Elżbieta Zapendowska i Edyta Górniak
Damian KLAMKA/East News, Artur Zawadzki/REPORTER
Newsy

Elżbieta Zapendowska miażdży Edytę Górniak! "Nie wiem, co jej się w głowie tam stało"

Elżbieta Zapendowska na swojej byłej podopiecznej, Edycie Górniak, nie zostawiła suchej nitki: "Biedna dziewczyna, która się zapędziła w samouwielbienie"

Elżbieta Zapendowska jest znana widzom z największych talent show: "Idola", "Must be the music" czy "Jak oni śpiewają". To właśnie jej najbardziej bali się uczestnicy tych programów, bo jako jurorka była ostra jak brzytwa i zawsze do bólu szczera. Jak się okazuje, te cechy wciąż z nią zostały i wykraczają daleko poza ocenianie wokalnych umiejętności innych osób. Elżbieta Zapendowska udowodniła to w najnowszym wywiadzie w podcaście "Wojewódzki i Kędzierski" ostro oceniając swoją dawną podopieczną. A zaczęło się od syna Górniak, który właśnie rozpoczął swoją muzyczną karierę...

Syn Edyty Górniak zrobił jej niezwykłą niespodziankę: "Przyjechał o północy i..."

Elżbieta Zapendowska ostro o Allanie Krupie: "Ma 18 lat i parcie na szkło"

Elżbieta Zapendowska była gościem dwóch dziennikarzy, którzy sami słyną z ciętego języka i rozbrajającej szczerości.  Piotr Kędzierski i  Kuba Wojewódzki w rozmowie z Elżbietą Zapendowską nie mogli nie zapytać o jej dawną podopieczną, Edytę Górniak i jej syna, który właśnie stawia pierwsze kroki w swojej muzycznej karierze. Edyta Górniak niedawno sprawiła prezent swojemu synowi i na 18. urodziny sfinansowała jego pierwszy teledysk. Allan Krupa zdecydował się pójść za trendami i został raperem. Co na temat jego muzycznych prób myśli Elżbieta Zapendowska? Słynna specjalistka od emisji głosu stwierdziła:

- Ma 18 lat i parcie na szkło pewnie. Bardzo chce robić to, co zaczął. Nie wiem, czy go rynek nie zabije, bo są lepsi. Ale też ma 18 lat i wychował się w takich warunkach, w jakich się wychował. Przy takiej matce, która plecie takie bzdury, że pół świata się śmieje - przyznała szczerze Elżbieta Zapendowska.

Elżbieta Zapendowska gorzko o relacjach z córką:
Jacek Dominski/REPORTER

Zobacz także: Edyta Górniak kończy spór z Justyną Steczkowską: "Sprowokowałaś ogrom przykrych emocji..."

W rozmowie pojawiło się także nawiązanie do ojca Allana, sugerujące, że rodzina chłopca mocno dała mu popalić, bo był od zawsze medialnym dzieckiem:

- Jak masz ojca tak trudnego jak Darek Krupa i matkę znaną w takiej skali, to całe dzieciństwo w tabloidach łącznie z tym, że nawet obs*ana pielucha Allana była na okładkach, to nie powinniśmy być wyrozumiali, że on ma patodziedzictwo, na które nie zapracował - wtrącił do rozmowy Kuba Wojewódzki.

Elżbieta Zapendowska na sugestię Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego, że dość ostro skrytykowała Allana Krupę jakiś czas temu, po premierze piosenki nastolatka, odpowiedziała ze spokojem:

- On nie dostał ode mnie wp****olu. Powiedziałam o dykcji. Powiedziałam, że szczeny nie urywa, też nie zachwyca - wyjaśniła Zapendowska.

- Dlatego też jestem wyrozumiała w stosunku do niego. Jeżeli się weźmie za siebie, poogląda trochę świat, posłucha innych, to kto wie. Może wymyśli coś fajnego. Ja go nie krytykuję. Poza tym go nie znam, nie rozmawiałam z nim i nie wiem, jaki jest to dzieciak. Bo to dzieciak. On się zachłysnął. Pewnie mu imponuje świat show-biznesu, bo on trochę imponuje ludziom - mówiła.

Edyta Górniak wyprawiła urodziny syna

Zobacz także: Edyta Górniak na Wiktorach 2021 zaśpiewała z playbacku! Otrzymała ogromne wynagrodzenie 

Elżbieta Zapendowska ostro o Edycie Górniak: "Odcięła się od ludzi życzliwych i zawodowych"

Elżbieta Zapendowska odniosła się także do samej Edyty Górniak, wypominając jej, że jest zakochana w sobie i zupełnie odrealniona... Jak to się stało, że dawna nauczycielka piosenkarki aż tak ostro ocenia swoją podopieczną? Gdy jeden z prowadzących zapytał o to, co zdaniem Zapendowskiej nie wyszło w wielkiej karierze Górniak odpowiedziała... "Wszystko".

- Oprócz warunków (wokalnych - przyp. red.) już wszystko zaczyna więdnąć. (...) Biedna dziewczyna, która się zapędziła w jakieś samouwielbienie - oceniła ostro Elżbieta Zapendowska.

Zdaniem jurorki problem Edyty Górniak z jej karierą rozpoczął się, gdy dobrowolnie zerwała kontakt z "ludźmi życzliwymi i zawodowymi". 

- Nie jestem ani wróżką, ani dobrą radą. Trudno mi doradzić. Przede wszystkim odcięcie się od ludzi życzliwych i zawodowych, to był pierwszy raz. Ona to zrobiła. (...) Mówię o realizatorach dźwięku, muzykach. W tym środowisku wszyscy się znają. Oni mi opowiadają o swoich wrażeniach - mówiła z przekonaniem jurorka.

Edyta Górniak
East News/Damian Klamka

Zobacz także: Elżbieta Zapendowska gorzko o relacjach z córką: "Między nami jest ciągle zimna wojna"

Elżbieta Zapendowska przywołała jedną z sytuacji, która miała pokazać prawdziwe oblicze Edyty Górniak. W Opolu Edyta Górniak miała pracować z orkiestrą, którą traktowała potwornie:

- W Opolu pracowała z orkiestrą. Traktowała ich potwornie jak najgorszych pastuchów, którzy grają na złych fujarkach, po czym wychodzi do publiczności, mówi "wspaniała orkiestra" i się zachwyca (...). Myślę, że tak było od początku, tylko to ukrywała, ona to taiła.

Co więcej, Edyta Górniak do dziś potrafi dziękować Elżbiecie Zapendowskiej za dawne lekcje. Kłopot w tym, że jurorka tego nie znosi:

- Wiem, jak ona nie szanowała ludzi. Jeżeli ja jadę na koncert Edyty i ona mnie wywołuje z rzędu, a muszę stanąć i się ukłonić... ja tego nie znoszę (...). Nie wiem, co jej się w głowie tam stało, pod tą kopułką wydarzyło się tyle rzeczy, których nie da się odkręcić... - ocenia ostro Zapendowska.

Elżbieta Zapendowska po raz kolejny udowodniła, że mówi wprost, to, co myśli. Myślicie, że Edyta Górniak będzie chciała się odgryźć za tyle miażdżących słów?

Edyta Górniak na Wiktorach 2021
Pawel Wodzynski/East News

Edyta Górniak i Elżbieta Zapendowska
VIPHOTO/East News, Pawel Wodzynski/East News
Newsy
Edyta Górniak odpowiada na ostrą krytykę Elżbiety Zapendowskiej! 
Edyta Górniak nie pozostała obojętna na słowa Elżbiety Zapendowskiej, która skrytykowała nie tylko podopieczną, ale także jej syna. Co powiedziała? "Jeśli ktoś mówi językiem nienawiści, to dlatego, bo wypełnia go ogrom nienawiści"

Elżbieta Zapendowska jest znana ze swojej bezkompromisowej szczerości. Za tę cechę uwielbiają ją fani, ale co niektórzy podopieczni najsłynniejszej nauczycielki emisji głosu mogą wciąż się obawiać jej ostrej krytyki. Jurorka takich programów jak "Idol" czy "Must be the music" dość ostro oceniła Edytę Górniak, która była jedną z jej najzdolniejszych podopiecznych. I choć jurorka podkreśliła niewątpliwe umiejętności wokalne Górniak, to tym razem wokalistce oberwało się za to, jaką jest osobą.  - Biedna dziewczyna, która się zapędziła w jakieś samouwielbienie - mówiła Zapendowska w wywiadzie z Wojewódzkim i Kędzierskim.  Nic dziwnego, że Edyta Górniak zdecydowała się odpowiedzieć. Zdaniem wokalistki, słowa Elżbiety Zapendowskiej są dowodem tego, że jest nieszczęśliwa, a swoje niepowodzenia chce przelać na innych... Edyta Górniak odgryza się Elżbiecie Zapendowskiej Elżbieta Zapendowska dosłownie zmiażdżyła Edytę Górniak w wywiadzie, którego ostatnio udzieliła Wojewódzkiemu i Kędzierskiemu. Określiła Edytę Górniak jako osobę nieuprzejmą, która izoluje się od branży i uwłacza kolegom po fachu. Jeśli zaś chodzi o syna gwiazdy, 18-letniego Allana Krupę, który właśnie rozpoczyna własną przygodę z muzyką, Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że jest to młody człowiek z "parciem na szkło" i przeciętnym pomysłem na siebie. Jurorka znana z "Idola" przyznała jednak, że Allan jest młody i zawsze może się jego muzyczna droga odmienić i udoskonalić. Na słowa Elżbiety Zapendowskiej Edyta Górniak zareagowała dość szybko. Wokalistka postanowiła skomentować słowa dawnej nauczycielki emisji głosu na swój sposób, czyli analizując ej duszę. Na...

Elżbieta Zapendowska
East News
Newsy
Elżbieta Zapendowska ostro o Roksanie Węgiel! "Zburzy jej życie"
Elżbieta Zapendowska wyjawiła, że dość sceptycznie patrzy na karierę Roksany Węgiel.

Elżbieta Zapendowska jest jedną z najbardziej cenionych trenerek wokalnych w naszym kraju. Pod jej okiem techniki śpiewu uczyła się sama Edyta Górniak czy Doda . Jak wiadomo, słynna jurorka polskich talent show nie szczędzi krytyki, jeśli nie zrobi się na niej pozytywnego wrażenia. Tym razem dostało się Roksanie Węgiel. Dlaczego Elżbieta Zapendowska uważa, że kariera młodej piosenkarki "zburzy jej życie"? Zobacz także:  Urocza wpadka Roksany Węgiel, tego miał nie usłyszeć nikt poza Viki Gabor! Elżbieta Zapendowska o dzieciach w show biznesie Elżbieta Zapendowska dała się poznać jako sroga jurorka w programach takich jak "Idol" czy "Must Be The Music". Wymagającej trenerce wokalnej nie umknie żaden szczegół, a z jej opinią liczą się największe gwiazdy polskiej sceny. Tym razem Elżbieta Zapendowska udzieliła wywiadu dla portalu Plejada.pl, w którym opowiedziała o swoich spostrzeżeniach na temat młodych wokalistów, którzy niedawno wkroczyli na polską scenę muzyczną.  Mają roszczeniowe podejście do wszystkiego. Uważają, że skoro mają talent, to wszystko im się należy. Bzdura! Ile jest programów promujących ludzi śpiewających? Mnóstwo! Ile jest tam świetnych wokalistów? Całe tłumy. Ilu z nich robi karierę? Prawie nikt. Gdzie jest powód? Ładne śpiewanie to za mało, by osiągnąć sukces - mówi w rozmowie z portalem Plejada.pl, Elżbieta Zapendowska. Zapendowska twierdzi, że niestety obecnie sam talent nie wystarczy i trzeba mieć w sobie "to coś", aby zrobić karierę. Wrażliwość i niebanalna osobowość są niezbędne, by odnieść sukces w show biznesie.  Ładne śpiewanie to coś poprawnego, a poprawność nie jest interesująca. Trzeba mieć w sobie coś, co przykuje uwagę odbiorców i co...

Edyta Górniak odpowiada Elżbiecie Zapendowskiej
Artur Zawadzki/REPORTER/WBF
Newsy
Edyta Górniak ostro odpowiada Elżbiecie Zapendowskiej: "Okłamałam całą Polskę, mówiąc..."
Edyta Górniak nie wytrzymała i zdecydowała się stanowczo odpowiedzieć Elżbiecie Zapendowskiej na krytykę w jej stronę. "Ja zbudowałam jej legendę, i to musimy powiedzieć sobie szczerze" - wyznała w wywiadzie.

Ostatni głośny wywiad Elżbiety Zapendowskiej, w którym otwarcie skrytykowała Edytę Górniak odbił się echem w mediach. Wokalistka odniosła się od razu do krytyki na swój temat, jednak dopiero w wywiadzie dla "Jastrząb Post" sięgnęła po potężny kaliber i zdradziła długo skrywaną przez siebie tajemnicę. Od razu doczekała się odpowiedzi jurorki "Must be the music". Edyta Górniak odpowiada na krytyczne słowa Elżbiety Zapendowskiej Elżbieta Zapendowska przez lata budowała swoją legendę jako jedna z najlepszych nauczycielek emisji głosu w Polsce. Wszyscy kojarzymy ją z programów takich jak "Idol" czy "Must be the Music". Ostatnie lata spędziła jednak z dala od świata show-biznesu. Od czasu do czasu pozwalała sobie jednak na wywiady, których oczywistym tematem była muzyka. Ostatnia rozmowa z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim przeszła do historii. Elżbieta Zapendowska ostro skrytykowała Edytę Górniak . Znana nauczycielka emisji głosu krytycznie odniosła się także w stronę syna wokalistki i jego kariery muzycznej. Te słowa uderzyły w  Edytę Górniak najmocniej i w końcu odpowiedziała Elżbiecie Zapendowskiej w swoim uduchowionym stylu. Jak widać to nie wystarczyło artystce. Wokalistka w najnowszym wywiadzie dla "Jastrząb Post" skrytykowała Elżbietę Zapendowską znacznie ostrzej. Wyjawiając przy tym pewną tajemnicę sprzed 15 lat... Zobacz także:  Eurowizja 2022: Elżbieta Zapendowska ocenia Krystiana Ochmana. "Dziwna jest ta jego piosenka" Edyta Górniak miała okazję poznać Elżbietę Zapendowską kilkanaście lat temu. Nauczycielka emisji głosu od razu zauważyła wielki talent wokalistki. Po latach Edyta Górniak zdobyła się na zaskakujące wyznanie na temat współpracy z trenerką głosu.  Ja zbudowałam jej legendę, i to musimy powiedzieć sobie...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik