W trakcie trwania finałowego odcinka "Tańca z Gwiazdami" odbył się protest przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. O ten temat postanowiliśmy zapytać jurorkę show Polsatu Iwonę Pavlović.

Ja staram się nie angażować w sprawy polityczne, ponieważ kiedyś moja trenerka powiedziała mi, że taniec jest apolityczny. Ale w tej sprawie muszę powiedzieć, że absolutnie jestem z tymi, którzy nie są tutaj z nami na "Tańcu", ale na ulicach - powiedziała nam jurorka.

Czy w takim razie, gdyby nie finał "Tańca z Gwiazdami", Pavlović pojawiłaby się na strajku? Posłuchajcie, co powiedziała przed kamerą Party.pl!

Zobacz także: Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

Przypomnijmy, aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją - orzekł dwa dni temu Trybunał Konstytucyjny. Do tej pory aborcja była legalna w Polsce, kiedy występowały następujące przesłanki:

  • gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu)
  • gdy badania lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej),
  • gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży).

Zobacz także: Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

Iwona Pavlović stara się nie wypowiadać na tematy polityczne, ale tym razem zrobiła dla nas wyjątek.

Iwona Pavlović w czerwonej sukience
East News

Więcej na temat Iwona Pavlović