Party Stories
Kościoły, koronawirus
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce, 14.03. Kościoły pozostają nadal otwarte!

Koronawirus w Polsce, sobota 14.03. Pojawiły się kolejne przypadki osób zarażonych wirusem. Skąd są zarażeni koronawirusem?

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrasta z dnia na dzień. W Polsce potwierdzono dotąd 101 przypadków zarażeń koronawirusem, trzy osoby zmarły.

[AKTUALIZACJA]  14.03, godz. 20:10

Arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił w swoim orędziu, że kościoły będą nadal otwarte. Przypomnijmy, jednak że z uwagi na zagrożenie zdrowa oraz życia Kościół rekomenduje udzielenia do 29 marca dyspensy osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Zobacz także: Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy?

Co to oznacza w praktyce? Nieobecność na mszy w niedzielę w tym czasie, czyli do 29 marca 2020 roku, nie jest grzechem. Jeżeli jednak wierni zdecydują się pójść do kościoła na niedzielną mszę, powinni pamiętać o kilku zasadach. Znak pokoju należy przekazywać bez podawania rąk, należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie, należy również zrezygnować z napełniania kropielnic wodą święconą. Na kratki konfesjonałów powinny zostać nałożone folie ochronne.

Zobacz także: Dyspensa dla wiernych przez koronawirusa. W niedzielę nie musisz iść do kościoła!

14.03, godz. 19:30

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrasta z dnia na dzień. Najnowsze dane mówią, że w Polsce potwierdzono dotąd 100 przypadków koronawirusa, trzy z tych osób zmarły. Ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów. W kwarantannie znajduje się 4400 osób, ponad 44 tys. obywateli jest pod opieką inspekcji sanitarnej. 13 osób wyzdrowiało.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Kolejne przypadki zarażonych osób!

W sobotę rano, 14 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 kolejnych zarażeniach koronawirusem w Polsce. Zarażenie wirusem SARS-CoV-2 odnotowano u: 

  • dwóch osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice)
  • trzech osób z woj. dolnośląskiego (dwie we Wrocławiu, jedna w Bolesławcu)
  • pięciu osób z woj. lubelskiego (Lublin)
  • trzech osób z woj. łódziego (Łódź)

Ministerstwo Zdrowia apeluje o przestrzeganie zasad higieny oraz o nie wychodzenie z domu, jeżeli nie jest to konieczne. Decyzją rządu zamknięto placówki oświatowe i kulturalne. Nie funkcjonują baseny, siłownie itp. Wczoraj premier poinformował również o wznowieniu granic, zamknięciu galerii handlowych, pubów i restauracji. Wstrzymano koleje międzynarodowe oraz transport lotniczy.

Zobacz także: Przerażający skutek koronawirusa. Pielęgniarka pokazała szokujące zdjęcie!

14.03, godz. 09:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach koronawirusa. Zarażenie odnotowano u:

  • dwóch osób z woj. pomorskiego (Gdańsk)
  • jednej osoby z woj. opolskiego (Opole)

14.03, godz. 13:30

Potwierdzono kolejne 9 przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce:

- dwie osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa),
- jedna osoba z woj. wielkopolskiego (Poznań),
- jedna osoba z woj. lubelskiego (Lublin)
- pięć osób z woj. łódzkiego (Łódź)

W Polsce łącznie zanotowano 93 przypadki koronawirusa, w tym dwie osoby zmarły. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Druga ofiara śmiertelna. Zmarł pacjent z Wrocławia!

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrasta z dnia na dzień. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o zarażonych. 

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
koronawirus
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Kolejne przypadki zarażonych osób! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Pojawiły się kolejne przypadki osób zarażonych wirusem.

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek 13.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 7 przypadkach, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Ile osób w Polsce jest w sumie zarażonych? Gdzie pojawiły się kolejne przypadki zachorowań? Przeczytajcie poniżej. Materiał będzie na bieżąco aktualizowany.  Zobacz także:  Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy? Kolejne przypadki zarażonych koronawirusem osób w Polsce! Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek rano, 13 marca, Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 7 osobach chorych na SARS-CoV-2. Kolejne przypadki odnotowano u: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk) jednej osoby z woj. lubelskiego (Lublin) jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław)  trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź) W sumie na ten moment w Polsce jest 58 przypadków zarażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje o przestrzeganie zasad higieny oraz o nie wychodzenie z domu, jeżeli nie jest to konieczne. Już kilka dni temu zostały zamknięte placówki oświatowe i kulturalne, aby zminimalizować możliwość zachorowania na  SARS-CoV-2. Odwołano też wszystkie imprezy masowe. Minister apeluje do dzieci i młodzieży, aby wolnego czasu nie traktowały jako dodatkowych ferii i nie spędzały go np.: w galeriach handlowych. Na całym całym świecie odnotowano już prawie 130 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech, gdzie liczba chorych przekroczyła już 12,8 tysiąca. W czwartek 12. marca w Polsce zmarła pierwsza osoba, która była zarażona ...

Badania na koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce, 23.03: Właśnie potwierdzono 57 nowych przypadków zarażenia!
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. Liczba zakażonych groźnym wirusem z dnia na dzień niestety rośnie w coraz szybszym tempie. W poniedziałek rano, 23 marca, poinformowano o kolejnych  15 przypadkach zarażeń SARS-COV-2 w naszym kraju. [Materiał jest na bieżąco aktualizowany].  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Koronawirus w Polsce. Odnotowano kolejne przypadki zachorowań  Ministerstwo zdrowia przekazało informacje o kolejnych zarażonych osobach w Polsce.  Mamy 15 nowych przypadków zakażenia  #koronawirus , potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia. W niedzielę 22 marca z powodu zakażenia koronawirusem zmarły dwie osoby - 37-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu oraz 43-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego. W minioną niedzielę przybyło też najwięcej przypadków zakażeń na koronawirusa. Łącznie było to aż 98 osób. Liczba wykrytych w Polsce przypadków zakażenia SARS-COV-2 wzrosła wtedy do 634.  [AKTUALIZACJA], godz. 12:50  Ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Pozytywne przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. To już 125 osób zarażonych! 13 osób wyzdrowiało 

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Ile osób jest zarażonych koronawirusem? Czy ta liczba stale rośnie? Ile osób udało się wyleczyć do tej pory? Jakie decyzje podejmuje rząd ws. koronawirusa? Co powinieneś zrobić, jeśli masz obawy że jesteś zarażony koronawirusem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone? NIEDZIELA, godz. 14:00 Na świecie do końca soboty odnotowano łącznie 157 342 przypadki zakażenia koronawirusem.  W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach wykryto 20 nowych przypadków zarażenia, na świecie - 11 tysięcy. NIEDZIELA, godz. 11:40 Do tej pory w Polsce udało się wyleczyć 13 osób. Kluczem do sukcesu jest jedna rzecz! Pamiętaj, że jeśli miałeś kontakt z zakażoną osobą, wróciłeś zza granicy i masz gorączkę i kaszel, po pierwsze nie panikuj - w tej sytuacji powinieneś zgłosić się jak najszybciej do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub do szpitala z oddziałem zakaźnym. W tym momencie stacja określi dalszy tryb postępowania medycznego. Im szybciej podjęte zostanie leczenie, tym większa szansa na szybkie wyzdrowienie. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: Skandaliczne zachowanie studentów. Urządzili "koronalia" zamiast juwenaliów Koronawirus w Polsce, niedziela 15 marca 2020 roku. Ile chorych?  NIEDZIELA, godz. 9:30 Liczba zarażeń koronawirusem w Polsce rośnie. W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 7 przypadkach zarażenia koronawirusem. Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zobacz także:  Przerażający skutek koronawirusa. Pielęgniarka pokazała szokujące zdjęcie! W których...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner