Ewa Farna
Mateusz Jagielski/East News
Newsy

Ewa Farna ofiarą obrzydliwego hejtu: "Wyglądasz jak dwa tiry, ponton z ośmioma brodami"

Ewa Farna twierdzi, że doświadczyła cyberprzemocy. Krytyczne słowa, które padały wobec niej, były bezlitosne. Artystka wspomina w wywiadzie jak sobie z tym poradziła.

Ewa Farna została gwiazdą, będąc nastolatką. Już wtedy zachwycała mocnym głosem i niezwykłą energią na scenie. Jej kariera doskonale rozwijała się jednocześnie w Polsce i w Czechach. Gdy siłą rzeczy jej ciało zaczęło się zmieniać, a z nastolatki stawała się kobietą, zainteresowano się nie tylko jej talentem, ale i wyglądem. Komentowano, że Ewa Farna nie ma figury modelki, w mediach społecznościowych rozpisywano się o wadze artystki, a słowa, które w jej stronę padały, można zdaniem Ewy Farny określić cyberprzemocą. Jak sobie poradziła z tak ogromną krytyką? Za co dziś kocha swoje ciało? I co oznacza dla niej ciałopozytywność? Po tylu latach trudnych doświadczeń Ewa Farna nie tylko zna odpowiedzi na te pytania, ale także jest dumna z tego w jaki sposób o swoim ciele myśli. 

"Party kocha, Patry Szlocha" Ewa Farna gwiazdą kolejnego odcinka!

Ewa Farna w wywiadzie o krytyce: "Myślałam, że coś ze mną jest nie tak"

Ewa Farna musiała się zmierzyć z krytyką swojej osoby, będąc bardzo młodą, dorastającą jeszcze kobietą. Choć to normalne, że jej ciało się zmieniało, dla niej oznaczało to konieczność zmierzenia się z nieprzychylnymi komentarzami. Gwiazda była przekonana, że kłopot tkwi w niej samej, i bardzo przeżywała to, co ją spotkało. Opowiedziała o tym w najnowszym wywiadzie dla "Wysokich obcasów":

Ataki na moją wagę były tak agresywne, że uważam, iż nazwanie tego cyberprzemocą było uzasadnione. Te komentarze zaczęły dawać mi się we znaki, myślałam, że coś ze mną jest nie tak. (...) W najbardziej wrażliwym momencie życia czytałam, że wyglądam jak dwa tiry, jestem pontonem z ośmioma brodami...

Jak mówi, wielokrotnie zastanawiała się, czy ci, którzy wymyślają te krzywdzące określenia zdają sobie sprawę, że po drugiej stronie jest człowiek.

Byłam nastolatką, moje ciało maksymalnie się zmieniało, przeistaczało z dziewczynki w kobietę, rosły mi piersi, tyłek, musiałam od nowa budować relację ze sobą i swoim wyglądem - mówi w "Wysokich obcasach".

Ewa Farna przez lata musiała mierzyć się z krytyką i jednocześnie budować dobrą relację ze swoim ciałem. Momentem przełomowym była dla niej ciąża, którą bardzo długo ukrywała przed mediami:

Ona nauczyła mnie ogromnego szacunku do ciała. Dziękowałam za to, jakie jest, że jest zdrowe, i przepraszałam, że kiedykolwiek mogło mi wpaść do głowy, żeby w nie zwątpić, bo inni mówili, że nie jest idealne. Powiedziałam: "Sorry, ciało, jesteś zarąbiste takie, jakie jesteś, i ja cię kocham". Zrozumiałam też, że tylko jeśli je pokocham, będę umiała o nie dobrze zadbać - mówi teraz gwiazda w wywiadzie.

Ewa Farna w ciąży
Instagram

Ewa Farna dwa lata temu urodziła synka Artura. Bycie mamą zmieniło jej życie i postrzeganie wielu spraw. Chłopiec rośnie jak na drożdżach, a szczęśliwa mama co jakiś czas dzieli się wspólnymi zdjęciami ze swoimi fanami i zawsze przyznaje, jak wiele synek zmienił w jej życiu:

Poczułam swoją kobiecość. Wiem, że do tego nie trzeba zostać matką, ale ja zawsze wiedziałam, że chcę mieć rodzinę, dziecko. Teraz jest super, bo czuję, jakbym jeszcze raz przeżywała swoje życie. To bardzo ciekawa podróż. Dużo się zmieniło, ale na lepsze. Mam mniej wolnego czasu, ale czuję, że bardziej wartościowo go wykorzystuję. Czuję, że jestem w dobrym miejscu - przyznaje w "Wysokich obcasach".

Ewa Farna z synem podczas występu
ewa_farna93/Instagram

Zobacz także: Ewa Farna w nowym utworze z ważnym przesłaniem! "Moje ciało bywało gnębione przez innych"

Ewa Farna o ciałopozytywności

Dlatego właśnie Ewa Farna lubi mówić i mówi głośno o ciałopozytywności. Choć bycie propagatorką tego ruchu też wiąże się z krytyką. W mediach zarzucano Ewie, że propaguje niezdrowe nawyki! Tymczasem świat nie jest dwukolorowy i nie zawsze wygląd idzie za tym, jak ktoś o ciało dba. Gwiazda jednak zaznacza, że ciałopozytywność kończy się tam, gdzie zaczyna się choroba:

Byłam pokazywana w gazecie jako ta, która promuje niezdrowy tryb życia, bo jest gruba. A obok mnie pokazano szczupłą modelkę. Tyle że my się znałyśmy, wiem, że jadła strasznie niezdrowo, nie wysypiała się i strasznie dużo paliła. Mój przyjaciel bardzo schudł, wszyscy mu mówili, że super wygląda, pytali, co robi, czy chodzi na siłownię, jaką stosuje dietę. A on był chory, miał raka. Trzeba sobie uświadomić, że zdrowie nie zawsze jest definiowane przez szczupłość  - wyjaśnia Farna w wywiadzie dla "Wysokich obcasów".

Czy Ewa Farna retuszuje swoje zdjęcia?

Jak każda gwiazda Ewa Farna dostaje propozycje, by po sesji zdjęciowej dokładnie zretuszować zdjęcia. Wtedy w zasadzie ogranicza ją tylko wyobraźnia, ponieważ retuszem można zrobić niemal wszystko. Gwiazda jednak przyznaje otwarcie, że nie godzi się na praktyki pokazywania jej w znacznie innym wizerunku, niż jest naprawdę. Na retusz zgadza się w tylko w jednym przypadku.

Nie zgadzam się (...) na poprawianie rysów twarzy, zwężanie talii czy robienie jeszcze czegoś innego, co powoduje, że mój wizerunek przestaje mieć cokolwiek wspólnego z tym, jak wyglądam naprawdę. Co jakiś czas słyszę: "Zrobimy ci dobrze", ale dopóki ktoś nie przesadzi, nie nastawiam się źle. Interweniuję, jeżeli jestem tak poprawiona, że nie poznaję siebie, mam na brzuchu kaloryfer albo brakuje mi nogi - przyznaje gwiazda. 

Ewa Farna zgadza się na poprawki tylko w przypadku wyrównania kolorytu cery, zakrycia trądziku. Artystka chce, żeby jej zdjęcia były ładne, estetyczne, ale nie przekłamane.

Jej ogromnym manifestem jest najnowszy singiel "Ciało" w którym nie tylko śpiewa o akceptacji czy miłości do samej siebie, ale także pokazuje siebie taką, jaka jest. Teledysk do utworu zachwycił fanów, występują w nim kobiety z historią, z doświadczeniem zapisanym na ich ciele. Ewa Farna pod wpływem impulsu także zdecydowała się pokazać więcej, jak mówi, zachęciły ją do tego występujące z nią kobiety. 

Jak widać, krytykę i skupienie mediów na jej wyglądzie od tylu lat, artystka przekuła w ważny przekaz i wydała singiel, który już jest jej wielkim sukcesem! 

Ewa Farna w klipie
YouTube

 

Ewa Farna
Instagram @ewa_farna9
Newsy
Ewa Farna zmieniła fryzurę na bardzo wyrazistą. Fani przecierają oczy ze zdumienia!
Ewa Farna pokazała się w zupełnie nowym wydaniu. Gwiazda jeszcze nigdy nie postawiła na taki wizerunek. Fani: "Dziewczyna Tarzana".

Ewa Farna w ostatnim czasie wróciła do intensywnej pracy. Piękna gwiazda zaskoczyła fanów niezwykłą piosenką pt.: "Ciało", w której opisała swoje podejście do wyglądu, ciała i ciałopozytywności. Na potrzeby swojego nowego singla gwiazda nagrała zachwycający teledysk, w którym także wystąpiła. Okazuje się, że wielki sukces "Ciała" to zaledwie preludium do tego, co przygotowała artystka. Kolejny teledysk i występy zachęciły gwiazdę do nowych eksperymentów ze swoim wizerunkiem. Jej najnowsze zdjęcie kompletnie zaskoczyło fanów! W takiej fryzurze gwiazdy jeszcze nie widzieliśmy! Ewa Farna w bujnej fryzurze. Ma na sobie tylko włosy? Ewa Farna na swoim Instagramie pochwaliła się zupełnie nowym zdjęciem. Gwiazda zdecydowała się na ciekawą stylizację do swojego nowego teledysku. Wokalistka całą swoją płytę nazwała "Ciało" więc możemy się domyślić, że kolejne utwory, podobnie jak tytułowy, będą traktować na ten sam temat. O ile w teledysku Ewa Farna zaskoczyła pokazaniem swoich niedoskonałości, tak teraz pokazała niezwykłą fryzurę, która niemal całkowicie ją zakrywa! A to za sprawą długich, puszystych włosów w rudym kolorze, które kompletnie odmieniły artystkę. Taka zmiana wizerunku jest ściśle związana z ważnym wydarzeniem w życiu gwiazdy: Zapisujcie się do PRESAVE mojego nadchodzącego singla, żeby móc odsłuchać go jako pierwsi! Dla zapisanych osób mamy super zaproszenie, wylosujemy piątkę z Was i zaprosimy na meet&greed podczas mojego koncertu w Wieliszewie niedaleko Warszawy, będzie okazja, żeby spotkać się osobiście!🥰  - zapowiada gwiazda.  Ewa Farna kompletnie zaskoczyła fanów informacją o kolejnych artystycznych planach i zdjęciem, które dołączyła do swojego postu. Fani nie spodziewali...

Ewa farna w beżowym golfie
ewa_farna93/Instagram
Fleszstyle
Ewa Farna w bardzo ryzykownych spodniach! Ten model dodaje co najmniej kilka kilogramów... A jak wypadła wokalistka?
Ewa Farna pochwaliła się dość ryzykowną stylizacją. Artystka postawiła na wyjątkowo trudny w dobraniu i deformujący sylwetkę zestaw. Jak sobie poradziła?

Ewa Farna  ma ogromny dystans do swojej sylwetki, nie przejmuje się komentarzami, otwarcie też mówi, że zdarzyło jej się przytyć i że nie miała z tym problemu. Gwiazda wciąż jednak pracuje nad figurą, a  efekty tej pracy naprawdę mogą imponować.  Ewa ciągle ma jednak słabość do oversize'owych ubrań. Gwiazda postanowiła pochwalić się jedną ze swoich wiosennych stylizacji. Jej celowo "za duże" spodnie to ryzykowny model i często nie okazują się strzałem w dziesiątkę. Mało kto chyba wyglądałby w nich dobrze. A jak sobie poradziła Ewa? Ewa Farna postawiła na pogrubiające spodnie Ewa Farna na swoim Instagramie podzieliła się uroczym zdjęciem! Piękna gwiazda pozuje na tarasie jednego z budynków w centrum Pragi. Ewa ma na sobie beżowy golf, nerkę we wzór krowiej skóry i baaardzo szerokie spodnie, sięgające do samej podłogi. Dzwony nie wychodzą z mody, ale ten model wydaje się kontrowersyjny.  Wszystko za sprawą bardzo szerokich nogawek. U każdej osoby, czy bardzo szczupłej, czy nie, proporcja w ubraniu jest najważniejsza. Nic więc dziwnego, że całość choć stylowa, wychodzi czasem mało korzystnie. Culloty, dzwony i szerokie spodnie są przecież świetny rozwiązaniem jeśli zadba się o odpowiednie proporcje. Wiele gwiazd ma tego świadomość i dobierają szerokie nogawki najczęściej do wysokich obcasów, podkreślają w ten sposób swoją talię i wydłużają sylwetkę.  Szerokie nogawki potrafią jednak pogrubić całość sylwetki. Jak to wyszło w przypadku Ewy? Jak się okazuje ryzykowna stylizacja... przypadła do gustu fanom artystki.  Ewa wiele razy pokazywała, że nie przejmuje się ewentualnymi negatywnymi komentarzami. Ostatnio na swoim profilu na Instagramie poruszyła bardzo ważny temat dotyczący ciałopozytywności. Jak sama przyznaje, gdyby ten sposób...

Ewa farna w teledysku do piosenki "Ciało", screen YouTube
YouTube
Newsy
Ewa Farna pokazała swoje rozstępy, dlaczego? "Zdecydowałam się dopiero na planie"
Ewa Farna bardzo poruszyła fanów i media swoją najnowszą piosenką "Ciało". Wokalistka pokazała w teledysku swoje rozstępy. Teraz wyjaśniła dlaczego to zrobiła.

Ewa Farna  mierzy się z krytyką swojego ciała, odkąd tylko zaczęła dorastać. Ewa długo była gwiazdą dziecięcą, potem nastolatków. Gdy zaczęła jednak zmieniać się w dorosłą artystkę, coraz częściej zaczęła się spotykać z krytyką swojego wyglądu. Temat ciała i jego akceptacji stał się dla niej na tyle ważny, że gwiazda postanowiła poświęcić mu swoją najnowszą płytę. Tekst do piosenki "Ciało" bardzo poruszył fanów, a jeszcze bardziej emocjonujący okazał się teledysk , w którym kobiety z różnymi historiami eksponują swoje ciała. Wśród nich stanęła Ewa Farna, która pokazała kawałek swojej historii: ciążowe rozstępy.  Dlaczego Ewa Farna postanowiła pokazać swoje ciało? Wokalistka do współpracy przy teledysku zaprosiła wiele kobiet z różnymi historiami. Każda z nich, którą widzimy w teledysku ma za sobą najczęściej wcale niełatwe przejścia i doświadczenia. To właśnie dzięki tym kobietom Ewa Farna podjęła decyzję, że też pokaże siebie.  Wokalistka przecież nie miała łatwo, od zawsze była krytykowana, wmawiano jej nie tylko nadwagę, ale choroby: Nie lubię, jak ktoś mi zmyśla, jak pitoli mi głupoty, że jestem niezdrowa, bo nie mam rozmiaru 36. Ale że mam rozstępy to jest prawda, ja je pokazałam, to był mój wybór, by pokazać i powiedzieć dziewczynom: "ej słuchajcie, są dziewczyny, które znacie z plakatów z mediów, ale one mają takie same problemy". Są sprawy, które nie są kwestią sławy czy pieniędzy, ale jesteśmy ludźmi i mamy bardzo podobnie w niektórych kwestiach - tłumaczyła Ewa Farna w rozmowie z Odetą Moro dla "Onet rano". Dlatego właśnie, słuchając historii kobiet wokół niej, wokalistka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i tak jak...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik