Irena Szewińska, Janusz Szewiński Andrzej Szewiński, syn Ireny Szewińskiej Irena Szewińska Irena Szewińska na Gali Mistrzów Sportu 2015
Irena Szewińska, Janusz Szewiński
Wielka gwiazda sportu zmarła w piątek w nocy.
1/4
Irena Szewińska, Janusz Szewiński

Irena Szewińska (z domu Kirszenstein) zmarła w piątek, około godziny 23.30 - o jej śmierci poinformował jej mąż Janusz Szewiński - również lekkoatleta, a później jej trener. 

Irena zmarła w piątek (28.06), około godziny 23.30 w Warszawie, w szpitalu przy ulicy Szaserów. Od dłuższego czasu zmagała się z chorobą, ale ostatnio dobrze się czuła. Niedawno była przecież na Pikniku Olimpijskim - poinformował o śmierci Ireny Szewińskiej jej mąż.

Irena Szewińska od kilku lat chorowała na raka. W 2014 roku poddała się chemioterapii, która początkowo przynosiła pozytywne rezultaty. Szewińska z każdym dniem czuła się coraz lepiej - jej sportowe zacięcie, zdrowa dieta i wiara w wyzdrowienie wskazywały, że wszystko skończy się dobrze... 

 

Małżeństwo doczekało się dwóch synów. Więcej o nich znajdziesz w naszej galerii NA NASTĘPNYM SLAJDZIE.

2/4
Andrzej Szewiński, syn Ireny Szewińskiej
EastNews

Pierwszy syn - Andrzej (ur. 20 lutego 1970 w Warszawie) był siatkarzem reprezentacji Polski (198 centymetrów wzrostu!). Z reprezentacją Polski juniorów wystąpił na mistrzostwach Europy w 1988 (4. miejsce) i mistrzostwach świata w 1989 (7. miejsce). W reprezentacji Polski seniorów zadebiutował 27 grudnia 1989, w towarzyskim spotkaniu z UCLA Los Angeles. Łącznie w biało-czerwonych barwach wystąpił w 58 spotkaniach - w 2005 roku zakończył karierę sportową.

 

Potem został senatorem, obecnie jest zastępcą prezydenta Częstochowy.  

 

Drugi syn - Jarosław ukończył Politechnikę Warszawską i po zdobyciu tytułu doktora został pracownikiem Instytutu Jądrowego w Świerku. Do tej pory zajmuje się programowaniem.

3/4
Irena Szewińska
AKPA

Śmierć Ireny Szewińskiej to szok dla całego środowiska sportowego.

4/4
Irena Szewińska na Gali Mistrzów Sportu 2015
ONS
Więcej na temat Irena Szewińska