Karl Lagerfeld i kot
instagram

We wtorek, 19 lutego w Paryżu zmarł Karl Lagerfeld. Jeden z najpopularniejszych projektantów mody zostawił po sobie fortunę. Nie wiadomo, kto ją teraz odziedziczy, bo dyrektor artystyczny domu mody Chanel nie miał rodziny, ani dzieci. Był jednak mocno przywiązany do swojej kotki, Choupette. Czy zwierzę otrzyma po projektancie miliony? Przeczytajcie!

Choupette odziedziczy fortunę 

Siedem lat temu jeden z modeli wręczył Karlowi Lagerfeldowi nietypowy prezent. Baptiste Giabiconi obdarował cesarza mody piękną kotką rasy birmańskiej. Zwierzę tak spodobało się projektantowi mody, że od 2011 roku kotka towarzyszyła mu wszędzie. Otrzymała imię Choupette, co w języku francuskim oznacza "kochanie".

Zobacz także: Karl Lagerfeld nie żyje, projektant zmarł w wieku 85 lat. Przyczyną był nowotwór

Kotka tak zauroczyła Lagerfelda, że nie tylko występowała z nim na okładkach gazet, ale i dostała wszystko! Choupette miała dwie opiekunki, iPada, a także... własny odrzutowiec! Doczekała się nawet konta na Instagramie, gdzie obserwuje ją już ponad 205 tys. osób! 

Nie ma jeszcze małżeństwa ludzi i zwierząt. Nigdy nie myślałem, że zakocham się w takim kocie. Mój świat kręci się wokół niej - powiedział Karl w 2013 roku w CNN. 

Kotka Karla ma także swoje hasło na angielskiej Wikipedii! "Wydała" również dwie książki oraz ma własną kolekcję ubrań i kosmetyków. Karl wielokrotnie podkreślał, że jest ona "dziedziczką" jego fortuny. Czy Choupette otrzyma po nim majątek? Wszystko na to wskazuje...

Według francuskiego dziennik "Le Figaro", gdyby została uznana za "osobę prawną", to zgodnie z prawem niemieckim mogłaby być spadkobiercą! Nie wiadomo, jednak czy ktokolwiek zgodzi się na taki zapis. Niemniej jednak Lagerfeld zadbał wcześniej o jej los na wypadek śmierci, o czym wspomniał w magazynie "Numero". Projektant nie zdradził jednak, o jakiej kwocie mowa. 

Choroba Karla Lagerfelda

Lagerfeld odszedł w wieku 85 lat. Od kilku tygodni mówiło się, że zmagał się z chorobą. Według zagranicznych mediów projektant mody zmarł na raka trzustki.

Kotka Karla towarzyszyła mu od 2011 roku

Karl Lagerfeld i kot
instagram

Czy kicia odziedziczy po nim majątek? 

Karl Lagerfeld i kot
instagram

Zobacz także: Lagerfeld zaprojektował coś specjalnie dla Rubik. Anja pochwaliła się modowym cackiem

Więcej na temat Karl Lagerfeld