Szumowski o zmarłej pacjentce
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce, 16.03. Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. Ile chorych w Polsce?

Koronawirus w Polsce! Ile przypadków w Polsce? Stan na 16.03. Ile chorych na koronawirusa w Polsce? Najnowsze dane z 16 marca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Groźnego wirusa wykryto u kolejnych 25 osób! Razem jest więc 150 osób z potwierdzonymi wynikami koronowirusa.

O najnowszych ustaleniach po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, rząd jest w trakcie prac nad tzw. pakietem bezpieczeństwa.

W najbliższych dniach pokażemy konkretne działania. Tak, by pracownicy i pracodawcy otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa - mówił Morawiecki.

Jak mówił premier, na tę chwilę 25 tys. osób objętych jest nadzorem epidemicznym.

Chciałbym bardzo podziękować Polakom, bo są bardzo zdyscyplinowani. 

Trzymajmy się tych reguł, które są zatwierdzone przez Głównego Inspektora Sanitarnego - mówił.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy dostarczają prawdziwe informacje. Apeluję o rozsądek.

Wcześniej minister zdrowia mówił o jego przewidywaniach dot. rozprzestrzeniania się wirusa.

- Ta liczba w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła. W podobnym tempie jak w innych krajach Europy - mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Spodziewam się, że w najbliższym tygodniu będziemy mieli ponad tysiąc pacjentów z dodatnim wynikiem Covid. Mam nadzieję, że to tempo wzrostu w pewnym momencie spowolni i będziemy mieli czas na leczenie pacjentów. Po to działamy w reżimie kwarantanny właściwie całego społeczeństwa. Bardzo dziękuję za dużą odpowiedzialność, którą Polacy wykazują. Dziękuję za akcję #zostańmywdomu, bo ona daje efekty. Ale przede wszystkim chciałbym podziękować całemu personelowi medycznemu mówił miniser Szumowski.

Minister poinformował, że każdy szpital tzw. jednoimienny (zajmujący się wyłącznie wirusem) dostanie po 1000 sztuk kombinezonów i maseczek. 

- Minister ogłasza, że pacjenci, którzy mają nawet potwierdzoną chorobę, ale ich stan na to pozwala, mogą chorować w domu.

- Ma być więcej badań/testów na koronawirusa - nawet 3000 na dobę

Zobacz więcej informacji na temet koronowirusa w Polsce:

- Od dzisiaj wewnątrzkrajowe loty będą zawieszone - powiedział w Polsat News Michał Dworczyk, szef Kancelarii Rady Ministrów. Jak dodał, to decyzja premiera.

- Stacje telewizyjne zareagowały na informacje dotyczące koronawirusa i zawiesiły prace na planach wielu seriali i programów. Więcej - TUTAJ.

- Potwierdzone nowe przypadki zarażeń przypadki pochodzą z woj. dolnośląskiego - 9 osób, z woj, mazowieckiego-  5 osób, z woj. wielkopolskiego - 3 osoby,  woj. opolskiego -2 osoby, woj. śląskiego -2 osoby, woj. podkarpackiego - 2 osób oraz z woj. łódzkiego - 2 osoby. Łącznie do tej pory koronawirusa zdiagnozowano u 150 osób. 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce zdiagnozowano dokładnie 4 marca. Od tamtej chwili liczba osób zarażonych ciągle rośnie. Do dziś (16 marca godzina 9:00) w naszym kraju koronawirusa wykryto u 150 osób - niestety, są już 3 ofiary śmiertelne. 

- Ze względu na pandemię koronawirusa premier Mateusz Morawiecki zadecydował o zawieszeniu międzynarodowych połączeń kolejowych i lotniczych. Jak już pisaliśmy, problem z powrotem z domu ma gwiazda "M jak miłość" Iga Krefft, która przebywa w Bangkoku. Ale właśnie pojawiła się nadzieja na szczęśliwe rozwiązanie sytuacji dla niej i osób w podobnym położeniu - ZOBACZ WIĘCEJ.

Przypominamy, że w związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa władze już kilka dni temu zawiesiły zajęcia w szkołach, zamknęły kina, teatry i ograniczyły działalność galerii handlowych i restauracji. W Polsce przywrócono kontrole graniczne. 

Zobacz także: Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę"

AKTUALIZACJA - 16.03, godzina 16:10:

Jest 6 nowych przypadków:

Mamy 6 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie). Pacjenci są w stanie stabilnym. ➡️ W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1️⃣5️⃣6️⃣/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

AKTUALIZACJA - 16.03. godzina 21:00

Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. Ponadto, liczba zachorowań wzrosła gwałtownie. Jest już ich 177:

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

W Polsce jest już 177 potwierdzonych przypadków osób zarażonych koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
 

Dziś, 16 marca, poinformowano o kolejnych przypadkach zachorowań.

Koronawirus w Polsce
East News

Zobacz także
królowa Elżbieta II z koroną na głowie

Pałac Buckingham: Królowa Elżbieta II zagrożona koronawirusem! Jak czuje się monarchini?

Basia Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan na okładce "Flesza"! Kiedy skończy się ten koszmar? "Koronawirus niszczy życie aktorów"

Księżna Kate i królowa Elżbieta razem
EastNews
Newsy
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?

Mogłoby się wydawać, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają bajkowe życie, bowiem mieszkają w pałacach, mają służbę i nie muszą martwić się o pieniądze. Nie do końca tak jest... Zarówno królowa Elżbieta II , jak i jej dzieci i wnukowie muszą przestrzegać zasad protokołu, wykonywać liczne obowiązki, odbywać po kilkanaście podróży w ciągu roku i uważać na każdy swój krok. I przede wszystkim zawsze być do dyspozycji! Księżna Kate przez wszystkie swoje ciąże była bardzo aktywna, choć nie zawsze dobrze się czuła. Teraz też często zdarza się, że Kate źle się poczuje, ale nie rezygnuje ze swoich obowiązków. Ostatnio podczas urodzin królowej Elżbiety II zrobiło jej się słabo i odczuwała mdłości, ale nie zrezygnowała z udziału w uroczystości. Co takiego stało się Kate? Okazuje się, że żona księcia Williama cierpi na tę samą chorobę, co królowa Elżbieta II. O co chodzi? Zobacz także:   Książę William próbował w ostatniej chwili odwołać swój ślub z księżną Kate? Zaskakujące informacje!       Tanie noclegi na całym świecie! Wybierz najlepszą opcję dla Ciebie na stronie Booking.com wyprzedaże .  

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 18.03: drastycznie wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce!
Nowe informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ile chorych jest obecnie?

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie jest to 238 osób zarażonych COVID-19, do tej pory zmarło 5 osób! [Materiał na bieżąco aktualizowany, sprawdź szczegóły poniżej].  Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy w komunikacie Ministerstawa Zdrowia. Dziś szpital w Zielonej Górze ma opuścić pacjent zero zarażony koronawirusem, który przebywał w placówce przez dwa tygodnie od 2 marca. Ostatni test na koronawirusa wyszedł negatywnie i pacjent zostanie wypisany do domu! AKTUALIZACJA, godz. 8.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 246 potwierdzonych przypadków. Nowe przypadki pojawiły się: 4 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. AKTUALIZACJA, godz. 14:15 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 251 potwierdzonych przypadków zachorowań. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego 1 osoby z woj. lubuskiego, 1 osoby z woj. małopolskiego 1 osoby z woj. podlaskiego. AKTUALIZACJA, godz. 19:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, 36 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osoby z woj. pomorskiego 1 osoby z woj. opolskiego. W sumie na ten moment w Polsce jest...

Badania na koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce, 23.03: Właśnie potwierdzono 57 nowych przypadków zarażenia!
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. Liczba zakażonych groźnym wirusem z dnia na dzień niestety rośnie w coraz szybszym tempie. W poniedziałek rano, 23 marca, poinformowano o kolejnych  15 przypadkach zarażeń SARS-COV-2 w naszym kraju. [Materiał jest na bieżąco aktualizowany].  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Koronawirus w Polsce. Odnotowano kolejne przypadki zachorowań  Ministerstwo zdrowia przekazało informacje o kolejnych zarażonych osobach w Polsce.  Mamy 15 nowych przypadków zakażenia  #koronawirus , potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia. W niedzielę 22 marca z powodu zakażenia koronawirusem zmarły dwie osoby - 37-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu oraz 43-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego. W minioną niedzielę przybyło też najwięcej przypadków zakażeń na koronawirusa. Łącznie było to aż 98 osób. Liczba wykrytych w Polsce przypadków zakażenia SARS-COV-2 wzrosła wtedy do 634.  [AKTUALIZACJA], godz. 12:50  Ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Pozytywne przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner