Krzysztof Kiersznowski zmarł
Bartosz KRUPA/East News
Newsy

Krzysztof Kiersznowski przeklinał swoją kultową rolę Wąskiego w "Kilerze"

Krzysztof Kiersznowski przed laty w jednym z wywiadów wyznał, że choć tysiące fanów pokochało go za rolę Wąskiego, to jednak on sam czasami tę rolę przeklinał. Dlaczego?

Miniona niedziela przyniosła bardzo smutne informacje - zmarł wspaniały aktor Krzysztof Kiersznowski. Choć w filmach zazwyczaj grał role drugoplanowe, to jednak Kiersznowski zawsze potrafił tak wykreować swoją postać, że zapisywała się ona w historii polskiego kina - jak na przykład kultowa rola Wąskiego w Kilerze. Krzysztof Kiersznowski cieszył się, że zdobył dzięki niej tak ogromną sympatię Polaków, jednak bywały momenty, w których nie było mu z tym łatwo. Opowiadał o tym przed laty w jednym z wywiadów.

Zobacz także: Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką

"Żony Miami": Helena Deeds zmniejszyła biust z miseczki D do A/B. "Wszystko jakoś tak szczuplej wygląda"

Krzysztof Kiersznowski o roli Wąskiego w Kilerze

Krzysztof Kiersznowski nie żyje - ta tragiczna informacja dotarła do mediów w minioną niedzielę wieczorem. Gwiazdor znany z takich filmów jak "Kiler", "Va Bank", "Cześć Tereska" oraz seriali "Barwy Szczęścia" czy "Blondynka", miał 70 lat. Zawsze uśmiechnięty, radosny, pełen optymizmu - koledzy z branży uwielbiali z nim pracować. Gdy tylko informacja o jego śmierci obiegła media, wielu aktorów, którzy mieli okazję poznać Krzysztofa Kiersznowskiego, pożegnało go we wzruszających wpisach. 

- Żegnaj KRZYSIU, będzie Cię bardzo brakować! - napisał Tadeusz Chudecki.

- Wspaniały! Cudowny! Strasznie smutno...- napisała Anna Mucha

- Krzysiu kochany… dlaczego ??? Dlaczego zostawiłeś nas 😢😢😢😢😢😢😢😢💔💔💔💔💔💔 Krzysio Kiersznowski nie żyje 💔- napisała  Adrianna Biedrzyńska, z którą Krzysztof Kiersznowski występował w "Barwach Szczęścia".

Zobacz także: Gwiazdy żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego: "Mam złamane serce" 

Pasją do aktorstwa zaraziła go mama, która sama marzyła o tym zawodzie. Przez całą swoją aktorską karierę grywał głównie role drugoplanowe ze względu na charakterystyczny wygląd. On sam nigdy nie miał z tym żadnego problemu, a wręcz przeciwnie - był za to bardzo wdzięczny.

- Jestem aktorem drugoplanowym. Patrzę na to w ten sposób: i dzięki Bogu. 30 lat temu było ponad 4 tys. aktorów. Teraz co drugi to aktor, więc załóżmy, że jest nas 6 tys. A filmów robi się w Polsce bardzo mało. Jeśli wśród tych kilku tysięcy jest miejsce dla mnie, to o co chodzi? Poza tym często rola główna potrafi być żadna. A rola drugiego planu ciekawsza, wyraźna - mówił przed laty w rozmowie z miesięcznikiem "Machina".

Krzysztof Kiersznowski nie żyje
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Nie sposób było przejść obojętnie obok jego talentu i pracy, którą wkładał w każdą rolę. Choć na swoim koncie miał ich wiele, to jednak Polacy pokochali go w szczególności za rolę Wąskiego w "Kilerze". Krzysztof Kiersznowski bardzo cieszył się z sympatii, jaką zyskał dzięki tej roli, jednak przypięta łatka "Wąskiego z Kilera" czasami bywała dla niego męcząca.

- Niesamowite było to, że po tym, jak zagrałem Wąskiego, spotkałem się z ogromną sympatią narodu. Ale były momenty, kiedy przeklinałem tę rolę. Na przykład, kiedy jacyś faceci na ulicy wołali za mną: "ej, Wąski, zapiąłeś rozporek?" - mówił w rozmowie z miesięcznikiem "Machina". 

Dziś tak trudno uwierzyć, że Krzysztofa Kiersznowskiego nie ma już wśród nas. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako jeden z najwspanialszych polskich aktorów...

Rodzina Krzysztofa Kiersznowskiego
TRICOLORS/East News

Rodzina Krzysztofa Kiersznowskiego
TRICOLORS/East News
Newsy
Gwiazdy żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego: "Mam złamane serce" 
Krzysztof Kiersznowski zmarł w wieku 70 lat. Wiadomość o śmierci uwielbianego przez widzów aktora wstrząsnęła polskim show-biznesem.

Anna Mucha, Adrianna Biedrzyńska, Ada Fijał i Magda Schejbal żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego. Niestety, dziś wieczorem, media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci uwielbianego przed widzów aktora. Krzysztof Kiersznowski, który miał na swoim koncie role w wielu hitowych filmach i serialach odszedł w wieku 70 lat. Zobaczcie, jak żegnają go koledzy z show-bizesu. Zmarł Krzysztof Kiersznowski. Żegnają go przyjaciele Magdalena Schejbal jako pierwsza poinformowała o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego. Aktorka przekazała smutną wiadomość za pośrednictwem Instagrama. Chwilę później aktora w poruszających słowach pożegnał Tadeusz Chudecki.  Żegnaj KRZYSIU, będzie Cię bardzo brakować! - napisał Tadeusz Chudecki. Teraz również inne gwiazdy zareagowały na smutną wiadomość o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego.   Zobacz także:   Nie żyje Paweł Nowisz. Gwiazdor "Kogla Mogla"  i "Barw szczęścia" miał 81 lat Wiadomość o śmierci aktora wstrząsnęła m.in. Anna Muchą. Wspaniały! Cudowny! Strasznie smutno...- napisała gwiazda "M jak miłość. Zobacz także:   Nie żyje gwiazdor Eurowizji! Miał tylko 49 lat. Swoim występem zachwycił Polaków Serialowego kolegę pożegnała również Adrianna Biedrzyńska, z którą Krzysztof Kiersznowski występował w "Barwach Szczęścia". Krzysiu kochany… dlaczego ??? Dlaczego zostawiłeś nas 😢😢😢😢😢😢😢😢💔💔💔💔💔💔 Krzysio Kiersznowski nie żyje 💔- napisała aktorka.  Zobacz także:  "Rust": Alec Baldwin zabrał głos po tragedii. Wspomina zmarłą operatorkę         Wyświetl ten post na Instagramie  ...

Kasia Glinka żegna Krzysztofa Kiersznowskiego
Instagram/@katarzynaglinka
Newsy
Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Kasia Glinka żegna serialowego ojca z "Barw Szczęścia"
"Introwertyk, a jak się wkurzył..." - pisze Kasia Glinka, która od 13 lat grała w "Barwach Szczęścia" serialową córkę Krzysztofa Kiersznowskiego.

W wieku 70 lat zmarł Krzysztof Kiersznowski - wybitny aktor filmowy i serialowy. Stworzył dziesiątki charakterystycznych ról w kultowych produkcjach takich jak "Killer" czy "Va Bank", ale również serialach. Od 2007 roku regularnie grał postać Stefana w "Barwach Szczęścia". Teraz pożegnała go serialowa córka, czyli Kasia Glinka. Kasia Glinka żegna serialowego ojca, Krzysztofa Kiersznowskiego W "Barwach Szczęścia" od samego początku, czyli od 2007 roku, grali Kasia Glinka (jako Kasia Górka) oraz Krzysztof Kiersznowski (jako Stefan Górka). W niedzielę, 24.10, media obiegła informacja o śmierci wybitnego aktora.  W sieci pojawiło się mnóstwo wpisów gwiazd, które miały okazję współpracować z Kiersznowskim. Aktora pożegnały m.in. Anna Mucha czy Ada Fijał. Teraz wzruszający post opublikowała Glinka. Aktorka przez ponad 13 lat grała razem z Krzysztofem Kiersznowskim w hitowym serialu TVP: Krzysztof Kiersznowski. Mój serialowy Tata…. 13 lat wspólnej pracy, spotkań na planie, których nie da się zapomnieć. Poczucie humoru, sarkastyczne żarty, cięte riposty, nonkonformizm i własny pomysł na siebie. Introwertyk, a jak się wkurzył wulkan emocji… Indywidualista ale przede wszystkim dobry człowiek…. Cholernie ciężko będzie grać bez Ciebie Krzysiu … 🖤 Zobacz także:   Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką Krzysztofa Kiersznowskiego żegna również produkcja "Barw Szczęścia": Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego. Odszedł wspaniały Człowiek, wielki Aktor i nasz Przyjaciel. Dziękujemy Ci Krzysiu za każdą wspólną chwilę, za każdy żart i...

Krzysztof Kiersznowski życiowe dramaty
Zenon Zyburtowicz/East News,
Newsy
Krzysztof Kiersznowski przeżywał dramaty: "Mogłem skończyć w więzieniu"
Życie nie szczędziło Krzysztofa Kiersznowskiego. Trudne dzieciństwo, niebezpieczne towarzystwo... 3 lata temu makabryczny wypadek samochodowy.

Niestety dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego. Wybitny aktor miał 70 lat. Chorował już od kilku miesięcy, jednak lekarzom trudno było ustalić diagnozę. Tragiczna wiadomość o jego śmierci zasmuciła fanów w niedzielny wieczór 24 października. Przyczyny śmierci aktora na razie nie są znane.  Krzysztof Kiersznowski zapisał się w pamięci widzów dzięki swoim wielu kultowym wcieleniom. Polacy będą go ciepło wspominać nie tylko dzięki roli Stefana z "Barw Szczęścia" ale także Wąskiego z "Killera" czy "Nuty" z filmu "Vabank". Jednak jego życie prywatne było pełne dramatów. Trudne dzieciństwo, nastoletni bunt... Krzysztof Kiersznowski już raz nawet wymknął się śmierci... Poznajcie jego historię.  Zobacz także:  Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Trudne dzieciństwo Śmierć Krzysztofa Kiersznowskiego zasmuciła Polaków. Wiadomość o tym, że Krzysztof Kiersznowski nie żyje pojawiła się w mediach 24 października w niedzielny wieczór. W sieci pojawiło się mnóstwo wpisów gwiazd, które miały okazję poznać wybitnego aktora i współpracować z nim przed kamerami. Pożegnały go m. in. Anna Mucha, Magdalena Schejbal czy Katarzyna Glinka , która w "Barwach Szczęścia" grała jego serialową córkę od 14 lat.  Krzysztof Kiersznowski swoją medialną i zawodową działalnością zjednał sobie tysiące Polaków, jednak jego życie nie szczędziło mu dramatów. Pierwsze przeżywał jeszcze jako dziecko. Nie miał łatwego dzieciństwa, w jego środowisku nie stroniło się od alkoholu czy używek.  Przyznam, że do szesnastego roku życia bywałem...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik