Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy

Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Dziś rano (11 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach w Polsce. Na chwilę obecną już u 25 osób u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Teraz okazuje się, że władze postanowiły zamknąć szkoły, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Dodatkowo w niektórych miastach, np. w Łodzi czy w Szczecinie zamknięte zostaną baseny, hale sportowe, lodowiska.

Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte na 2 tygodnie od najbliższego poniedziałku. Jutro i w piątek (12 i 13 marca) szkoły, będą jeszcze otwarte, jednak nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne. W związku z koronawirusem władze zdecydowały również zamknąć wszystkie placówki kultury - kina, muzea, teatry, opery itd.  Podczas konferencji prasowej poinformowano, że uzdrowiska nie będą zamykane. Minister zdrowia apelował, żeby podczas dni wolnych od szkoły dzieci nie były pod opieką osób starszych (dziadków). 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - podczas konferencji prasowej mówił minister kultury Piotr Gliński. 

Wciąż nie wiadomo, co z centrami handlowymi- czy zostaną zamknięte lub zostaną wprowadzone zmiany w godzinach otwarcia. Wiadomo jednak, że Biedronka już teraz wprowadza dodatkowe czyszczenie wózków sklepowych. Premier apelował, żeby w miarę możliwości pracodawcy pozwolili, żeby pracownicy mogli pracować zdalnie. 

Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony 4 marca. Dziś (11 marca) wiadomo już,  że jest już 25 przypadków zachorowań. Ostatnio okazało się, że wśród osób zarażonych jest dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych Jarosław Mika.  

Już kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki ogłosił odwołanie imprez masowych w kraju, a w związku z tym organizatorzy odwołują koncerty wielu gwiazd. 

Zobacz także: Premiera filmu z Julią Wieniawą odwołana przez koronawirus!

Koronawirus w Polsce. 

koronawirus
East News

Księżna Kate i królowa Elżbieta razem
EastNews
Newsy
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?

Mogłoby się wydawać, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają bajkowe życie, bowiem mieszkają w pałacach, mają służbę i nie muszą martwić się o pieniądze. Nie do końca tak jest... Zarówno królowa Elżbieta II , jak i jej dzieci i wnukowie muszą przestrzegać zasad protokołu, wykonywać liczne obowiązki, odbywać po kilkanaście podróży w ciągu roku i uważać na każdy swój krok. I przede wszystkim zawsze być do dyspozycji! Księżna Kate przez wszystkie swoje ciąże była bardzo aktywna, choć nie zawsze dobrze się czuła. Teraz też często zdarza się, że Kate źle się poczuje, ale nie rezygnuje ze swoich obowiązków. Ostatnio podczas urodzin królowej Elżbiety II zrobiło jej się słabo i odczuwała mdłości, ale nie zrezygnowała z udziału w uroczystości. Co takiego stało się Kate? Okazuje się, że żona księcia Williama cierpi na tę samą chorobę, co królowa Elżbieta II. O co chodzi? Zobacz także:   Książę William próbował w ostatniej chwili odwołać swój ślub z księżną Kate? Zaskakujące informacje!       Tanie noclegi na całym świecie! Wybierz najlepszą opcję dla Ciebie na stronie Booking.com wyprzedaże .  

Barbara Kurdej-Szatan w bluzie z kapturem
ONS
Newsy
Koronawirus w Polsce. Basia Kurdej-Szatan jest załamana: "Niedługo artyści nie będą mieli za co żyć"
Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o swoich obawach związanych z praca aktorów w obliczu koronawirusa. Aktorka jest załamana

Rosnąca liczba przypadków koronawirusa w Polsce spowodowała, że władze podjęły decyzję o natychmiastowym zamknięciu szkół,  a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Ta decyzja odbije się na życiu zawodowym aktorów teatralnych, którzy na czas wzmożonych środków bezpieczeństwa zostaną bez pracy. Barbara Kurdej-Szatan wyraziła swoje obawy na Instagramie.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Organizatorzy masowo odwołują koncerty! Ile stracą gwiazdy? Barbara Kurdej-Szatan o skutkach koronawirusa  Zagrożenie epidemią koronawirusa w Polsce odbija się na życiu zawodowym artystów. Organizatorzy zaczęli odwoływać koncerty, a dziś podjęto decyzję o zamknięciu kin, muzeów i teatrów, co wiąże się z chwilową bezczynnością zawodową dla aktorów teatralnych. Zmartwiona sytuacją Barbara Kurdej-Szatan, podzieliła się swoimi przemyśleniami na Instagramie: My dziś jeszcze pracujemy na planie... ale spektakle wszystkie odwołane. Nasza najbliższa trasa z "Pikantnymi" odwołana. Artyści, którzy pracują tylko w teatrze nie grają spektakli, nie będą mieli za co żyć... Co za czas... Mam nadzieję, że szybko się skończy ten koszmar... - napisała na Instastory. Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został oficjalnie potwierdzony 4 marca. Dziś (11 marca) jest już 25 przypadków zachorowań. Minister zdrowia na wczorajszej konferencji poinformował, że z analiz wynika, że wirus jest w fazie ofensywnej i trzeba się liczyć z możliwością przyrostu liczy zachorowań. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje Barbara Kurdej-Szatan jest przerażona sytuacją związaną z koronawirusem w Polsce....

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły, żłobki i przedszkola. Jak będzie wyglądać nauka w domu?
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa. Groźny wirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie. Niestety, 4 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zarażenia w Polsce, a dziś (11 marca) już 25 osób zmaga się z koronawirusem! Wraz ze wzrostem zachorowań władze wprowadziły m.in. zakaz organizowania imprez masowych. Teraz okazuje się, że zostaną również zamknięte wszystkie szkoły oraz placówki kulturalne.  Co z dziećmi, które muszą zostać w domu? Co dzieci będą robić podczas przymusowej przerwy? Z pewnością jest to świetny czas na nadrobienie wszystkich zaległości i przypomnienie materiału, który dzieci poznały do tej pory. Czas wolny dzieci będą mogły spędzić również na czytaniu książek i rozwijanie swoich pasji. Z pewnością nie jest wskazane, żeby w tym czasie dzieci brały udział w wydarzeniach z udziałem dużej liczby osób. Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej apelował, żeby dzieci nie traktowały zamknięcia szkół jako dodatkowych wakacji. Przedstawiciele władz apelowały, żeby dzieci w miarę możliwości pozostawały w domu, a w wolnym czasie uzupełniły braki w nauce.  Jeśli chodzi o nauczycieli to oni zgodnie z kodeksem pracy będą w gotowości do pracy natomiast nie będziemy wymagali, aby przychodzili do szkoły- mówił przedstawiciel MEN. Będziemy natomiast alelowali o to, aby zapewnili uczniom pewne możliwości kształcenia. Nie może być to kształcenie systematyczne, obejmujące całą młodzież ponieważ nie każde dziecko, nie każdy młody człowiek ma dostęp do internetu, więc nie chcielibyśmy wprowadzać nierówności. Natomiast nauczyciele korzystając z takiej platformy edukacyjnej epodreczniki.pl na której znajduje się bardzo...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner