W dalszym ciągu nie milkną echa sprawy milionowych dotacji dla artystów, którzy na skutek pandemii koronawirusa, wykazali straty finansowe. Wśród beneficjantów funduszu jest również Sławomir Świerzyński z "Bayer Full". Ostatnio muzyk gościł w programie na antenie Polsat News i został zapytany o wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. Lider grupy disco polo między innymi nie szczędził gorzkich słów dla Kazika Staszewskiego, który ostatnio krytycznie odniósł się do sprawy dotacji dla artystów. Sprawdźcie szczegóły.

Reklama

Zobacz także: Sławomir Świerzyński z "Bayer Full" komentuje pomoc finansową od państwa: "Nie rozumiem, czemu jest taki hałas"

Sławomir Świerzyński uderza w zespół Kult! "A kto by chciał ich płytę kupić?"

Już kilka dni temu Sławomir Świerzyński w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół Funduszu Wsparcia Kultury. Przypomnijmy, że wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych.

Nie za bardzo rozumiem, czemu wokół przyznania nam pieniędzy jest taki hałas. Wszyscy inni mogli dostać, a my nie? Tak jak wszystkie inne uprawnione podmioty przystąpiliśmy do konkursu i dostaliśmy wsparcie. Tak jak wszyscy inni nie pracujemy w zasadzie od końca lutego - wtedy zagraliśmy ostatni koncert, a nasza praca związana jest przede wszystkim z dużymi koncertami - Wirtualna Polska cytuje wokalistę disco-polo.

Teraz lider zespołu disco polo był gościem programu na antenie Polsat News. W rozmowie z Agnieszką Gozdyrą muzyk odniósł się do krytycznych słów Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, który ostatnio zabrał głos w sprawie dotacji dla artystów. Dla przypomnienia, poniżej część oświadczenia Kazika:

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.
Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy - brzmi część oświadczenia lidera zespołu Kult, które pojawiło się na Facebooku.

Co na temat tych słów Kazika Staszewskiego powiedział Sławomir Świerzyński na antenie Polsat News? Padły naprawdę mocne słowa!

Zobacz także

- Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem - powiedział Świerzyński.

- Dlaczego? Oni mówią, że jak ktoś chce im pomóc, to niech ich płytę kupi - dopytywała prowadząca program.

- A kto by chciał ich płytę kupić? - odparł lider zespołu Bayer Full.

- Kultu? No ja bym może kupiła - odpowiedziała prowadząca Debatę Dnia.

- Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych pieniędzy", to... Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? - podsumował Sławomir Świerzyński.

Lider zespołu Bayer Full dodał również, że sprawa dotacji wywołała ogromny hejt na jego osobę.

Od wczoraj zwyzywano mnie już od sk..., ch... i wszystkich innych, hejt to mało powiedziane - skomentował Świerzyński.

Co myślicie o słowach lidera Bayer Full?

East News

Po wielu kontrowersjach, dotacje dla artystów na razie zostały wstrzymane. Jeśli jednak temat powróci, to lider zespołu Bayer Full razem z małżonką otrzymają 550 tys. złotych!

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama