Pamiętacie ich?
1/7

Ta śmierć wstrząsnęła całym światem. Idolka milionów, jedna z największych gwiazd muzyki pop, Whitney Houston, odeszła 11 lutego, około godziny 4.00 nad ranem polskiego czasu. Żyła 48 lat. Zgon nastąpił wskutek utopienia się podczas kąpieli w hotelowej wannie.

Śmierć Whitney opłakiwały gwiazdy na całym świecie.

Zobacz: Największe gwiazdy opłakują śmierć Whitney

2/7
AKPA

W wieku 73 lat, 5 grudnia 2011 roku zmarła Violetta Villas. Jedna z niewielu polskich gwiazd, które otarły się o międzynarodowy sukces. Diwa zmarła we śnie. Według sekcji zwłok, gwiazda chorowała na zapalenie płuc i miała złamaną nogę.

Włosy diwy przerobiono na diamenty pamięci, jeden trafił w ręce rodziny, drugi na sprzedaż - za pieniądze zostanie postawiony pomnik Villas.

Zobacz: Przerażające wyniki sekcji zwłok Violetty

O śmierci Villas poinformowały media na całym świecie - w Europie, Chinach czy Izraelu.

Zobacz: Ponad 15 krajów świata opłakuje Villas

3/7
AKPA

Irena Jarocka zmarła 25 stycznia o godzinie 14.00. Legenda polskiej piosenki żyła 66 lat, ostatecznie przegrała z ciężką chorobą.

Zobacz: Wspomnienie o Irenie Jarockiej

4/7
AKPA

Wisława Szymborska zmarła 1 lutego we śnie w swoim krakowskim mieszkaniu. Noblistka od miesięcy ciężko chorowała, w listopadzie przeszła poważną operację. Żyła 89 lat.

Zobacz: Co pozostawiła po sobie Szymborska?

5/7
ONS

W wieku 62 lat zmarł w szpitalu w Londynie Robin Gibb, współzałożyciel legendarnego zespołu Bee Gees. Gwiazdor przegrał z ciężką chorobą nowotworową.

Ostatni występ na żywo w Polsce, w 2011 roku:

6/7
Andrzej Łapicki nie żyje

21 lipca nad ranem w warszawskiej posiadłości na Powiślu zmarł Andrzej Łapicki. Odszedł w wieku 88 lat zostawiając młodszą o 60 lat żonę Kamilę. W dorobku miał ponad 100 ról teatralnych oraz kilkadziesiąt telewizyjnych i filmowych.

Zobacz: Wspomnienie o Andrzeju Łapickim

7/7
Donna Summer

W wieku 63 lat, 17 maja zmarła Donna Summer. Rodzina nie podała przyczyny śmierci wokalistki, ale według amerykańskich mediów Summer zmarła z powodu raka. Gwiazda pozostawiła po sobie mnóstwo przebojów, w tym nieśmiertelne "Hot Stuff".