Alicja Tracz na Eurowizji
Mateusz Jagielski

Eurowizja Junior 2020. Kto wygrał? Które miejsce zajęła Polska i Ala Tracz? 

Alicja Tracz na Eurowizji
Mateusz Jagielski

Po raz pierwszy w historii programu, jeden kraj wygrał konkurs piosenki dwa razy z rzędu. Czy Polska pobije własny rekord? Kto wygrał Eurowizję Junior 2020? Głosy na swoich faworytów mogliśmy oddawać już od 27 listopada i choć wielu wierzy w sukces Alicji Tracz, która swoim występem na scenie z piosenką „I’ll Be Standing” podbiła serca nie tylko polskich widzów, trzeba przyznać, że konkurencja jest ogromna. Dziś usłyszeliśmy jedne z najpiękniejszych głosów na świecie. Mimo młodego wieku, artyści popisali się prawdziwymi talentami i dojrzałością sceniczną.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2020: Polska wygra po raz trzeci?! Ta rzecz wskazuje na zwycięstwo Ali Tracz! 

Eurowizja Junior 2020

W niedzielę o godzinie 17 przed ekranami telewizorów zasiadły miliony widzów. Choć w tym roku z powodu pandemii koronawirusa finał Eurowizji Junior 2020 wyglądał zupełnie inaczej, a uczestnicy zamiast wystąpić na żywo na jednej scenie, pojawili się w siedzibach nadawców telewizyjnych poszczególnych krajów, nie zabrakło ogromnych emocji.

Eurowizję Junior 2020 oczywiście otworzyła zwyciężczyni poprzedniej edycji, Viki Gabor. Czy za rok na jej miejscu będzie stała Alicja Tracz? Choć głosy na swojego faworyta będziemy mogli ponownie oddawać dopiero po wszystkich występach, wszyscy mocno trzymamy kciuki za 10-letnią wokalistkę. Alicja wystąpiła jako 6 z 12 uczestników. Wcześniej zobaczyliśmy reprezentantów Niemiec, Kazachstanu, Holandii, Serbii i Białorusi. Trzeba przyznać, że poziom tej edycji konkursu jest naprawdę bardzo wysoki. Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski idealnie sprawdzają się w roli prowadzących, jednak najbardziej nurtowało nas pytanie, czy Polska zwycięży po raz trzeci z rzędu.

Kto wygrał Eurowizję Junior 2020?

12 państw i 12 wspaniałych piosenek, ale zwycięzca może być tylko jeden. W głosowaniu jurorskim na pierwszym miejscu znalazła się Francja, jednak tu liczą się również głosy widzów, a w tym roku dotarły one aż z 160 krajów. Eurowizję Junior 2020 wygrała Francja i Valentina!  Drugie miejsce na podium zajął Kazachstan, a trzecie Francja. 10-letnia Ala Tracz zdobyła łącznie 90 punktów i tym samym Polska zajęła 9 miejsce. 

Poniżej zobaczcie występ Ali Tracz:

A to występ zwyciężczyni z Francji.

Ala Tracz ma 10-lat i jest reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020! Młoda artysta o niezwykłym głosie zajęła 9 miejsce! 

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski
AKPA / Mieszko Piętka

Tegoroczną edycje konkursu prowadzą Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski i Ida Nowakowska.

Eurowizja 2020 - oto prowadzący

 

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37