Eurowizja 2021 za nami, jednak emocje wciąż nie opadają. Tegoroczny konkurs piosenki był specyficzny, głównie w związku z pandemią koronawirusa. Organizatorzy byli jednak w stu procentach przygotowani na wszelkie trudności. Gdyby okazywało się, że któryś z artystów nie może wystąpić na scenie na żywo, emitowany był występ z próby lub nagrany wcześniej, czyli tzw. live-on-tape. Taka sytuacja dotknęła m.in. reprezentacje Australii oraz Islandii. Teraz na oficjalnym kanale Eurowizji 2021 pojawiły się wszystkie nagrania live-on-tape artystów biorących udział w show! Jak wyglądał więc zapasowy występ Rafała Brzozowskiego?

Reklama

Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021 - na żywo kontra "z taśmy"

Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji spotkał się z... dużymi emocjami, zwłaszcza w Polsce. Artyście, niestety, nie udało awansować się do finału show, w drugim półfinale zajął ostatecznie czternaste miejsce na siedemnaście możliwych. Opinie o show Brzozowskiego z utworem "The Ride" były skrajne, ale przeważały te negatywne. Czy byłyby lepsze, gdyby rzeczywiście zamiast występu na żywo puszczono nagranie live-on-tape? Jak podaje eurowizja.org Rafał Brzozowski swój występ nagrywał 20 marca w studiu Transcolor pod Warszawą, czyli zaledwie kilka dni po tym, jak został oficjalnie ogłoszony naszym reprezentantem na Eurowizji. Nie różni on się znacząco od tego, co zobaczyliśmy w Rotterdamie, na pewno jednak choreografia oraz efekty specjalnie i pirotechnika są mniej spektakularne, ze względu na ograniczenia sceny. Zobaczcie sami!

Występ Rafała nagrany wcześniej, w Polsce, od ok. 35 minuty:

Występ Rafała Brzozowskiego "na żywo" z hali w Rotterdamie:

Wynik Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021 byłby lepszy?

Co ciekawe, w pewnym momencie pojawiło się ryzyko, że rzeczywiście występ Rafała będzie puszczony z taśmy. W jego ekipie wykryto bowiem koronawirusa, przez co cała Polska delegacja nie miała szansy pojawił się np. na ceremonii otwarcia Eurowizji 2021. Ostatecznie jednak członkowie ekipy zostali jeszcze raz przetestowani, wszyscy otrzymali negatywny wynik, a więc Rafał Brzozowski mógł zaśpiewać na żywo na Eurowizji 2021. Ostatecznie polski reprezentant w drugim półfinale otrzymał tylko 35. pkt, zajmując 14. miejsce.

Fani konkursu pod najnowszym filmem udostępnionym przez organizatorów piszą, że gdyby wyemitowano live-on-tape Rafała, wynik mógłby być lepszy:

Reklama

Czechy, Polska i Rumunia znacznie lepsze na nagraniach!

Polskie nagranie lepsze niż zaprezentowane w drugim półfinale

To jest naprawdę dobre i znacznie lepsze od nieporządku, który był w Rotterdamie - piszą zagraniczny fani o występie Rafała.

Mat. prasowe

Wyniki oglądalności Eurowizji 2021

Eurowizja 2021 cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród widzów w Polsce. Półfinał z udziałem Rafała Brzozowskiego oglądało średnio 2,54 mln osób, zaś występ Polaka już prawie 3 mln. Finał, niestety już bez Polski, cieszył się zaś oglądalnością na poziomie 1,4 mln widzów - podają wirtualnemedia.pl. Wielkim zwycięzcą Eurowizji 2021 zostały Włochy i zespół Maneskin.

Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News
Reklama
Reklama
Reklama