Gabriela Gunčíková plagiat piosenki Dody
ONS
Newsy

Zagraniczna gwiazda splagiatowała piosenkę Dody?

Posłuchajcie obu wersji

Coraz częściej zagraniczni artyści inspirują się twórczością polskich. Ostatnio na przykład Rosja na Eurowizję wysłała piosenkę-plagiat przeboju Gosi Andrzejewicz "Pozwól żyć" (posłuchaj). Teraz doczekaliśmy się kolejnego utworu o znajomym brzmieniu, tym razem z repertuaru Dody.

Nasi czytelnicy zauważyli, że czeska wokalistka Gabriela Gunčíková zaczęła niedawno lansować piosenkę "Provokaterka", którą w Polsce w 2007 roku wydała Doda. Utwór Rabczewskiej nosi tytuł "Prowokacja" i trafił na płytę "Diamond Bitch".

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że piosenka "Prowokacja" pochodzi z publishingu, tym samym ciężko określić czeską wersję mianem plagiatu. Istnieją jednak szanse, że Gabriela Gunčíková pierwszy raz usłyszała utwór właśnie w wykonaniu Dody, na co wskazywałby identyczny tytuł. Może było tak jak w przypadku Lady Gagi? Zobacz: Potwierdzone! Gaga pisała do Dody!

Którą wersję wolicie? Posłuchajcie:

Wersja Dody:

Tak Doda promuje swoją nową trasę koncertową:

Zamieszanie z singlem Dody
ONS
Newsy
Piosenka Dody wyleciała z filmu "Wkręceni"? Znamy szczegóły
Zamieszanie z oficjalnym utworem promującym film

W październiku w sieci nieoczekiwanie zadebiutował nowy singiel Dody . Utwór "Wkręceni (High Life)" zwiastuje nową płytę piosenkarki, która ma ukazać się w pierwszej połowie przyszłego roku. Piosenka miała być też oficjalnym utworem promującym film o tym samym tytule, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Przypomnijmy: Są już zwiastuny "Wkręconych". Do tego filmu Doda nagrała piosenkę Dziś natomiast na oficjalnym kanale filmu "Wkręceni" pojawił się niespodziewanie teledysk o tytule "Wkręceni - Nie Ufaj Mi" w wykonaniu lidera grupy LemON, Igora Herbuta , w którym możemy zobaczyć sceny z nowej produkcji. Utwór został skomponowany przez Igora (tekst i muzyka) i Anię Dąbrowską . Która piosenka więc oficjalnie promuje film "Wkręceni"? Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl, producenci filmu nie mogli dojść do porozumienia z Dodą w kwestiach promocyjnych, gdyż każde z nich miało odmienne wizje. Artystka chciała promować utwór jednocześnie jako swój singiel i utwór filmowy, druga strona zaś chciała, aby "Wkręceni" byli lansowani wyłącznie jako motyw przewodni nowego kinowego hitu.   Produkcja zdecydowała się na zaangażowanie Igora Herbuta z LemON, ponieważ utwór Dody niemal od samego początku funkcjonował jako jej singiel i nikt tak naprawdę nie kojarzył go z filmem. Nawet jego tytuł w świadomości publiczności brzmiał "High Life", a nie "Wkręceni", co bardzo komplikowało założenia promocyjne producentów filmu. Piosenka stała się hitem, ale to sukces zapisany na konto Dody, a nie obrazu "Wkręceni" - zdradza w rozmowie z nami osoba związana z produkcją "Wkręconych". Dla fanów gwiazdy mamy jednak coś na otarcie łez. Jak dowiedziało się AfterParty.pl, piosenka wciąż pozostaje w oficjalnej ścieżce dźwiękowej filmu i będzie można jej fragment posłuchać w jednej z początkowych scen, podczas jazdy samochodem.  ...

ONS
Newsy
Wyciekła nowa angielska piosenka Dody
Gwiazda chce podbić zagranicę?

Doda rok temu obiecywała, że wyda anglojęzyczną wersję platynowej płyty "7 pokus głównych". Ze względu na problemy w komunikacji z wydawcą, nie udało jej się spełnić obietnic. Dla Dody jednak dotrzymywanie słowa fanom jest ważniejsze i postanowiła wynagrodzić długie wyczekiwanie małym prezentem. Na swój profil na Facebooku Doda wrzuciła angielską wersję piosenki "Singin" , której fragment mogliśmy posłuchać już rok temu, 8 marca 2011. Oprócz wersji językowej utwór delikatnie różni się masteringiem. "Singin in the chains" miałoby szansę podbić zagraniczne listy przebojów? Posłuchajcie:  

Zagraniczna gwiazda nagrała przebój Dody
Akpa
Newsy
Zagraniczna gwiazda nagrała przebój Dody. Wydała go nawet na płycie
Czyja wersja lepsza?

Polskich utworów być może próżno szukać na zagranicznych listach przebojów, ale nie oznacza to, że przeboje naszych wykonawców nie są w stanie zaistnieć na międzynarodowych rynkach muzycznych. Zdarzają się bowiem takie sytuacje, w których to artyści z innych krajów nagrywają swoje wersje polskich przebojów. W zeszłym roku trafiliśmy na bardzo egzotyczną interpretację hitu Honoraty Skarbek . Przypomnijmy: Wow! Światowa gwiazda śpiewa przebój Honey Teraz okazuje się, że podobny los spotkał jeden z największych przebojów Dody . Wokalistka w 2008 roku wydała "Nie Daj Się", które było niekwestionowanym hitem lata i zdobyło m.in. nagrodę na festiwalu w Sopocie. Utwór powstał we współpracy ze słynnym Markiem Kościkiewiczem , który jest autorem kompozycji, Doda zaś współprodukowała kawałek i napisała do niego swój tekst. AfterParty.pl udało się dotrzeć do informacji, że już w 2010 roku "Nie Daj Się" nagrała popularna wokalistka z RPA, Karlien Van Jaarsveld . Tytuł jej wersji brzmi "Will Jy Vry" i różni się nieco w warstwie muzycznej. Utwór trafił na jej debiutancki krążek, który w RPA odniósł ogromny sukces. Porównajcie interpretację Karlien i oryginał w wykonaniu Dody. Którą wolicie? ;) Zobacz: Zagraniczny portal o Dodzie: "Ma warunki na światową karierę" Piękna sesja Dody:

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner