Ewa Farna
Mateusz Jagielski/East News
Newsy

Ewa Farna ofiarą obrzydliwego hejtu: "Wyglądasz jak dwa tiry, ponton z ośmioma brodami"

Ewa Farna twierdzi, że doświadczyła cyberprzemocy. Krytyczne słowa, które padały wobec niej, były bezlitosne. Artystka wspomina w wywiadzie jak sobie z tym poradziła.

Ewa Farna została gwiazdą, będąc nastolatką. Już wtedy zachwycała mocnym głosem i niezwykłą energią na scenie. Jej kariera doskonale rozwijała się jednocześnie w Polsce i w Czechach. Gdy siłą rzeczy jej ciało zaczęło się zmieniać, a z nastolatki stawała się kobietą, zainteresowano się nie tylko jej talentem, ale i wyglądem. Komentowano, że Ewa Farna nie ma figury modelki, w mediach społecznościowych rozpisywano się o wadze artystki, a słowa, które w jej stronę padały, można zdaniem Ewy Farny określić cyberprzemocą. Jak sobie poradziła z tak ogromną krytyką? Za co dziś kocha swoje ciało? I co oznacza dla niej ciałopozytywność? Po tylu latach trudnych doświadczeń Ewa Farna nie tylko zna odpowiedzi na te pytania, ale także jest dumna z tego w jaki sposób o swoim ciele myśli. 

Tajemnice męża Ewy Farnej wychodzą na jaw! I to po 10 latach!

Ewa Farna w wywiadzie o krytyce: "Myślałam, że coś ze mną jest nie tak"

Ewa Farna musiała się zmierzyć z krytyką swojej osoby, będąc bardzo młodą, dorastającą jeszcze kobietą. Choć to normalne, że jej ciało się zmieniało, dla niej oznaczało to konieczność zmierzenia się z nieprzychylnymi komentarzami. Gwiazda była przekonana, że kłopot tkwi w niej samej, i bardzo przeżywała to, co ją spotkało. Opowiedziała o tym w najnowszym wywiadzie dla "Wysokich obcasów":

Ataki na moją wagę były tak agresywne, że uważam, iż nazwanie tego cyberprzemocą było uzasadnione. Te komentarze zaczęły dawać mi się we znaki, myślałam, że coś ze mną jest nie tak. (...) W najbardziej wrażliwym momencie życia czytałam, że wyglądam jak dwa tiry, jestem pontonem z ośmioma brodami...

Jak mówi, wielokrotnie zastanawiała się, czy ci, którzy wymyślają te krzywdzące określenia zdają sobie sprawę, że po drugiej stronie jest człowiek.

Byłam nastolatką, moje ciało maksymalnie się zmieniało, przeistaczało z dziewczynki w kobietę, rosły mi piersi, tyłek, musiałam od nowa budować relację ze sobą i swoim wyglądem - mówi w "Wysokich obcasach".

Ewa Farna przez lata musiała mierzyć się z krytyką i jednocześnie budować dobrą relację ze swoim ciałem. Momentem przełomowym była dla niej ciąża, którą bardzo długo ukrywała przed mediami:

Ona nauczyła mnie ogromnego szacunku do ciała. Dziękowałam za to, jakie jest, że jest zdrowe, i przepraszałam, że kiedykolwiek mogło mi wpaść do głowy, żeby w nie zwątpić, bo inni mówili, że nie jest idealne. Powiedziałam: "Sorry, ciało, jesteś zarąbiste takie, jakie jesteś, i ja cię kocham". Zrozumiałam też, że tylko jeśli je pokocham, będę umiała o nie dobrze zadbać - mówi teraz gwiazda w wywiadzie.

Ewa Farna w ciąży
Instagram

Ewa Farna dwa lata temu urodziła synka Artura. Bycie mamą zmieniło jej życie i postrzeganie wielu spraw. Chłopiec rośnie jak na drożdżach, a szczęśliwa mama co jakiś czas dzieli się wspólnymi zdjęciami ze swoimi fanami i zawsze przyznaje, jak wiele synek zmienił w jej życiu:

Poczułam swoją kobiecość. Wiem, że do tego nie trzeba zostać matką, ale ja zawsze wiedziałam, że chcę mieć rodzinę, dziecko. Teraz jest super, bo czuję, jakbym jeszcze raz przeżywała swoje życie. To bardzo ciekawa podróż. Dużo się zmieniło, ale na lepsze. Mam mniej wolnego czasu, ale czuję, że bardziej wartościowo go wykorzystuję. Czuję, że jestem w dobrym miejscu - przyznaje w "Wysokich obcasach".

Ewa Farna z synem podczas występu
ewa_farna93/Instagram

Zobacz także: Ewa Farna w nowym utworze z ważnym przesłaniem! "Moje ciało bywało gnębione przez innych"

Ewa Farna o ciałopozytywności

Dlatego właśnie Ewa Farna lubi mówić i mówi głośno o ciałopozytywności. Choć bycie propagatorką tego ruchu też wiąże się z krytyką. W mediach zarzucano Ewie, że propaguje niezdrowe nawyki! Tymczasem świat nie jest dwukolorowy i nie zawsze wygląd idzie za tym, jak ktoś o ciało dba. Gwiazda jednak zaznacza, że ciałopozytywność kończy się tam, gdzie zaczyna się choroba:

Byłam pokazywana w gazecie jako ta, która promuje niezdrowy tryb życia, bo jest gruba. A obok mnie pokazano szczupłą modelkę. Tyle że my się znałyśmy, wiem, że jadła strasznie niezdrowo, nie wysypiała się i strasznie dużo paliła. Mój przyjaciel bardzo schudł, wszyscy mu mówili, że super wygląda, pytali, co robi, czy chodzi na siłownię, jaką stosuje dietę. A on był chory, miał raka. Trzeba sobie uświadomić, że zdrowie nie zawsze jest definiowane przez szczupłość  - wyjaśnia Farna w wywiadzie dla "Wysokich obcasów".

Czy Ewa Farna retuszuje swoje zdjęcia?

Jak każda gwiazda Ewa Farna dostaje propozycje, by po sesji zdjęciowej dokładnie zretuszować zdjęcia. Wtedy w zasadzie ogranicza ją tylko wyobraźnia, ponieważ retuszem można zrobić niemal wszystko. Gwiazda jednak przyznaje otwarcie, że nie godzi się na praktyki pokazywania jej w znacznie innym wizerunku, niż jest naprawdę. Na retusz zgadza się w tylko w jednym przypadku.

Nie zgadzam się (...) na poprawianie rysów twarzy, zwężanie talii czy robienie jeszcze czegoś innego, co powoduje, że mój wizerunek przestaje mieć cokolwiek wspólnego z tym, jak wyglądam naprawdę. Co jakiś czas słyszę: "Zrobimy ci dobrze", ale dopóki ktoś nie przesadzi, nie nastawiam się źle. Interweniuję, jeżeli jestem tak poprawiona, że nie poznaję siebie, mam na brzuchu kaloryfer albo brakuje mi nogi - przyznaje gwiazda. 

Ewa Farna zgadza się na poprawki tylko w przypadku wyrównania kolorytu cery, zakrycia trądziku. Artystka chce, żeby jej zdjęcia były ładne, estetyczne, ale nie przekłamane.

Jej ogromnym manifestem jest najnowszy singiel "Ciało" w którym nie tylko śpiewa o akceptacji czy miłości do samej siebie, ale także pokazuje siebie taką, jaka jest. Teledysk do utworu zachwycił fanów, występują w nim kobiety z historią, z doświadczeniem zapisanym na ich ciele. Ewa Farna pod wpływem impulsu także zdecydowała się pokazać więcej, jak mówi, zachęciły ją do tego występujące z nią kobiety. 

Jak widać, krytykę i skupienie mediów na jej wyglądzie od tylu lat, artystka przekuła w ważny przekaz i wydała singiel, który już jest jej wielkim sukcesem! 

Ewa Farna w klipie
YouTube

 

Ewa Farna ma żal do mediów
ONS
Newsy
Niefortunna wypowiedź Farnej. Kiedyś krytykowała polskie drogi, a teraz...
Co tym razem?

Ewa Farna jest ostatnio w centrum zainteresowania, choć nie z powodów, których by sobie życzyła. Wszyscy bowiem komentują jej wagę - według wielu za wysoką. Piosenkarka rzeczywiście ostatnio trochę się zaokrągliła, ale zapewnia, że czuje się dobrze ze swoją nową sylwetką. Mówi się jednak, że planuje powrót do szczupłej figury. Przypomnijmy: Farna jednak będzie się odchudzać? Negocjuje z Chodakowską Młoda gwiazda słynie też z tego, że podczas wywiadów jest niezwykle naturalna i nie kalkuluje przesadnie swoich wypowiedzi. Prowadzi to czasami do nieporozumień lub dość niefortunnych sformułowań, które potem musi prostować. Tak było ze słynną "krytyką" polskich dróg, o którą Ewa pokusiła się w czeskiej telewizji kilka lat temu. Ewa nie ma wprawdzie polskiego obywatelstwa, ale płynnie posługuje się naszym językiem. Okazuje się jednak, że wciąż woli swój język ojczysty. W najnowszym wywiadzie przyznaje, że lubi śpiewać po polsku, ale na tym się kończy - cała reszta jej życia codziennego i zawodowego jest czeska.   Mam czeski zespół, czeskiego chłopaka. Śpiewać wolę po polsku, ale mówić po czesku - twierdzi we "Fleszu" Farna. Traktujecie Farną jak polską czy czeską gwiazdę? Zobacz: Farna ma dość dyskusji o jej krągłościach. Tak złośliwie jeszcze nie odpowiedziała Ewa Farna w X-Factor:

Ewa Farna
Newsy
Ewa Farna pokazała nowe zdjęcia. Jest jeszcze szczuplejsza! Fani: "wyglądasz fenomenalnie"
Ewa Farna pokazała nowe zdjęcia. Jest jeszcze szczuplejsza! Fani: "wyglądasz fenomenalnie"

Ewa Farna zachwyciła fanów nowymi zdjęciami! Już jakiś czas temu na jej Instagramie pojawiły się fotografie, na których mogliśmy podziwiać wyraźnie szczuplejszą wokalistkę, a teraz piosenkarka totalnie rozbiła bank! Wygląda na to, że artystka schudła jeszcze bardziej. Ewa zawsze wyglądała świetnie, ale od tych najnowszych zdjęć ciężko oderwać wzrok. Zobaczcie sami!  Zobacz także:  Wpadka Ewy Farnej na Instagramie... I znów pokazała dystans! "Kiedy napisami zasłaniasz odrost" Ewa Farna jest jeszcze szczuplejsza!  Ewa Farna to jedna z najbardziej lubianych artystek w naszym kraju. Fani kochają jej dystans do siebie, a także za podejście do życia. Gwiazda jest nie tylko wspaniałą piosenkarką, ale także mamą. Jej synek w czerwcu skończył roczek i widać, że jest prawdziwym oczkiem w głowie swojej mamy. Ewa Farna nie poddała się także presji uszczypliwych internautów, którzy pisali, że skoro pracuje w show biznesie, powinna szybko schudnąć po ciąży. Wtedy gwiazda pisała:  Moje ciało dało radę 9 miesięcy nosić i tworzyć życie (a do tego grać koncerty😁), jeżeli to ma być podatek od tego cudu, to bułka z masłem, luzik guzik!😈 - pisała wówczas artystka na Instagramie.  Gwiazda w wielu wywiadach podkreślała, że w pełni akceptuje swoje ciało i kocha swoje pełniejsze kształty. Jednak ostatnio nie da się nie zauważyć, że wokalistka jest wyraźnie szczuplejsza! Już na początku listopada na Instagramie Ewy pojawiły się zdjęcia, które mocno zaciekawiły fanów. Piosenkarka odsłoniła brzuch i zaprezentowała wszystkim naprawdę fantastyczną sylwetkę.  Teraz w mediach społecznościowych wokalistki pojawiły się kolejne zdjęcia, na których widzimy jeszcze szczuplejszą gwiazdę! Ewa Farna wygląda przepięknie, jednak w dalszym ciągu...

Natalia Klimas na pokazie kolekcji Mohito
East News
Newsy
Natalia Klimas nie może uwierzyć w to, co robi ciężarna Meghan Markle! Przesadziła?
Natalia Klimas nie może uwierzyć w to, co robi ciężarna Meghan Markle! Przesadziła?

Meghan Markle , nawet będąc w zaawansowanej ciąży, nie zrezygnowała z bardzo wysokich szpilek. Co więcej chodziła w nich, jakby ich wysokość zupełnie jej nie przeszkadzała. Natalia Klimas skomentowała ten fakt na swoim Instagramie. Jak wiadomo, aktorka również jest w ciąży, ale bardzo dziwi ją fakt, że księżna nosi obcasy nawet w 9. miesiącu ciąży! Dlaczego Natalia Klimas jest zaskoczona, że Meghan nosi w ciąży szpilki? Natalia Klimas niedawno pochwaliła się radosną nowiną i oświadczyła, że jest w ciąży. Aktorka chętnie dzieli się swoim szczęściem i publikuje kolejne zdjęcia ciążowych stylizacji . Aktualnie gwiazda zdecydowała się spędzić trochę czasu w Miami i pochwaliła się wieczorowym zestawem. Pod zdjęciem napisała: Kiedy jest wieczór, jest Miami, jest lampart i obcas. To pewnie mój ostatni raz w takim wydaniu, bo przysięgam, noszenie teraz obcasów to męka. Jak Meghan Markle robi to w 9tym miesiącu?? #MomToBe - napisała aktorka na Instagramie.  Okazuje się, że dla aktorki, która jest w drugim trymestrze ciąży, już teraz chodzenie na obcasach sprawia trudność. Dlatego dziwi ją fakt, że Meghan tak doskonale radzi sobie w szpilkach na chwilę przed porodem. Tematem zainteresowały się fanki Klimas, które przyznały jej rację i w komentarzach otwarcie pisały, że już na początku ciąży rezygnowały z chodzenia na obcasach, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie.  Meghan w ciąży czuje się doskonale i przez cały czas nie rezygnowała z pełnienia obowiązków księżnej .  Co więcej, do każdej stylizacji zakładała szpilki. Chodzenie na wysokich obcasach nie sprawiało jej żadnych problemów. Wydaje się, jakby typowe dolegliwości ciążowe nie dotyczyły Meghan. To właśnie wypomniała Natalia Klimas księżnej w swoim poście.   RTV, AGD i...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner