Na drugi półfinał Eurowizji 2021 czekali wszyscy polscy fani, bowiem dziś na scenie pojawił się Rafał Brzozowski z utworem "The Ride"! Jak wypadł? Czy polski reprezentant awansował do finału? Zobaczcie wyniki i sprawdźcie, kogo zobaczymy w wielkim finale Eurowizji, który już w sobotę 22 maja!

Reklama

Wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2021! Co z Rafałem Brzozowskim?

Wyniki drugiego półfinału poznaliśmy po godzinie 23. W konkursie wzięło udział 17 krajów, a z numerem 6. Polska. O rezultatach zadecydowali jurorzy oraz głosy widzów, w proporcji 50:50. O awans do wielkiego finału walczyły:

San Marino
Estonia
Czechy
Grecja
Austria
Polska
Mołdawia
Islandia
Serbia
Gruzja
Albania
Portugalia
Bułgaria
Finlandia
Łotwa
Szwajcaria
Dania

Do finału, który już 22 maja w sobotę, awansowało 10 krajów. Oto one:

Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja, Finlandia.

Zobacz także

To oznacza, że Polska nie awansowała do wielkiego finału i kończy swoją przygodę z Eurowizją 2021.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Senhit z San Marino. Zaśpiewała utwór "Adrenalina", a towarzyszył jej sam raper Flo Rida! Jego obecność na Eurowizji wzbudzała ogromne emocje od samego początku - w końcu to artysta o międzynarodowej sławie, a jego hit "Whistle" znają chyba wszyscy.

THOMAS HANSES

Z numerem czwartym wystąpiła reprezentantka Grecji, Stefania, która wykonała taneczną piosenkę "Last Dance"! Jej występ wzbudził euforię wśród widzów obecnych w Rotterdamie.

EBU / ANDRES PUTTING

Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021

Na scenie z numerem szóstym pojawił się Rafał Brzozowski, który wykonał swój utwór "The Ride". Było to na pewno taneczne show z mnóstwem efektów specjalnych - światła, fajerwerki, ognie, tancerze... Oceny po występie były bardzo skrajne! Zobaczcie poniżej i dajcie znać, czy Wam się podobało!

Jako jeden z ostatnich zaprezentował się reprezentant Szwajcarii - Gjon’s Tears. Od samego początku był typowany jako jeden z faworytów do zwycięstwa!

Reklama
EBU / ANDRES PUTTING

Wyniki pierwszego półfinału Eurowizji 2021

18 maja odbył się pierwszy półfinał. Do finału awansowali: Norwegia, Izrael, Rosja, Azerbejdżan, Malta, Litwa, Cypr, Szwecja, Belgia oraz Ukraina. Wszystkie te kraje zobaczymy w finale, w sobotę 22 maja. Ponadto - wtedy również usłyszymy reprezentantów krajów z tzw. "Wielkiej Piątki" (Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja) oraz oczywiście Holandię, gospodarza tegorocznego konkursu. Poniżej zdjęcie reprezentanta Litwy, jednego z faworytów tegorocznej Eurowizji 2021!

Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News
Reklama
Reklama
Reklama