Party Stories
East News
Newsy

"W ogóle mnie to nie interesuje" Zaskakujące słowa Braciaka o filmie "Kler"

 

"Kler" jest jednym z najważniejszych polskim filmów w ostatnich latach. Wojciech Smarzowski poruszył w nim delikatną kwestię kondycji kościoła katolickiego. Pokazane w filmie "Kler" postacie i ich słabości skłaniają do dyskusji. Wiele osób wyszło z kina z głębokimi refleksjami. Taki był też cel Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser chciał, aby ludzie przestali widzieć w księżach świętych i zaczęli patrzeć na nich jak na ludzi.

 

Zobacz także: Dlaczego Wojciech Smarzowski nakręcił film w Czechach, a nie w Polsce? WIEMY

 

Jacek Braciak i Marta Ścisłowicz o miłości! Jak dbają o związek? WIDEO

Jacek Braciak o filmie "Kler"

 

Jacek Braciak w filmie "Kler" wciela się w postać księdza Lisowskiego. Skupia on w sobie wiele wad kościoła katolickiego. Co sam aktor sądzi o swojej postaci oraz o zamieszaniu, jakie wybuchło wokół tego filmu?

 

- W ogóle mnie nie interesuje, absolutnie nie zajmuje mnie burza wokół „Kleru”. Jestem aktorem, zagrałem rolę, zrobiłem co swoje. Potem byłem na „Klerze” w kinie i teraz już mnie to nie zajmuje - mówi Jacek Braciak w rozmowie z "Faktem".

 

Aktor twierdzi jednak, że praca przy filmie "Kler" przyniosła mu wiele satysfakcji i była ciekawym doświadczeniem. Spytany jednak o to, czy nowe dzieło Wojciecha Smarzowskiego może wpłynąć na zmiany w kościele, nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

 

-  Nie jestem socjologiem, ani teologiem. Oni to wiedzą lepiej - twierdzi Jacek Braciak.

 

A wy oglądaliście już film "Kler"? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać!

 

POLECAMY: "Dosyć tego"! Grażyna Szapołowska OSTRO o "Klerze"

 

Jacek Braciak zagrał jedną z głównych ról w filmie "Kler"

Jacek Braciak na premierze filmu Kler
ONS.pl

 

Oglądaliście już najnowszy film Smarzowskiego?

Kler - oglądalnośc, ile widzów

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Mat. prasowe
Newsy
Lista nagorętszych filmowych hitów 2018! Kler, Planeta singli 2, Kobiety mafii... Jak wygląda czołówka

Kler plakat filmu
Mat. promocyjne
Newsy
"Kler" podzielił Polaków! Oto skrajne opinie: "Średni film, narysowany zbyt grubą kreską!" Czy warto zobaczyć?

"Kościół zły"? - ciśnie się na ustach po obejrzeniu najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Smarzowski, znany z takich produkcji jak "Dom zły", "Wesele" czy "Drogówka" jak zawsze zszokował. Nie bał się poruszyć trudnego tematu, jakim jest stan polskiego Kościoła. Film już przed premierą wzbudził wiele emocji i został oceniony jako "atak na polski Kościół". Jaka jest prawda? Przeczytajcie niektóre z komentarzy widzów tuż po obejrzeniu "Kleru": Znakomity film, wstrząsający. Bardzo mocny i prawdziwy. Nie uderza w wiarę i prawdziwych kapłanów. Jestem pod wrażeniem. Uważam, że każdy powinien ten film obejrzeć. Bardzo przykre były sceny, gdzie wykorzystywane przez księży były dzieci. Najbardziej jednak wstrząsnęła mną ostatnia scena   - brzmi jeden z komentarzy po filmie, cytowany przed Nowiny24.pl. Po obejrzeniu tego filmu zastanowimy się, czy wziąć ślub kościelny - brzmi inny głos. Film pozwala patrzeć na księży jak na zwykłych ludzi - mówią inni. I trzeba przyznać, że tak brzmi większość komentarzy przedostająca się do mediów. Nawet praktykujący katolicy zdają się dostrzegać problem Kościoła w Polsce. Nie cały Kościół wygląda tak jak został przedstawiony przez Smarzowskiego, ale jego część na pewno tak.   Zobacz także:  "Kler" Smarzowskiego nie będzie pokazywany w jednym z kin! Jest zbyt kontrowersyjny?   Ale nie wszyscy są tak zachwyceni. Niektórym widzom "Kler" nie przypadł do gustu: Średni film. Narysowany zbyt grubą kreską, jak to u Smarzowskiego. Jeśli chodzi o aktorstwo, to Janusz Gajos jest przereklamowany. Dobrze zagrał Jacek Braciak i Joanna Kulig - cytuje inny komentarz Nowiny24.pl. Film pójdą obejrzeć ci ludzie, którzy i tak w to wierzą. A ci którzy nie, to i tak nie pójdą  (...) Ten film nie będzie miał mniejszy wpływ - mówi inny widz po obejrzeniu...

Grażyna Szapołowska o Klerze
Newsy
"Dosyć tego!" Szapołowska OSTRO o "Klerze"! Co jej się nie podoba?
Aktorka broni księży!

  "Kler" bije wszelkie rekordy! Przez 10 dni obejrzało go już ponad 2,5 miliona widzów, co daje mu pozycję lidera. Film Wojciecha Smarzowskiego wywołał dyskusję zanim jeszcze trafił do kin. Porusza on bowiem bardzo ważny temat kondycji polskiego kościoła katolickiego. Smarzowski wyznał w jednym z wywiadów, że bardzo chciał, aby jego dzieło zmieniło sposób patrzenia na księży.    - Ten film jest adresowany do katolików. Bardzo bym sobie życzył, żeby widzowie zadali sobie pytanie, czy nie są odpowiedzialni za to, co widzieli w kinie. Chciałbym, żeby wrócili na plebanie i zobaczyli w księdzu człowieka, a nie świętego - tłumaczył Wojciech Smarzowski na kanapie w "Dzień Dobry TVN".   Do tej pory sporo polskich gwiazd zachwalało "Kler" i zapewniało, że każdy powinien go obejrzeć. Teraz jednak pojawił się głos, który rzuca całkiem inne światło na całe zamieszanie wokół filmu Wojciecha Smarzowskiego. Grażyna Szapołowska w rozmowie z "Faktem" stwierdziła, że nie ma zamiaru wybierać się na "Kler" do kina.   - Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze, to mam w nosie „Kler” (...). Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem świętą i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale ten film mnie jakoś nie grzeje - stwierdza Grażyna Szapołowska.   Aktorka zaapelowała także do widzów o spokój i rozsądek "w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży".    - To zwykła nagonka, a nagonki zatruwają mi powietrze, sprawiając, że nie mogę oddychać. Dosyć tego! - zakończyła swoją wypowiedź Grażyna Szapołowska.   A czy wy podzielacie zdanie aktorki? A może jesteście już po seansie "Kleru"? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać!  ...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner