Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Siostra Michała Szpaka, Marlena Szpak o koronawirusie we Włoszech
East News
Newsy

Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę"

Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę"

Marlena Szpak to wokalistka operowa, a prywatnie siostra Michała Szpaka. Na co dzień mieszka i pracuje we Włoszech. Na Instagramie relacjonuje to co się dzieje w kraju, mówiąc że sytuacja jest dramatyczna. Nie ukrywa, że się boi. 

Marlena informuje, że kwarantanna zatrzymała już w domach ponad 3 mln Włochów, a kolejne 3,6 mln ryzykuje podobnym zamknięciem w izolacji. 

Zobacz także: Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów"

Nietypowy żyrandol u Kasi Tusk, ale spójrzcie na łoże Michała Szpaka. Zobaczcie najpiękniejsze sypialnie gwiazd

Siostra Michała Szpaka o koronawirusie we Włoszech

Marlena Szpak pracuje i mieszka we Włoszech, gdzie sytuacja z rozprzestrzeniającym się koronawirusem jest dramatyczna. Liczba zarażonych przekroczyła już 21 tys. a zmaeło ponad 1,4 tys. osób. Liczba śmiertelnych ofiar przekracza 100 dziennie. 

Codziennie wzrastają przypadki zakażeń i ofiary śmiertelne. Co prawda dotyczą one głównie osób starszych ze schorzeniami oraz chorobami przewlekłymi, ale są również śmiertelne przypadki osób stosunkowo młodych, po 50. roku życia, a także i niestety osób po 30. roku życia. 13 marca zmarł mężczyzna 38-letni – wyznała wokalistka w rozmowie z gazetą Fakt.

Siostra Michała Szpaka nie ukrywa, że tragedia spowodowana koronawirusem to wina lekceważących powagę sytuacji Włochów: 

Początkowo Włosi obiektywnie lekceważyli powagę sytuacji. Problem dotyczył głównie północnej części. Wirus niestety rozniósł się po całym terenie Włoch, w związku z czym władze państwa oraz służby zdrowia zarządziły drastyczne ograniczenia względne każdego obywatela i dopiero wtedy ludzie przebili "szklaną bańkę" niedowierzeń i świadomie zamykać się w domach by odbyć kwarantannę. 

Marlena Szpak z powodu działań podjętych przez rząd, jakimi są m. in. zamknięcie granic, nie może wrócić do domu:

Do Polski niestety już wrócić nie mogę ze względu na to, że zostały zamknięte wszelkie granice. Staram się jak najbardziej obiektywnie informować moją rodzinę o panującej tutaj sytuacji, by ochronić ich przed popełnieniem podobnych błędów. 

Aktualnie przebywa na obowiązkowej kwarantannie: 

Odbywam obecnie kwarantannę. Nie pracuje, tak jak większość włoskiego społeczeństwa (moje/nasze miejsca pracy są zamknięte). Otwarte są jedynie sklepy spożywcze, apteki i fabryki, które produkują środki niezbędne do życia.

Każdorazowe wyjście z domu jest kontrolowane przez służby mundurowe. Dopuszczalne jest tylko wyjście do pracy, do apteki i po zakupy spożywcze: 

Podczas każdego wyjścia z domu musimy mieć przy sobie wypełniony formularz stworzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w którym podajemy nasze imię, nazwisko, miejsce z którego wychodzimy i do którego zmierzamy oraz motyw naszego wyjścia. Dopuszczalne jest tylko wyjście dotyczące zakupów spożywczych, zaopatrzenie w leki lub wyjście do pracy (niektóre fabryki funkcjonują, zamknięte zostały tylko oddziały, które nie są konieczne do funkcjonowania danej fabryki). Bardzo ważne jest zachowanie higieny, dezynfekcja przestrzeni oraz unikanie jakichkolwiek kontaktów.

Opisała również, jak wyglądają procedury zachowania bezpieczeństwa podczas każdorazowego wyjścia do apteki lub sklepu: 

W sklepach oraz aptekach zachowuje się dystans bezpieczeństwa na 1,5 m. Do sklepów wchodzi się małymi grupami, od 3 do 10 osób zachowując środki ostrożności, najlepiej w maskach i rękawiczkach. Natomiast do apteki wchodzi się pojedynczo. Jak dbam o siebie? Po prostu przestrzegam wszystkich zasad, dbam o higienę, zdrowo się odżywiam I cierpliwie czekam robiąc w domu wszystko to, na co wcześniej nie miałam czasu.

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego tak szybka reakcja rządu i decyzje o kwarantannie mogą się okazać dla Polski zbawienne. Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 119 przypadków w tym 3 ofiary śmiertelne. Władze poinformowały również o tym, że 13 osób wróciło do zdrowia. 

Zobacz także: Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marlena Szpak (@marlenaszpak_official)

Marlena Szpak żyje i pracuje we Włoszech. Z powodu koronawirusa nie może wrócić do Polski, ale jest w stałym kontakcie z rodziną. 

Marlena Szpak, siostra Michała Szpaka, o koronawirusie we Włoszech
Instagram

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marlena Szpak (@marlenaszpak_official)

 

Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra. Symbol pandemii koronawirusa w Europie
Newsy
Symbol pandemii koronawirusa: Papież Franciszek pobłogosławił pusty plac Św. Piotra 
To zdjęcie to symbol pandemii koronawirusa. Papież Franciszek pobłogosławił zupełnie pusty Plac Św. Piotra, który na co dzień wypełniony był setkami tysięcy turystów.

To zdjęcie trzeba zobaczyć. Papież Franciszek pobłogosławił zupełnie pusty Plac Św. Piotra, który na co dzień wypełniony był setkami tysięcy turystów. Dziś z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech został zamknięty. To niezwykle smutne ujęcie może stać się jednym z symboli panującej w Europie pandemii koronawirusa.  Zobacz także:  Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę" Papież Franciszek błogosławi pusty Plac Św. Piotra Z powodu pandemii wywołanej koronawirusem, we Włoszech zmarło już ponad 1400 osób. Sytuacja jest dramatyczna. Liczba śmiertelnych ofiar przekracza 100 dziennie. Liczba zarażonych przekroczyła już 21 tysięcy.  Papież Franciszek odprawiał dziś modlitwę w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Po jej zakończeniu przeszedł do okna, z którego zazwyczaj pozdrawia i błogosławi pielgrzymów na Placu św. Piotra. Niestety dziś teren ten był kompletnie pusty. Widok papieża błogosławiącego zupełnie pusty Plac św. Piotra może stać się jednym z symboli pandemii koronawirusa, który rozprzestrzenia się nie tylko we Włoszech ale w całej Europie.  Zobacz także:  Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów" Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra, który został kompletnie zamknięty z powodu epidemii koronawirusa.  After praying the Angelus from his library in the Vatican’s apostolic palace, #PopeFrancis blessed an empty St. Peter’s square and the city of Rome from his window. The faithful cannot gather in Rome due to measures put in place to contain the #coronavirus . 📷Vatican Media pic.twitter.com/6XyGW7wWto — National Catholic Register (@NCRegister) March 15, 2020...

Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Czy galerie handlowe i wszystkie sklepy będą zamknięte aż do Wielkanocy?
Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Kiedy poznamy decyzję? Wielkanoc 2020 - sklepy, galerie.

Galerie handlowe są zamknięte już od dwóch tygodni, co jest związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Sytuacja w Europie jest naprawdę dramatyczna i polski rząd stara się nie doprowadzić w naszym kraju do "scenariusza włoskiego" w związku z tym z ajęcia w placówkach oświatowych są odwołane do Wielkanocy . Czy taka sama decyzja zapadnie w przypadku galerii handlowych i wszystkich sklepów, które zostały zamknięte? Kiedy poznamy decyzję czy centra handlowe będą otwarte przed Wielkanocą? Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 13 marca Mateusz Morawiecki ogłosił, że g alerie handlowe, restauracje, kawiarnie, puby i kluby będą zamknięte . Posiłki można zamawiać jedynie na wynos lub dowóz.  Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie - powiedział premier. Początkowo centra handlowe miały być zamknięte przez dwa tygodnie, ale zwiększająca się ilość zarażeń koronawirusem sprawiła, że rząd zastrzegł w rozporządzeniu możliwość wydłużenia tego czasu. Już wiadomo, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do Wielkanocy, a co z galeriami handlowymi? Sytuacja związana z koronawirusem jest coraz dramatyczniejsza, ilość przypadków znacznie się zwiększa, dlatego decyzja o tym, czy galerie handlowe zostaną otworzone przed Wielkanocą zapadnie najprawdopodobniej dopiero 2 tygodnie przed świętami . Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie rosła liczba zakażeń w Polsce! Wystarczy spojrzeć na inne kraje i już wiadomo, że prawdopodobieństwo, aby galerie handlowe były otwarte jest dosyć małe. We Włoszech, gdzie sytuacja jest gorsza niż w Chinach, mieszkańców obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domów,...

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny przekazali na WOŚP ponad 40 000 zł
Instagram
Newsy
Wojciech Szczęsny przechodzi kwarantannę i nie może wrócić do żony i syna! Poruszające wyznanie Mariny: "Modlimy się" 
Marina w rozmowie z mediami skomentowała informacje o Wojtku Szczęsnym, który musiał poddać się kwarantannie.

Marina w rozmowie z mediami skomentowała informacje o Wojtku Szczęsnym, który musiał poddać się kwarantannie. Piłkarz  został objęty kwarantanną po tym, jak okazało się, że jego kolega z zespołu Juventus Turyn, Daniele Rugani, jest zarażony koronawirusem. W związku z niepokojącymi informacjami cała drużyna musi przejść dwutygodniową kwarantannę. Jak komentuje to żona bramkarza? Marina martwi się o męża Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie. Niestety, 4 marca również w Polsce zdiagnozowano pierwszą zarażoną osobę. Dziś (16 marca) w naszym kraju jest już 156 przypadków koronawirusa - w tym trzy ofiary śmiertelne. Dramatyczne wiadomości docierają do nas również z Włoch, gdzie do tej pory zdiagnozowano ponad 24 tys. przypadków koronawirusa - niestety, zmarło aż 1809 osób.  Teraz wśród osób, które muszą przejść bezwzględną kwarantannę znalazł się Wojciech Szczęsny. Teraz Marina w rozmowie z portalem plotek.pl przyznała, że modli się o ukochanego męża.  Sytuację z koronawirusem traktujemy bardzo poważnie od bardzo dawna, tym bardziej, że nasza rodzina jest rozłączona i czekamy na informacje z kwarantanny Wojtka - modlimy się, by mógł do nas zdrowy wrócić jak najszybciej- artystka przyznała w rozmowie z plotek.pl. Trzymamy kciuki, żeby Wojciech Szczęsny wkrótce mógł wrócić do swojej rodziny, a jego bliskim życzymy dużo siły w tym trudnym dla nich czasie. Przypominamy, że zaledwie kilka dni temu okazało się, że wśród osób zarażonych koronawirusem jest piłkarz Bartosz Bereszyński. Polak jest  jest już siódmym zakażonym piłkarzem Sampdorii Genua. Zobacz także:  Iga Krefft utknęła w Bangkoku przez koronawirusa! Gwiazda "M jak...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner