Eurowizja 2021: Kto zastąpi Artura Orzecha? Nowi komentatorzy
Pawel Kibitlewski
Newsy

Eurowizja 2021: Po raz pierwszy od 29 lat Artur Orzech nie skomentuje konkursu. Wiemy, kto go zastąpi!

Eurowizja 2021 odbędzie się już niebawem, bo w dniach 18-22 maja. TVP w końcu potwierdziło, kto zastąpi Artura Orzecha. Wybrano aż dwóch komentatorów!

Kiedy w marcu media obiegła informacja, że współpraca Artura Orzecha i TVP dobiegła końca, było już wiadome, że prowadzący "Szansy na sukces" tym razem nie skomentuje tegorocznej Eurowizji, co robił od niemal przez 30 lat. Kto zajmie jego miejsce? Spekulacje na ten temat i prawdziwa giełda nazwisk trwają już od kilku tygodni. Teraz TVP w końcu potwierdziło, kto wystąpi w roli komentatora Eurowizji 2021. Jak się okazuje, do tej roli wybrano aż dwóch dziennikarzy. 

Eurowizja 2021: Roxie Węgiel w mocnych słowach o Rafale Brzozowskim: "Współczuję mu"

Eurowizja 2021: Kto zastąpi Artura Orzecha?

Artur Orzech z Konkursem Piosenki Eurowizji, był związany od 1992 roku. Słynny dziennikarz radiowy rok w rok występował w roli komentatora i wydawało się, że nic nie może tego zmienić. Nieoczekiwanie miesiąc temu okazało się, że prowadzący "Szansy na sukces" nie zjawił się na nagraniach programu i postanowił zakończyć swoją współpracę z Telewizją Polską. 

Pan Artur Orzech przekazał mi tylko, że odszedł z telewizji, gdyż Pietrzak i Boysi to nie jest jego bajka. Przysłał mi tylko esemesa tej treści, więcej nic nie wiem. Nie potrafię odpowiedzieć też, czy będzie przygotowywał jakąś odpowiedź lub kroki prawne względem TVP - mówiła portalowi wirtualnemedia.pl agentka dziennikarza, Magdalena Gatkowska. 

Wtedy jego miejsce zajął Marek Sierocki i jak się okazuje, stanie się tak samo w przypadku Eurowizji 2021. TVP właśnie przekazało oficjalne informacje dotyczące komentatorów międzynarodowego konkursu.

Panie i panowie 💥 Przed Wami komentatorzy Eurowizji 2021 - napisała TVP publikując specjalne wideo na swoim oficjalnym profilu na Instagramie. 

Wraz z Markiem Sierockim, znanym dziennikarzu i dyrektorze artystycznym festiwali w Opolu i Sopocie, w roli komentatora wystąpi młoda gwiazda TVP - Aleksander Sikora, którego widzowie doskonale znają jako prowadzącego "Pytania na śniadanie" oraz "Dance Dance Dance". Co więcej, to nie pierwsze doświadczenie Aleksandra Sikory z Eurowizją. Dwa lata temu u boku Roksany Węgiel i Idy Nowakowskiej poprowadził on dziecięcą wersję konkursu, podczas której wygrała Viki Gabor. Sądzicie, że to dobry wybór? 

Zobacz także: Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski nie wystąpi pod swoim nazwiskiem! Tłumaczy dlaczego

Po raz pierwszy w historii Artur Orzech nie będzie komentował Eurowizji. Dziennikarz w marcu zakończył współpracę z TVP.

Artur Orzech nie będzie już prowadzącym
East News

Po wielu tygodniach spekulacji, Telewizja Polska w końcu ogłosiła, kto zastąpi dziennikarza. W roli komentatorów wystąpią Maciej Sierocki i Aleksander Sikora. 

Aleksandra Sikorę widzowie znają doskonale w roli prowadzącego "Pytanie na śniadanie". W 2019 roku dziennikarz prowadził Eurowizję Junior. 

aleksander-sikora
Mat.prasowe

Zobacz także
Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski w rozmowie z dziennikarką Party.pl

Eurowizja 2021: Dlaczego Rafał Brzozowski nie stresuje się przed konkursem? Czy wystąpi na żywo?

Rafał Brzozwski w garniturze

Eurowizja 2021: konkurs odbędzie się z udziałem publiczności! Jak kupić bilet?

 

Marek Sierocki i Aleksander Sikora
VIPHOTO/East News
Newsy
Eurowizja Junior 2021: Marek Sierocki w ogniu krytyki za komentarze: "Sztywno i bez polotu"
Fani mają mieszane uczucia co do komentowania Eurowizji Junior 2021 przez Aleksandra Sikorę i Marka Sierockiego. Widzowie tęsknią za Arturem Orzechem?

Eurowizja Junior 2021 przyniosła nam kolejne miejsce na podium. Sara Egwu James dała niezwykły pokaz umiejętności i zajęła drugie miejsce. Widzowie bardzo rozemocjonowani finał konkursu, wierząc do końca, że to właśnie przedstawicielka Polski zdobędzie najwyższą nagrodę. Podczas emisji Eurowizji Junior widzom towarzyszyli po raz kolejny Aleksander Sikora i Marek Sierocki. Niestety, panowie nieco zawiedli niektórych widzów. To tęsknota za Arturem Orzechem, czy coś innego? Eurowizja Junior 2021: "Marek Sikorski nie tłumaczył, co mówią prowadzący" Dla wiernych fanów Eurowizji zarówno tej dedykowanej dorosłym, jak i młodszym uczestnikom jedynym komentującym od lat był Artur Orzech. Dziennikarz przez 27 lat pełnił tę funkcję niemal doskonale i zdążył przyzwyczaić odbiorców do swojego stylu wypowiedzi. Artur Orzech nie tylko opisywał to, co działo się na scenie, tłumacząc na szybko wypowiedzi prowadzących niemal bez zająknięcia, ale także wtrącał swoje komentarze, zawsze był także przygotowany, pod względem przedstawienia poszczególnych występujących przytaczając o nich ciekawostki i najciekawsze informacje.  Gdy w wyniku zmian w TVP, a także w Polskim Radiu, z którym dziennikarz był związany od lat, Telewizja Polska rozwiązała umowę z Arturem Orzechem , rola komentujących europejski konkurs musiała przypaść komuś nowemu. Ktokolwiek by to był, musiał się liczyć z dystansem, z jakim przywitają go widzowie, ponieważ poprzeczka zawieszona przez Artura Orzecha była bardzo wysoka. TVP zdecydowało się więc na duet komentatorski składający się ze znanego doskonale widzom dziennikarza muzycznego, Marka Sierockiego, a także prezentera znanego z "The Voice of Poland" czy "Pytanie na śniadanie" Aleksandra Sikory. Panowie okazali się być dość zgranym duetem, z którego...

Artur Orzech poprowadzi "Szansę na Sukces"
ONS
TV-Show
Agentka Artura Orzecha zdradziła, dlaczego dziennikarz zakończył współpracę z TVP! 
Agentka Artura Orzecha w rozmowie z mediami skomentowała głośne i zaskakujące zakończenie współpracy prezentera z TVP.

Agentka Artura Orzecha w rozmowie z mediami skomentowała głośne i zaskakujące zakończenie współpracy prezentera z TVP. Magdalena Gatkowska odniosła się również do informacji według których to władze Telewizji Polskiej miały zerwać umowę z Arturem Orzechem. Sprawdźcie, co zdradziła agentka dziennikarza! Artur Orzech sam zakończył współpracę z TVP? Dwa dni temu portal wirtualnemedia.pl poinformował, że Artur Orzech nie będzie już prowadzić "Szansy na sukces". Według doniesień medialnych Telewizja Polska zerwała umowę z dziennikarzem, który 22 marca (w poniedziałek) nie pojawił się na planie programu. Okazało się wówczas, że Artura Orzecha w "Szansie na sukces" zastąpi Marek Sierocki.  Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP. Nieprzewidywalne zachowanie pana Artura Orzecha mogło narazić na niezasłużone przykrości zaproszone dzieci, które przyjechały do TVP specjalnie z Kraśnika, aby wziąć udział w tym nagraniu - skomentowało  Centrum Informacji TVP. Co ciekawe, teraz agentka Artura Orzecha w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl informuje, że to sam dziennikarz zakończył współpracę z TVP. Przedstawicielka byłego prowadzącego "Szansy na sukces"  zdradziła, jaką wiadomość do niej wysłał.  Pan Artur Orzech przekazał mi tylko, że odszedł z telewizji, gdyż Pietrzak i Boysi to nie jest jego bajka. Przysłał mi tylko esemesa tej treści, więcej nic nie wiem. Nie potrafię odpowiedzieć też, czy będzie przygotowywał jakąś odpowiedź lub kroki prawne względem TVP- portal wirtualnemedia.pl cytuje agentkę dziennikarza, Magdalenę Gatkowską.  Sam Artur Orzech do tej pory oficjalnie nie skomentował doniesień na swoj temat.  Zobacz także:   Steczkowska,...

Artur Orzech na planie programu "Szansa na sukces"
East News
TV-Show
Artur Orzech nie będzie już prowadzącym "Szansy na Sukces"! TVP zerwało umowę z prezenterem
Artur Orzech nie będzie już prowadzącym "Szansy na Sukces"! TVP zerwało umowę z prezenterem

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl, niestety nie zobaczymy już więcej Artura Orzecha w roli prowadzącego program "Szansa na Sukces". Podobno Telewizja Polska w poniedziałek zerwała umowę z prezenterem po tym, jak nie pojawił się na planie programu, który ma zostać wyemitowany 4 kwietnia. Program w zastępstwie poprowadził Marek Sierocki i od teraz to on ma być gospodarzem programu. Zobacz także:  Michał Szpak jurorem "Szansy na sukces", to on wybierze nowego reprezentanta Polski na Eurowizję 2020! Artur Orzech nie będzie już prowadzącym "Szansy na sukces" Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że w poniedziałek 22 marca nagrywano specjalny odcinek "Szansy na Sukces", a na planie nie pojawił się gospodarz programu, czyli Artur Orzech. Prezenter miał nikogo nie uprzedzić o swojej nieobecności - ani producenta, ani współpracowników. Podobno ciężko było się również z nim skontaktować, a gdy w końcu udało się do dodzwonić do prezentera, Orzech miał poinformować, że jest niedysponowany.  Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP. Nieprzewidywalne zachowanie pana Artura Orzecha mogło narazić na niezasłużone przykrości zaproszone dzieci , które przyjechały do TVP specjalnie z Kraśnika, aby wziąć udział w tym nagraniu - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym w Centrum Informacji TVP. Z powodu nieobecności prezentera na planie zdjęciowym, Telewizja Polska została narażona straty finansowe i wizerunkowe. Według informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl, z tego też względu zdecydowano się zerwać umowę z prezenterem. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, Artur Orzech nie będzie już prowadzącym "Szansy na sukces". Prezenter nie pojawił...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner