer Full
East News

Po wielu kontrowersjach, dotacje dla artystów na razie zostały wstrzymane. Jeśli jednak temat powróci, to lider zespołu Bayer Full razem z małżonką otrzymają 550 tys. złotych! 

Bayer Full
East News

Zobacz także
Kamil Bednarek w błękitnej marynarce

Kamil Bednarek wydał oświadczenie w sprawie wsparcia finansowego od państwa: "Wiadro pomyj wylało się na moją osobę"

Polskie gwiazdy dostaną miliony od państwa za koronawirusa! Bednarek dostanie pół miliona, inni jeszcze więcej. Mamy listę i kwoty!

Polskie gwiazdy dostaną miliony od państwa za koronawirusa! Bednarek dostanie pół miliona, inni jeszcze więcej. Mamy listę i kwoty!

 

Sławomir Świerzyński
EastNews
Newsy
Lider Bayer Full: "10 tys. miesięcznie pensji to za mało" Sławomir Świerzyński zszokował fanów tymi słowami
Lider Bayer Full: "10 tys. miesięcznie pensji to za mało" Sławomir Świerzyński zszokował fanów tymi słowami

Nie milkną echa wokół Sławomira Świerzyńskiego, lidera zespołu Bayer Full. Kilka dni temu wokalista udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi na antenie Polsat News. Teraz "Wprost" przypomina wywiad Magdaleny Rigamonti z wokalistą disco polo, w którym Świerzyński stwierdził, że "nie będzie pracować za 10 tys. miesięcznie". Pytanie padło w kontekście pensji poselskiej - lider Bayer Full kilkukrotnie startował do Sejmu w wyborach parlamentarnych, jednak bez skutku. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Sławomir Świerzyński stwierdził, że 3 tys. brutto dla pracowników służby zdrowia to dużo. Ile sam zarabia? Sławomir Świerzyński o zarobkach: "Ja nie będę pracować za 10 tysięcy miesięcznie" Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full ostatnio jest nazwiskiem numer jeden wśród muzyków disco polo. Gwiazdor kilka dni temu w programie "Debata Dnia" na antenie Polsat News zabrał głos w sprawie dofinansowań dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury. Wśród beneficjantów funduszu jest między innymi właśnie  Sławomir Świerzyński z "Bayer Full".  Wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych.  Chociaż dopłaty dla artystów wywołały ogromne społeczne kontrowersje, to jednak Sławomir Świerzyński nie widzi nic złego w otrzymaniu tak gigantycznego dofinansowania. Do tego skrytykował Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, który uważa, że środki finansowe zdecydowanie bardziej potrzebne są np. lekarzom i pielęgniarkom, niż artystom.  Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem. [...] opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych...

Bayer Full
East News
Newsy
Sławomir Świerzyński stwierdził, że 3 tys. brutto dla pracowników służby zdrowia to dużo. Ile sam zarabia?
Sławomir Świerzyński stwierdził, że 3 tys. brutto dla pracowników służby zdrowia to dużo. Ile sam zarabia?

Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full ostatnio jest nazwiskiem numer jeden wśród muzyków disco polo. A wszystko za sprawą jego niedawnej wypowiedzi w programie Polsat News, która mocno oburzyła część społeczeństwa. Wokalista w rozmowie z Agnieszką Gozdyrą przyznał między innymi, że 3000 złotych brutto dla pracowników służby zdrowia, to dla niego dużo. I chociaż teraz zespół Bayer Full nie gra koncertów, ze względu na pandemię koronawirusa , to przez lata udało mu się zgromadzić duży majątek.  Za jeden koncert grupa bierze naprawdę pokaźne sumy. Zobaczcie sami! Zobacz także:  Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?"  Zarobki gwiazd disco polo. Sławomir Świerzyński dorobił się olbrzymiego majątku Od kilku dni tematem numer jeden w polskich mediach są milionowe dotacje dla artystów, związane z pandemią koronawirusa. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową, o łącznej wartości 400 mln złotych, otrzymają instytucje artystyczne oraz poszczególni artyści. Wśród beneficjantów funduszu jest również Sławomir Świerzyński z "Bayer Full".  Wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych.  I chociaż na razie sprawa dopłat została wstrzymana, to komentarzy nie brakuje, a gorąco zrobiło się po ostatniej wypowiedzi Świerzyńskiego w programie Polsat News. Lider Bayer Full skomentował w nim między innymi słowa Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, na temat dopłat dla artystów ( tutaj możecie zobaczyć oświadczenie...

Michał Wiśniewski, Sławomir Świerzyński
East News
Newsy
Michał Wiśniewski miażdży Świerzyńskiego: "Pacjent, który słyszy muzykę Bayer Full może wstać co najwyżej po to, żeby ją wyłączyć"
Michał Wiśniewski miażdży Świerzyńskiego: "Pacjent, który słyszy muzykę Bayer Full może wstać co najwyżej po to, żeby ją wyłączyć"

Michał Wiśniewski w programie "Debata Dnia" w Polsat News skomentował wypowiedź Sławomira Świerzyńskiego, który na antenie tej samej stacji wyznał ostatnio, że chorzy, którzy leczą się w szpitalach również potrzebują muzyki. Lider zespołu "Ich Troje" nie ukrywa oburzenia słowami muzyka disco-polo! Sprawdźcie, jak Michał Wiśniewski odpowiedział Sławomirowi Świerzyńskiemu! Michał Wiśniewski odpowiada liderowi "Bayer Full" Zaledwie kilka dni temu Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego postanowiło, że Fundusz Wsparcia Kultury p rzekaże 400 milionów złotych na wsparcie w sumie ponad 2000 podmiotów z branży kulturalnej. Okazało się wówczas, że wśród beneficjentów znaleźli się m.in. Golec uOrkiestra, Kamil Bednarek czy Grzegorz Hyży. Na liście znalazł się również Sławomir Świerzyński i jego żona. Wokalista disco polo miał otrzymać 150 tys. złotych, a jego żona, Renata Świerzyńska na Bayer Full Impresariat, aż 400 tys. złotych- łącznie będzie to 550 tys. złotych. Tak wysokie kwoty oburzyły wiele osób- gwiazdy, które miał otrzymać pomoc finansową, zostały skrytykowane m.in. przez Kazika Staszewskiego z zespołu Kult. Co ciekawe, Sławomir Świerzyński odpowiedział wówczas na komentarz artysty! Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych pieniędzy", to... Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? - Sławomir Świerzyński podsumował na antenie Polsat News. Sławomir Świerzyński na antenie Polsat News mówił również, że dla niego  3000 złotych brutto dla pracowników...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik