Edyta Górniak i Elżbieta Zapendowska
VIPHOTO/East News, Pawel Wodzynski/East News
Newsy

Edyta Górniak odpowiada na ostrą krytykę Elżbiety Zapendowskiej! 

Edyta Górniak nie pozostała obojętna na słowa Elżbiety Zapendowskiej, która skrytykowała nie tylko podopieczną, ale także jej syna. Co powiedziała? "Jeśli ktoś mówi językiem nienawiści, to dlatego, bo wypełnia go ogrom nienawiści"

Elżbieta Zapendowska jest znana ze swojej bezkompromisowej szczerości. Za tę cechę uwielbiają ją fani, ale co niektórzy podopieczni najsłynniejszej nauczycielki emisji głosu mogą wciąż się obawiać jej ostrej krytyki. Jurorka takich programów jak "Idol" czy "Must be the music" dość ostro oceniła Edytę Górniak, która była jedną z jej najzdolniejszych podopiecznych. I choć jurorka podkreśliła niewątpliwe umiejętności wokalne Górniak, to tym razem wokalistce oberwało się za to, jaką jest osobą. 

- Biedna dziewczyna, która się zapędziła w jakieś samouwielbienie - mówiła Zapendowska w wywiadzie z Wojewódzkim i Kędzierskim. 

Nic dziwnego, że Edyta Górniak zdecydowała się odpowiedzieć. Zdaniem wokalistki, słowa Elżbiety Zapendowskiej są dowodem tego, że jest nieszczęśliwa, a swoje niepowodzenia chce przelać na innych...

Eurowizja 2023: Edyta Górniak o wynikach głosowania: "Z 10 artystów wychodzi 1, 9 będzie niezadowolonych"

Edyta Górniak odgryza się Elżbiecie Zapendowskiej

Elżbieta Zapendowska dosłownie zmiażdżyła Edytę Górniak w wywiadzie, którego ostatnio udzieliła Wojewódzkiemu i Kędzierskiemu. Określiła Edytę Górniak jako osobę nieuprzejmą, która izoluje się od branży i uwłacza kolegom po fachu. Jeśli zaś chodzi o syna gwiazdy, 18-letniego Allana Krupę, który właśnie rozpoczyna własną przygodę z muzyką, Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że jest to młody człowiek z "parciem na szkło" i przeciętnym pomysłem na siebie. Jurorka znana z "Idola" przyznała jednak, że Allan jest młody i zawsze może się jego muzyczna droga odmienić i udoskonalić.

Na słowa Elżbiety Zapendowskiej Edyta Górniak zareagowała dość szybko. Wokalistka postanowiła skomentować słowa dawnej nauczycielki emisji głosu na swój sposób, czyli analizując ej duszę. Na swoim Instagramie wokalistka wyjaśniła:

- Dużo rzeczy mnie ostatnio zaskoczyło w taki dziwny sposób. Niby jesteśmy już tak świadomi i te dwa lata dały nam szansę, żeby zresetować swoje serce, umysł, duszę, w ogóle życie, ale wygląda na to, że dla niektórych te dwa lata, to nadal mało – zaczęła.

- Być może jest tak, że są dusze, które nie mają chęci na żaden, nawet minimalny wysiłek i nie jest to kwestia czasu. Potrzeba jakichś tragicznych wydarzeń, żeby im się chciało cokolwiek zrobić, żeby uwolnić swoją przestrzeń, serce, głowę. Żeby przestać obnosić się z goryczą, z niezadowoleniem i wylewać jad, którego mają nadmiar i którego nie są w stanie dźwigać sami - opowiadała przejęta Edyta Górniak.

Edyta Górniak odpowiada Zapendowskiej na swoim InstaStory
edytagorniak/Instagram

Edyta Górniak stwierdziła, że krytyczne słowa Elżbiety Zapendowskiej mają źródło w nienawiści jaką trenerka głosów ma do świata i samej siebie...

- Każdy z nas wyraża to, czym jest wypełniony, jeżeli ktokolwiek mówi językiem łagodnym, to dlatego, że wypełnia go łagodność. Jeśli ktoś mówi językiem nienawiści, to dlatego, bo wypełnia go ogrom nienawiści. Wobec wielu sytuacji – czasem wobec samych siebie - objaśnia z przekonaniem Górniak.

Edyta Górniak jeszcze długo snuła swoją wypowiedź, zaznaczając, że każdy ma swój obiektyw przez który ocenia świat. Niektórzy nie chcą natomiast podważyć tego, co widzą, zadać pytania... Wokalistka podsumowała swą długą wypowiedź pozdrowieniem Elżbiety Zapendowskiej:

- Jeśli jesteśmy szczęśliwi, patrzymy na świat szczęśliwie. Jeśli jesteśmy nieszczęśliwi, patrzymy nieszczęśliwie, a wtedy mamy zakłócony poziom odbioru wszystkiego, co nas otacza. Pozdrawiam Elę Zapendowską - zakończyła swą wypowiedź Górniak.

Zobacz także: Elżbieta Zapendowska gorzko o relacjach z córką: "Między nami jest ciągle zimna wojna"

Elżbieta Zapendowska i Edyta Górniak
Damian KLAMKA/East News, Artur Zawadzki/REPORTER

Edyta Górniak ostatecznie także dość ostro oceniła Elżbietę Zapendowską zarzucając jej nienawiść i to, że jest nieszczęśliwą osobą, przenoszącą swe niepowodzenia na innych. Gwiazda ubrała to jednak w słowa wypowiedziane w swoim uduchowionym stylu. Edyta Górniak nie odniosła się jednak bezpośrednio do zarzutów o nieszanowanie innych muzyków.

Zobacz także: Edyta Górniak na Wiktorach 2021 zaśpiewała z playbacku! Otrzymała ogromne wynagrodzenie 

Elżbieta Zapendowska
EastNews

Edyta Górniak odpowiada Elżbiecie Zapendowskiej
Artur Zawadzki/REPORTER/WBF
Newsy
Edyta Górniak ostro odpowiada Elżbiecie Zapendowskiej: "Okłamałam całą Polskę, mówiąc..."
Edyta Górniak nie wytrzymała i zdecydowała się stanowczo odpowiedzieć Elżbiecie Zapendowskiej na krytykę w jej stronę. "Ja zbudowałam jej legendę, i to musimy powiedzieć sobie szczerze" - wyznała w wywiadzie.

Ostatni głośny wywiad Elżbiety Zapendowskiej, w którym otwarcie skrytykowała Edytę Górniak odbił się echem w mediach. Wokalistka odniosła się od razu do krytyki na swój temat, jednak dopiero w wywiadzie dla "Jastrząb Post" sięgnęła po potężny kaliber i zdradziła długo skrywaną przez siebie tajemnicę. Od razu doczekała się odpowiedzi jurorki "Must be the music". Edyta Górniak odpowiada na krytyczne słowa Elżbiety Zapendowskiej Elżbieta Zapendowska przez lata budowała swoją legendę jako jedna z najlepszych nauczycielek emisji głosu w Polsce. Wszyscy kojarzymy ją z programów takich jak "Idol" czy "Must be the Music". Ostatnie lata spędziła jednak z dala od świata show-biznesu. Od czasu do czasu pozwalała sobie jednak na wywiady, których oczywistym tematem była muzyka. Ostatnia rozmowa z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim przeszła do historii. Elżbieta Zapendowska ostro skrytykowała Edytę Górniak . Znana nauczycielka emisji głosu krytycznie odniosła się także w stronę syna wokalistki i jego kariery muzycznej. Te słowa uderzyły w  Edytę Górniak najmocniej i w końcu odpowiedziała Elżbiecie Zapendowskiej w swoim uduchowionym stylu. Jak widać to nie wystarczyło artystce. Wokalistka w najnowszym wywiadzie dla "Jastrząb Post" skrytykowała Elżbietę Zapendowską znacznie ostrzej. Wyjawiając przy tym pewną tajemnicę sprzed 15 lat... Zobacz także:  Eurowizja 2022: Elżbieta Zapendowska ocenia Krystiana Ochmana. "Dziwna jest ta jego piosenka" Edyta Górniak miała okazję poznać Elżbietę Zapendowską kilkanaście lat temu. Nauczycielka emisji głosu od razu zauważyła wielki talent wokalistki. Po latach Edyta Górniak zdobyła się na zaskakujące wyznanie na temat współpracy z trenerką głosu.  Ja zbudowałam jej legendę, i to musimy powiedzieć sobie...

Newsy
Zapendowska krytykuje Dodę i Górniak!
Gwiazdy z pewnością nie będą zadowolone…

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable { mso-style-parent:""; line-height:115%; font-size:11.0pt;"Calibri","sans-serif"; mso-fareast-"Times New Roman";} Do Elżbiety Zapendowskiej zgłasza się wiele młodych artystów, którzy potrzebują pomocy od znanej nauczycielki i ekspertki od emisji głosu. Tak też było kilka lat temu w przypadku Dody i Edyty Górniak . Jako nastolatki uczyły się śpiewu pod okiem Zapendowskiej, która dziś twierdzi, że była to ciężka współpraca. W najnowszym wydaniu magazynu „Wprost” Elżbieta Zapendowska zdradza jakimi uczennicami były piosenkarki… Okazuje się, że według ekspertki, Doda była histeryczką! -…pyskowała, histeryzowała, już Edyta była pokorniejsza. Histeryzowała przede wszystkim. A strasznie nie lubię egzaltowanych pań i dziewczynek, dostaję wtedy szału! Ja mówię: „Ten utwór ci załatwi jakąś sprawę techniczną”. A ona: „Nie dam rady, nie, nie!” i cały spektakl histeryczny. Tak to się działo- wyznała Zapendowska. Za co dostało się Edycie Górniak? - Już jak była dzieciakiem, nie umiała znosić krytyki. Więc po mojej opinii o jej ostatniej płycie wiedziałam, że ona mnie „dopadnie” i będzie się starała mi dopiec- zdradziła nauczycielka śpiewu. Elżbieta Zapendowska porównuje Dodę i Edytę Górniak, twierdząc, że w zasadzie są do siebie bardzo podobne. - Doda miała dość małą skalę głosu, ale potwornie silny głos. A Edyta jest od niuansów, umie pięknie zbudować napięcie, manewrować. Ale choć śpiewają...

Elżbieta Zapendowska i Edyta Górniak
Damian KLAMKA/East News, Artur Zawadzki/REPORTER
Newsy
Elżbieta Zapendowska miażdży Edytę Górniak! "Nie wiem, co jej się w głowie tam stało"
Elżbieta Zapendowska na swojej byłej podopiecznej, Edycie Górniak, nie zostawiła suchej nitki: "Biedna dziewczyna, która się zapędziła w samouwielbienie"

Elżbieta Zapendowska jest znana widzom z największych talent show: "Idola", "Must be the music" czy "Jak oni śpiewają". To właśnie jej najbardziej bali się uczestnicy tych programów, bo jako jurorka była ostra jak brzytwa i zawsze do bólu szczera. Jak się okazuje, te cechy wciąż z nią zostały i wykraczają daleko poza ocenianie wokalnych umiejętności innych osób. Elżbieta Zapendowska udowodniła to w najnowszym wywiadzie w podcaście "Wojewódzki i Kędzierski" ostro oceniając swoją dawną podopieczną. A zaczęło się od syna Górniak, który właśnie rozpoczął swoją muzyczną karierę... Elżbieta Zapendowska ostro o Allanie Krupie: "Ma 18 lat i parcie na szkło" Elżbieta Zapendowska była gościem dwóch dziennikarzy, którzy sami słyną z ciętego języka i rozbrajającej szczerości.  Piotr Kędzierski i  Kuba Wojewódzki w rozmowie z Elżbietą Zapendowską nie mogli nie zapytać o jej dawną podopieczną, Edytę Górniak i jej syna, który właśnie stawia pierwsze kroki w swojej muzycznej karierze. Edyta Górniak niedawno sprawiła prezent swojemu synowi i na 18. urodziny sfinansowała jego pierwszy teledysk. Allan Krupa zdecydował się pójść za trendami i został raperem. Co na temat jego muzycznych prób myśli Elżbieta Zapendowska? Słynna specjalistka od emisji głosu stwierdziła: - Ma 18 lat i parcie na szkło pewnie. Bardzo chce robić to, co zaczął. Nie wiem, czy go rynek nie zabije, bo są lepsi. Ale też ma 18 lat i wychował się w takich warunkach, w jakich się wychował. Przy takiej matce, która plecie takie bzdury, że pół świata się śmieje - przyznała szczerze Elżbieta Zapendowska. Zobacz także:   Edyta Górniak kończy spór z Justyną...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik