Dziś niedaleko Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbył się protest artystów. Zorganizowali happening, który miał zwrócić uwagę na to, jak wielu muzyków, poprzez wprowadzone i wciąż nie zdjęte obostrzenia dotyczące koncertów oraz imprez masowych, straciło możliwość zarobku. Wydarzenie odbyło się bez wcześniejszego nagłośnienia ich mediach. Na ulicę wyszło wielu topowych artystów m. in. Kayah, Dawid Kwiatkowski, Majka Jeżowska, Tomasz Karolak, Patrycja Markowska, Ruda z Red Lips, Sławomir i Kajra oraz wielu innych. Happening w ramach akcji "Otwieramy koncerty" odbył się na Placu Zamkowym w Warszawie. Artyści zagrali na ulicy jak uliczni grajkowie.

Reklama

Zobacz także: Agnieszka Chylińska ma już dość! W "Dzień Dobry TVN" apelowała do polityków!

Happening artystów pod Pałacem Prezydenckim. O co chodzi z akcją "Otwieramy koncerty!"

Na długo zapamiętamy sytuację, która miała miejsce na świecie z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Wiosną gospodarka zamarła a przedsiębiorcy zanotowali olbrzymie straty. Rząd powoli znosił obostrzenia, jednak te dotyczące np. koncertów wciąż obowiązują, a artyści występujący na scenach oraz ich współpracownicy, nie mają możliwość zarobków. Wiosną odwołano koncerty i wszelkie imprezy masowe. Artyści zwracają uwagę na problem, który ich dosięgnął. Stracili swoje główne źródła dochodów i nie mogą wrócić do pracy.

Koncert, to olbrzymie przedsięwzięcie. Byście mogli szaleć lub wzruszać się pod sceną, wszystko musi działać jak świetnie zaprojektowana maszyna. By tak było otaczam się profesjonalistami, osobami, bez których żaden koncert nie mógłby się odbyć. To muzycy, realizatorzy światła, dźwięku, wizualizacji, technicy, kierowcy, menedżerowie i osoby które dbają o to jak prezentuję się na scenie. Jest ich oczywiście dużo więcej, choćby osoby, które budują scenę, stawiają nagłośnienie, wieszają światła, dbają o bezpieczeństwo na koncertach itd… To cała masa osób, która bez wprowadzenia jasnych i przejrzystych zasad organizacji koncertów nie ma pracy. Czas to zmienić i wprowadzić bezpieczne, klarowne przepisy - apelowała Kayah na Facebooku

Artyści połączyli swoje siły i w ramach akcji "Otwieramy koncerty" i zagrali na Placu Zamkowym w Warszawie. Ich branża została pominięta w procesie odmrażania gospodarki:

Chodzi o to, żeby zwrócić waszą uwagę na to, że nasza branża została pominięta w procesie odmrażania innych branż. Bardzo tęsknimy za graniem koncertów. Chcemy wrócić do pracy! Apelujemy o to, by ktoś się wreszcie pochylił z rządu nad naszym losem! Chcemy i potrafimy grać bezpiecznie - apelowała Kayah

Artyści chcą wrócić do pracy, domagają się określenia bezpiecznych klarownych przepisów dotyczących ponownej możliwości organizowania koncertów. Co sądzicie na ten temat? Uważacie, że zezwolenie na organizowanie koncertów powinno już się pojawić? Brakuje Wam koncertów?

Zobacz także

Zobacz także: Kiedy nie może koncertować i występować w "Mam talent" - pisze. Agnieszka Chylińska w tym roku wydaje aż dwie książki! Czy zmienia zawód? na pon

Artyści domagają się określenia jasnych przepisów odnośnie organizacji koncertów w dobie pandemii. Na Placu Zamkowym pojawili się m. in. Kayah, Ruda z Red Lips i Patrycja Markowska.

East News

Nie zabrakło również Majki Jeżowskiej, Dawida Kwiatkowskiego czy Tomasza Karolaka.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama