Krzysztof Kiersznowski życiowe dramaty
Zenon Zyburtowicz/East News,
Newsy

Krzysztof Kiersznowski przeżywał dramaty: "Mogłem skończyć w więzieniu"

Życie nie szczędziło Krzysztofa Kiersznowskiego. Trudne dzieciństwo, niebezpieczne towarzystwo... 3 lata temu makabryczny wypadek samochodowy.

Niestety dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego. Wybitny aktor miał 70 lat. Chorował już od kilku miesięcy, jednak lekarzom trudno było ustalić diagnozę. Tragiczna wiadomość o jego śmierci zasmuciła fanów w niedzielny wieczór 24 października. Przyczyny śmierci aktora na razie nie są znane. 

Krzysztof Kiersznowski zapisał się w pamięci widzów dzięki swoim wielu kultowym wcieleniom. Polacy będą go ciepło wspominać nie tylko dzięki roli Stefana z "Barw Szczęścia" ale także Wąskiego z "Killera" czy "Nuty" z filmu "Vabank". Jednak jego życie prywatne było pełne dramatów. Trudne dzieciństwo, nastoletni bunt... Krzysztof Kiersznowski już raz nawet wymknął się śmierci... Poznajcie jego historię. 

Zobacz także: Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką

"Żony Miami": Helena Deeds zmniejszyła biust z miseczki D do A/B. "Wszystko jakoś tak szczuplej wygląda"

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Trudne dzieciństwo

Śmierć Krzysztofa Kiersznowskiego zasmuciła Polaków. Wiadomość o tym, że Krzysztof Kiersznowski nie żyje pojawiła się w mediach 24 października w niedzielny wieczór. W sieci pojawiło się mnóstwo wpisów gwiazd, które miały okazję poznać wybitnego aktora i współpracować z nim przed kamerami. Pożegnały go m. in. Anna Mucha, Magdalena Schejbal czy Katarzyna Glinka, która w "Barwach Szczęścia" grała jego serialową córkę od 14 lat. 

Krzysztof Kiersznowski swoją medialną i zawodową działalnością zjednał sobie tysiące Polaków, jednak jego życie nie szczędziło mu dramatów. Pierwsze przeżywał jeszcze jako dziecko. Nie miał łatwego dzieciństwa, w jego środowisku nie stroniło się od alkoholu czy używek. 

Przyznam, że do szesnastego roku życia bywałem agresywny, dużo czasu spędzałem na ulicy. Nie zawsze byłem w szkole, chociaż powinienem. Gdy skończyłem 16 lat, całkiem mi przeszło. Dzięki Bogu, bo wszyscy moi koledzy z podwórka albo już nie żyją, bo umarli z nędzy czy przez wódkę, albo siedzą w więzieniu. Dwóch zmarło właśnie w więzieniu - opowiadał w wywiadzie dla Gazeta.pl 

Zmarł Krzysztof Kiersznowski
EastNews

Zobacz także: Krzysztof Kiersznowski przeklinał swoją kultową rolę Wąskiego w "Kilerze"?

Miłość uratowała Krzysztofa Kiersznowskiego

Z niebezpiecznego środowiska, niespodziewanie wyciągnęła go... miłość! 16-letni Krzysztof Kiersznowski miał się umówić z kolegami na ustawkę w Warszawie. Dzień wcześniej jednak został zaproszony przez sąsiada na prywatkę, na którą de facto nie chciał iść. Przełamał się i... poznał tam dziewczynę, która odmieniła jego życie!

To właśnie ta dziewczyna, nie mając o tym pojęcia, odciągnęła mnie od niebezpiecznego, jak się potem okazało, towarzystwa. Mogłem skończyć w więzieniu, a co najmniej w poprawczaku. Tylko dwóch nas się z tego podwórka uchowało - mój kolega, który został taksówkarzem, dziś już na emeryturze, i całkiem nieźle mu się powodzi, i ja - mówił w wywiadzie dla gazeta.pl 

Jego przygoda z aktorstwem również wydawała się dla niego czymś niemożliwym. Początkowo było to spełnienie marzeń mamy: 

Od dziecka chciała być aktorką. Nie mogła, bo wybuchła wojna. Po wojnie poznała mężczyznę, z którym za szybko zaszła w ciążę. W 1950 roku urodziłem się ja i mama już o karierze aktorskiej nie myślała. Ale swoje marzenie na mnie przelała.

Aktor wspominał, że jego rodzicielka w każdej rozmowie z koleżankami wspominała:

"Mój Krzyś to będzie aktorem". Co było o tyle debilne, że ja się jąkałem. Po ojcu. Miał w swoim życiu parę ciężkich przesłuchań i po jednym zaczął się jąkać. Ale byłem ładnym chłopcem, o twarzy aniołka, którą okalały jasne, kręcone pukle. Jak miałem nie zostać aktorem?

Na szczęście z tą dolegliwością udało mu się uporać. Kariera aktorska również dała mu w kość. Krzysztof Kiersznowski nie ukrywał, że nie raz żałował, że został aktorem: 

Czasami swojej decyzji żałowałem. Bywały miesiące naprawdę ciężkie. Wtedy myślałem sobie: "I po co?". Propozycje nie spływały, a ja nie miałem żadnych oszczędności, więc długo byłem na utrzymaniu żony. Zapożyczałem się. Jak gdzieś zagrałem, to oddawałem długi i znowu nie miałem pieniędzy. I tak w kółko. Jak miliony ludzi - mówiła w wywiadzie z gazeta.pl 

Rodzina Krzysztofa Kiersznowskiego
TRICOLORS/East News

Zobacz także: Gwiazdy żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego: "Mam złamane serce"

Wypadek samochodowy Krzysztofa Kiersznowskiego

Z kolei w 2018 roku Krzysztof Kiersznowski otarł się o śmierć, kiedy był ofiarą dramatycznego wypadku samochodowego w Warszawie. Jego auto po zderzeniu z innym samochodem było doszczętnie zniszczone. Krzysztof Kiersznowski wyszedł wówczas bez szwanku. To był cud: 

Szczęście, a może przypadek? Ja wierzę w przypadki. Gdyby ten kierowca walnął mnie na przykład z boku, tobyśmy dziś nie rozmawiali. To było 25 lipca 2018 roku, w moje imieniny, w południe. Na rondzie w centrum Warszawy w tył mojego samochodu wjechał inny kierowca. Wyrzuciło mnie na sąsiedni pas, potem na kolejny, na szczęście było pusto. Auto do skasowania, a mnie się nic nie stało - wspominał w wywiadzie z Vivą! 

Niestety ostatniej walki z chorobą nie udało mu się wygrać... Krzysztof Kiesznowski odszedł w wieku 70 lat. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. 

Krzysztof Kiersznowski nie żyje
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Krzysztof Kiersznowski nie żyje
East News
Newsy
Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką
Krzysztof Kiersznowski niewiele mówił o swoim życiu prywatnym. W jednym z wywiadów wspominał pierwszą żonę, niedawno mówił o rozstaniu z partnerką.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje - informacje o śmierci 70-letniego aktora przekazał jako jeden z pierwszych Tadeusz Chudecki, zaraz potem Magda Schejbal. Aktor długo chorował. Znany z dziesiątek ról w kultowych filmach i serialach niewiele mówił o swoim życiu prywatnym. Jego życie było jednak bardzo burzliwe! W jednym z wywiadów przyznał jednak, że dla swoich dzieci, mieszkających za granicą, przeprosił się z komputerem.  Zobacz także:  Gwiazdy żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego: "Mam złamane serce" Krzysztof Kiersznowski został aktorem dzięki mamie Krzysztof Kiersznowski urodził się i dorastał w Warszawie. W młodości często obracał się w nieciekawym środowisku, w którym dominował alkohol i inne używki. Bywał agresywny, spędzał sporo czasu na ulicy. W wieku 16 lat opamiętał się: Gdy skończyłem 16 lat, całkiem mi przeszło. Dzięki Bogu, bo wszyscy moi koledzy z podwórka albo już nie żyją, bo umarli z nędzy czy przez wódkę, albo siedzą w więzieniu. Dwóch zmarło właśnie w więzieniu - mówił aktor w rozmowie z gazeta.pl. Uratowała go ówczesna… dziewczyna!  […] Odciągnęła mnie od niebezpiecznego, jak się potem okazało, towarzystwa. Mogłem skończyć w więzieniu, a co najmniej w poprawczaku.  Pasją do aktorstwa zaraziła go mama, która sama marzyła o tym zawodzie. Krzysztof uznawał to jednak za nietrafiony pomysł, a wszystko przez… jąkanie, które miał po ojcu: […] Ja się jąkałem. Po ojcu. Miał w swoim życiu parę ciężkich przesłuchań i po jednym zaczął się jąkać. Ale byłem ładnym chłopcem, o twarzy aniołka, którą okalały jasne, kręcone pukle. Jak miałem nie zostać aktorem? Z jąkaniem pomógł mu dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Krasicki. Na tyle...

Krzysztof Kiersznowski zmarł
Bartosz KRUPA/East News
Newsy
Krzysztof Kiersznowski przeklinał swoją kultową rolę Wąskiego w "Kilerze"
Krzysztof Kiersznowski przed laty w jednym z wywiadów wyznał, że choć tysiące fanów pokochało go za rolę Wąskiego, to jednak on sam czasami tę rolę przeklinał. Dlaczego?

Miniona niedziela przyniosła bardzo smutne informacje - zmarł wspaniały aktor Krzysztof Kiersznowski. Choć w filmach zazwyczaj grał role drugoplanowe, to jednak Kiersznowski zawsze potrafił tak wykreować swoją postać, że zapisywała się ona w historii polskiego kina - jak na przykład kultowa rola Wąskiego w Kilerze. Krzysztof Kiersznowski cieszył się, że zdobył dzięki niej tak ogromną sympatię Polaków, jednak bywały momenty, w których nie było mu z tym łatwo. Opowiadał o tym przed laty w jednym z wywiadów. Zobacz także:  Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką Krzysztof Kiersznowski o roli Wąskiego w Kilerze Krzysztof Kiersznowski nie żyje - ta tragiczna informacja dotarła do mediów w minioną niedzielę wieczorem. Gwiazdor znany z takich filmów jak "Kiler", "Va Bank", "Cześć Tereska" oraz seriali "Barwy Szczęścia" czy "Blondynka", miał 70 lat. Zawsze uśmiechnięty, radosny, pełen optymizmu - koledzy z branży uwielbiali z nim pracować. Gdy tylko informacja o jego śmierci obiegła media, wielu aktorów, którzy mieli okazję poznać  Krzysztofa Kiersznowskiego , pożegnało go we wzruszających wpisach.  - Żegnaj KRZYSIU, będzie Cię bardzo brakować! - napisał Tadeusz Chudecki. - Wspaniały! Cudowny! Strasznie smutno...- napisała Anna Mucha .  - Krzysiu kochany… dlaczego ??? Dlaczego zostawiłeś nas 😢😢😢😢😢😢😢😢💔💔💔💔💔💔 Krzysio Kiersznowski nie żyje 💔- napisała  Adrianna Biedrzyńska, z którą Krzysztof Kiersznowski występował w "Barwach Szczęścia".         Wyświetl...

Krzysztof Kiersznowski z partnerką Katarzyną
VIPHOTO/East News
Newsy
Krzysztof Kiersznowski miał o 33 lata młodszą partnerkę. Dlaczego się rozstali? 
Krzysztof Kiersznowski poznał 33 lata młodszą Katarzynę w krakowskim pubie. Kim była Katarzyna? Ich związek był burzliwy.

Krzysztof Kiersznowski w ostatnich latach swojego życia był singlem. Chciał poświęcić czas rodzinie i wnukom. Jednak jeszcze kilka lat temu pozostawał w związku z młodszą o 33 lata partnerką. Kim była Katarzyna, z którą dzielił życie? Kiedy w 2011 roku pojawił się z nią publicznie po raz pierwszy, mówiła o nich cała Polska. Ich związek był burzliwy i rozstawali się kilkukrotnie.  Zobacz także:  Krzysztof Kiersznowski przeżywał dramaty: "Mogłem skończyć w więzieniu" 33 lata młodsza partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego. Kim była Katarzyna? Krzysztof Kiersznowski w listopadzie obchodziłby 71. urodziny. Niestety wieczorem 24. października media obiegła smutna informacja o śmierci aktora. Na chwilę obecną nie są znane jeszcze przyczyny śmierci. W sieci pojawiło się mnóstwo wzruszających wpisów od kolegów Krzysztofa Kiersznowskiego z show-biznesu. Serialowego ojca wspomniała m. in. Katarzyna Glinka , która grała z nim w serialu od 2007 roku.  Krzysztof Kiersznowski miał trudny start w życiu . W jego dzieciństwie i nastoletnim życiu nie brakowało alkoholu i niebezpiecznego towarzystwa. Jego życie odmieniła kobieta, którą poznał w wieku 16 lat. Jednak ostatecznie aktor w ciągu swojego życia był tylko w dwóch poważnych związkach. Z żoną, francuską dyplomatką Martin, z którą doczekał się dwójki dzieci (syna Maksa oraz córki Katarzyny). Jako mąż dyplomatki, musiał poświęcić swoją karierę zawodową.  Krzysztof Kiersznowski po rozstaniu z żoną związał się z o 33 lata młodszą Katarzyną, którą poznał w jednym z krakowskich pubów. Media spekulowały, że to właśnie dla niej zakończył poprzednie małżeństwo.  Ja jestem spod znaku Strzelca, Kasia spod znaku Wagi, co dobrze wróży nam na przyszłość. Dla mnie stała...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik