Jacek Rozenek o udarze
Mateusz Jagielski/East News
Newsy

Jacek Rozenek o udarze: "Poinformowano moją rodzinę, żeby przyjechała się ze mną pożegnać"

Dramatyczne wyznanie byłego męża Małgorzaty Rozenek. Jacek Rozenek w "Dzie Dobry Wakacje" opowiedział o trudnych chwilach po przebytym udarze.

Jacek Rozenek w "Dzień Dobry Wakacje"" opowiedział o dramatycznych wydarzeniach sprzed trzech lat. Były mąż Małgorzaty Rozenek właśnie trzy lata tamu przeszedł udar, a później bardzo długo walczył o powrót do zdrowia. Teraz aktor zdradził, że kiedy trafił do szpitala, lekarze poinformowali jego bliskich, żeby się z nim pożegnali!

Nie żyje pierwsza żona Jacka Rozenka, Katarzyna Litwiniak. Ich syn Adrian walczył do końca o życie matki

Jacek Rozenek walczył o życie i zdrowie po udarze

W połowie maja 2019 roku Jacek Rozenek przeszedł bardzo trudne chwile.  Jak się okazało aktor doznał udaru i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Były mąż Małgorzaty Rozenek musiał się poddać kosztownej rehabilitacji, a po jakimś czasie media poinformowały, że zbankrutował. Ostatnio okazało się, że aktor postanowił spisać swoje trudne doświadczenia, a Małgorzata Rozenek promowała w sieci książkę byłego męża. 

W miniony weekend Jacek Rozenek pojawił się w "Dzień Dobry Wakacje" i opowiedział widzom o wydarzeniach sprzed trzech lat. Aktor nie ukrywa, że kiedy po udarze trafił do szpitala lekarze obawiali się najgorszego.

4,5 godziny spędziłem na parkingu, co było przekroczeniem okna terapeutycznego. Potem przewieziono mnie do szpitala, gdzie nie podejmowano specjalnie żadnych działań medycznych, poinformowano moją rodzinę, żeby przyjechała się ze mną pożegnać. Gdybym trafił dobrze, szybko zawieźliby mnie do szpitala, to prawdopodobnie w ogóle nie miałbym problemu i nie odczuwał efektów udaru. Niestety stan zdrowia i mojego serca był taki, że po 1,5 miesiąca na OIOM-ie mogłem się zająć rehabilitacją wyłącznie na moje prośby i błagania- Jacek Rozenek wyznał w "Dzień Dobry Wakacje".

Zobacz także: Magdalena Stępień szczerze o chorobie syna: "Oliwiera mogłoby już z nami nie być..."

Jacek Rozenek z dziećmi

Podczas wizyty w wakacyjnym wydaniu "Dzień Dobry TVN" Jacek Rozenek zdradził, co znalazło się w jego książce. Aktor przyznał, że chce pokazać czytelnikom, jak znaleźć siłę do walki o siebie.

Większość lekarzy stawiała diagnozę, że nie będę chodził, poruszał ręką, nic z tego nie będzie. Właśnie o tym jest ta książka: jak podjąć walkę, w momencie, w którym nie masz żadnej motywacji. (...) Straciłem wszystko, co nie jest dla mnie żadnym kłopotem w tej chwili. To było straszne i trudno o tym mówić w telewizji. To było jak wejście w ciemną dolinę. W tej dolinie nie widzisz nic. Nie wiesz, jaka jest długa, szeroka, głęboka. Próbujesz dotknąć ściany i nie możesz tego zrobić. Wobec tego myślisz, że zostaniesz tam do końca życia- mówił przed kamerami. 

Zobacz także: Edyta Pazura miała wypadek na 60. urodzinach  Cezarego Pazury. Trafiła do szpitala

Jacek Rozenek w programie
East News

Dziś Jacek Rozenek dzieli się swoim doświadczeniem z innymi pacjentami, a w swojej książce pokazuje, jak poradzić sobie w naprawdę trudnych chwilach. 

Przeczytacie książkę Jacka Rozenka?

Zobacz także: "Hotel Paradise": Jay o powodzie pobytu w szpitalu: "Zrobiłem coś bardzo głupiego"

Jacek Rozenek w programie "Dzień dobry tvn"
East News
Newsy
"Byłem już po tamtej stronie" Poruszające słowa Jacka Rozenka w "DDTVN" na temat jego choroby
"Byłem już po tamtej stronie" Poruszające słowa Jacka Rozenka w "DDTVN" na temat jego choroby

Kilka miesięcy temu Jacek Rozenek i jego najbliżsi przeżyli prawdziwy dramat. Pod koniec maja magazyn "Flesz" poinformował, że aktor w ciężkim stanie trafił do szpitala. Szybko okazało się, że były mąż Małgorzaty Rozenek przeszedł udar i walczył o życie i zdrowie pod opieką specjalistów. Media donosiły wówczas, że Jacek Rozenek stracił mowę i porusza się na wózku inwalidzkim. Na szczęście stan aktora szybko się poprawił i już po kilku tygodniach mógł opuścić szpital. Aktor rozpoczął rehabilitację i teraz wraca do zdrowia. Ostatnio pojawił się w programie "Dzień Dobry TVN", w którym opowiedział o dramatycznych wydarzeniach sprzed miesięcy.  Jacek Rozenek zdradził, w jakich okolicznościach doznał udaru Jacek Rozenek w programie "Dzień dobry TVN" przyznał, że doznał udaru w trakcie jazdy samochodem! Jak aktor zapamiętał to, co wydarzyło się dokładnie 14 maja?  Pamiętam wszystko. Jechałem samochodem, zjechałem na parking i się zaczęło. Nie wiedziałem, jak mam zareagować, miałem wrażenie, że mi się coś śni, ale byłem przytomny. Po 3,5 godz. zerknąłem na telefon i wiedziałem, że jest niedobrze. Wyjechałem z tego parkingu i zatrzymał mi się samochód. 40 minut później obsługa autostrady zobaczyła mnie, zatrzymała się i zaczęła się akcja - wspomina Jacek Rozenek. Aktor w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem przyznał, że nie miał wcześniej żadnych niepokojących objawów.  Mam 50 lat i byłem pierwszy raz w życiu w szpitalu - przyznał aktor. Jacek Rozenek w programie TVN zdradził, jak czuje się teraz, kilka miesięcy po udarze. Mam jeszcze trochę prawą rękę mniej sprawną i tyle - mówił Jacek Rozenek. - Chcę żyć. Wykonuję wszystkie ćwiczenia, które trzeba wykonywać i idę do...

Małgorzata Rozenek wspiera byłego męża Jacka Rozenka
Artur Zawadzki/REPORTER/East News/Wojciech Olkusnik
Newsy
Synowie Małgorzaty Rozenek na premierze książki Jacka Rozenka. Coraz bardziej podobni do taty?
Jacek Rozenek mógł liczyć na synów podczas premiery swojej książki. W tym samym czasie Małgorzata Rozenek występowała podczas jesiennej ramówki TVN.

Jacek Rozenek i jego sławna, była żona, nie mogą narzekać na brak sukcesów zawodowych. Małgorzata Rozenek dostała wymarzoną pracę w "Dzień Dobry TVN", a jej były mąż właśnie wydał autorską książkę "Padnij, powstań. Życie po udarze". W skutek zbiegu okoliczności oboje świętowali swoje sukcesy tego samego dnia. Podczas, gdy nowa prowadząca śniadaniówki błyszczała na scenie jesiennej ramówki TVN, jej były mąż oraz ich synowie, promowali dzieło Jacka Rozenka na oficjalnej premierze.  Synowie Małgorzaty Rozenek promują książkę Jacka Rozenka  Trzy lata temu Jacek Rozenek przeszedł udar mózgu. O walce jaką pokonał opowiedział w swojej autorskiej książce "Padnij, powstań. Życie po udarze", która miała swoją premierę 25 sierpnia. Oprócz samego autora, promocją książki na wydarzeniu zajęli się także synowie aktora oraz Małgorzaty Rozenek. Chłopcy aktywnie wspierali swojego tatę w ważnym dla niego dniu i chętnie pozowali przed obiektywami fotoreporterów (Stanisław w białej koszuli w kratę, Tadeusz w niebieskiej) . Najstarszy syn Jacka Rozenka - 16-letni Stanisław, podczas premiery, także miał powody do świętowania. Na okładce książki pojawiła się jego autorska fotografia, którą wykonał tacie jakiś czas temu.  Zobacz także:   Małgorzata Rozenek dołączyła do "Dzień Dobry TVN". Decyzja stacji podzieliła internautów! Dzień premiery książki Jacka Rozenka, to także wielkie święto dla jego byłej żony. Gwiazda zaprezentowała się, podczas jesiennej ramówki TVN, jako nowa prowadząca "Dzień Dobry TVN". Mimo wielkich emocji, jakie towarzyszyły jej w tym dniu, Małgorzata Rozenek nie zapomniała także o sukcesie swojego byłego męża. Na Instagramie udostępniła zdjęcie z premiery jego książki. - Rodzina jest...

Jacek Rozenek o wsparciu Małgorzaty
EastNews
Newsy
Jak Małgorzata Rozenek wspierała Jacka Rozenka po udarze? "Przyjechała się ze mną pożegnać..."
Trzy lata temu Jacek Rozenek doznał rozległego udaru. Otarł się o śmierć, był sparaliżowany. Jak pomagała mu Małgorzata Rozenek? "Małgorzata ma teraz swoje życie, a ja mam swoje".

Udar, jaki Jacek Rozenek, aktor "Barw szczęścia", przeszedł w 2019 roku i jego konsekwencje, o których pisze w opublikowanej w czerwcu książce „Padnij! Powstań! Życie po udarze”, były dla niego czasem największej próby. To, że dziś mówi, porusza się, a nawet jest w lepszej formie, niż kiedyś, zawdzięcza morderczym, wielogodzinnym ćwiczeniom, jakie robił codziennie przez lata. W szpitalu doznał zderzenia z rzeczywistością - lekarze traktowali go instrumentalnie. Ale najgorsze było to, że został sam - siłę, by przetrwać i wrócić do zdrowia, musiał znaleźć w sobie.  Jak Małgorzata Rozenek wspierała Jacka Rozenka po udarze? Przed udarem Jacek Rozenek był okazem zdrowia - był w świetnej formie, trenował, znakomicie się czuł. Atak przyszedł niespodziewanie i wywrócił jego życie do góry nogami. Kiedy Rozenek trafił do szpitala, lekarze byli pewni, że umrze i wezwali najbliższych, by go pożegnali . W tym gronie nie zabrakło byłej żony Małgorzaty Rozenek-Majdan: Przyjechała się ze mną pożegnać, później raz odwiedziła mnie z naszymi synami, kiedy nie umarłem i byłem w szpitalu, a trzeci raz się widzieliśmy, kiedy przepisywałem na nią mieszkanie. Była bardzo zajęta. Ale fajnie, że się zjawiła z chłopcami. I że nie żądała ode mnie pieniędzy na dzieci, kiedy nie mogłem pracować i nie zarabiałem. Bardzo to doceniam. Także to, że pokazała moją książkę na swoim Instagramie. Nie rozmawiałem z nią o tym wcześniej. Byłem bardzo miło zaskoczony, bo Małgorzata ma teraz swoje życie, a ja mam swoje. Nie ingerujemy w swoje sprawy i tak jest OK. Aktor spędził półtora miesiąca na OIOM-ie i usłyszał, że będzie sparaliżowany. Przed udarem prowadził dużo szkoleń dla lekarzy, w których mówił im, jak powinni się zachowywać w stosunku do pacjentów. W szpitalu zetknął się ze smutną...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik