Edyta Górniak chciałaby wrócić na Eurowizję. Edyta Górniak ostro o Eurowizji
Newsy

Górniak ostro o Eurowizji: Cyrk! Fałszywość!

Edyta w wywiadzie dla zagranicznego magazynu

Edyta Górniak to jedyna polska gwiazda, która odniosła znaczący sukces na festiwalu Eurowizji. W 1994 roku z piosenką "To nie ja byłam Ewą" piosenkarka zajęła 2 miejsce. Wtedy jeszcze o wyniku nie decydowały układy polityczne i geograficzny splot sympatii, a po prostu talent. Sukces Górniak został doceniony w wielu krajach i zagwarantował jej chwilową obecność na zagranicznych listach przebojów i wieloletni szacunek fanów. Nawet po latach, w minionym roku, gwiazda została odznaczona przez gejów tytułem "ikony Eurowizji" (zobacz), pokonując Celine Dion i Abbę.

Ostatnio Edyta udzieliła wywiadu dla zagranicznego serwisu, którym pochwaliła się na Facebooku. Sytuacja jest o tyle zabawna, że w rozmowie z fanami Eurowizji, cały festiwal określiła mianem "cyrku" i sugeruje, że zmienił się na gorsze od czasu jej udziału. Zaskoczeni?

- Eurowizja, którą pamiętam była na światowym poziomie. Z przykrością obserwuję, że w ciągu lat konkurs zamienił się w cyrk. Zostały też przekroczone niektóre granice dobrego smaku. Utracono autentyczność, którą zastąpiła fałszywość.

Mimo urazy do festiwalu, Edyta nie wyklucza jednak, że gdyby któryś z krajów zainteresował się jej powrotem na Eurowizję, nie odmówiłaby. Według Górniak, reprezentowanie Polski wymagałoby zmierzenia się z samą sobą, a świadomość tego, że festiwal "zmienił się w cyrk" i , odbiera jednak nadzieje na wygraną, bo tylko taką opcję Edyta bierze pod uwagę.

- Wiesz, myślę, że bym się zgodziła reprezentować zagranicę. Jakoś czuję, że to byłoby dla mnie łatwiejsze, bo nie miałabym za sobą tak wielkiej historii. Nie sądzę, że odniosłabym większy sukces niż ten z 1994 roku. Chciałabym jeszcze raz zaśpiewać na Eurowizji, ale nie chciałabym przegrać ze sobą.

To dobry pomysł, żeby Górniak poświęciła swoją legendę i ponownie wzięła udział w europejskim festiwalu? Wiśniewski chyba do dzisiaj żałuje powrotu, który przekreślił jego karierę na zawsze.

Przypomnijmy: "Telewizja ma w dupie polskich reprezentantów, lepiej się nachlać dla zasady"

 

Edyta Górniak na paradzie gejów w Szanghaju:

Edyta Górniak o Eurowizji 1994
ONS
Newsy
Edyta Górniak zdradza szokujące fakty na temat Eurowizji
Chwila prawy po 20-u latach od wielkiego sukcesu

Edyta Górniak to jedyna polska gwiazda, która odniosła znaczący sukces na festiwalu Eurowizji . W 1994 roku z piosenką "To nie ja byłam Ewą" piosenkarka zajęła 2 miejsce. Wtedy jeszcze o wyniku nie decydowały układy polityczne i geograficzny splot sympatii, a po prostu talent. Sukces Górniak został doceniony w wielu krajach i zagwarantował jej kilkuletnią obecność na zagranicznych listach przebojów i wieloletni szacunek fanów. Nawet po latach, w minionym roku, gwiazda została odznaczona przez gejów tytułem "ikony Eurowizji" ( zobacz ), pokonując Celine Dion i Abbę. Po prawie 20-u latach od występu, Edyta zdradziła nieznane dotąd fakty . Jak się okazuje, wyjazd do Dublina wcale nie był usłany różami, a zebrane recenzje i miejsce na podium były jak na otarcie łez, po tym co spotkało Edytę ze strony TVP. Przed koncertem próbowano mnie przekonać do zaśpiewania innej piosenki, a ja uparłam się przy utworze "To nie ja" . Nie obyło się więc bez złośliwości autorów tamtej kompozycji. Osoba, która odpowiadała wówczas za mój wyjazd z ramienia TVP, nie zapłaciła za hotel i musiałam to zrobić z własnej kieszeni - wspomina Edyta w rozmowie z "Gazetą Krakowską". Dodajmy, że były to dla Edyty trudne finansowo czasy. TVP podobno przed wyjazdem miało powiedzieć Górniak, że ma "zająć co najwyżej drugie miejsce, tylko nie wygrywać" . Jakby tego było mało, stan zdrowia Edyty też nie był najlepszy: Najstraszniejsze było to, że zachorowałam wtedy na zapalenie krtani i tchawicy. Paraliżowała mnie również presja, jaką odczuwałam z powodu tego, że reprezentowałam tam nie tylko siebie, ale przede wszystkim własny kraj - Polskę. Czułam na sobie ogromną odpowiedzialność - kwituje Górniak, dodając: - Sukces osłodził jednak te niefortunne wydarzenia . Występ Edyty Górniak przeszedł do historii konkursu i został ostatnio doceniony przez...

Edyta Górniak skończyła 40 lat. Metamorfozy Edyty Górniak
Newsy
Edyta Górniak kończy 40 lat! Zobacz jak się zmieniała
Co w tym czasie osiągnęła?

Jedna z niewielu polskich gwiazd, która otarła się o międzynarodowy sukces, Edyta Górniak , kończy dzisiaj 40 lat. W tym roku mija także 22-lecie pracy artystycznej diwy. Z tej okazji pora na małe podsumowanie. Swoją pierwszą styczność z dużą sceną Edyta odnotowała w 1992 roku, występując w legendarnym musicalu "Metro" Janusza Józefowicza. Jednak dopiero rok później jej nazwisko trafiło na czołówki tabloidów. W 1994 roku Górniak wystąpiła jako pierwsza w historii polska artystka na festiwalu Eurowizji . Swoim wykonaniem piosenki "To nie ja" zajęła 2. miejsce, i mimo upływu lat, jest to jedyny polski sukces na tym konkursie. Obecnie Edyta nie ukrywa, że chętnie wystąpiłaby jeszcze raz. Zobacz: "Eurowizja to cyrk!" Eurowizja otworzyła przed Edytą drzwi do światowej kariery. Płyta "Edyta Górniak" ukazała się w Euopie i Azji osiągając nakład 350 tysięcy sztuk. Największy sukces osiągnęła w Szwajcarii, Skandynawii, Anglii, Portugalii i Japonii. Drugie podejście podbicia zagranicy nastąpiło w 2000 roku, jednak album "Invisible" nie sprostał oczekiwań słuchaczy i sprzedał się gorzej. Edyta tłumaczyła w późniejszych wywiadach, że postawiono jej niewygodne ultimatum. Zobacz: Dlaczego Górniak rzuciła światową karierę? W Polsce Edyta wydała 7 płyt. Najlepiej sprzedającym się albumem jest debiutancki krążek "Dotyk" z 1994 roku . Jej dyskografię zamyka płyta "My" wydana na początku tego roku, z której pochodzą single emitowane także poza granicami kraju. Do grona jej przebojów można śmiało zaliczyć, np.: "To nie ja", "Jestem kobietą", "Dotyk", "Kolorowy wiatr", "Dumka na dwa serca", "When You Come Back To Me" i "One & One". Niektóre z piosenek doczekały się wykonań przez światowe gwiazdy , m.in. Melanie C czy Dido. Wśród trofeów, Edyta jest posiadaczką m.in. 4 Platynowych Płyt, 6 Złotych Płyt (w Polsce i Norwegii), 1 Srebrnej Płyty w...

Edyta Górniak w odważnej stylizacji
Newsy
"Zapisaliśmy karty historii" Edyta Górniak wspomina swój występ na Eurowizji. Zobaczcie, jak zaśpiewała!
"Zapisaliśmy karty historii" Edyta Górniak wspomina swój występ na Eurowizji. Zobaczcie, jak zaśpiewała!

Już za kilka dni odbędzie finał Eurowizji 2018. W tym roku nasz kraj będą reprezentować Gromee i Lukas Meijer z piosenką "Light me up".  Czy muzycy zachwycą swoim występem? Tego dowiemy się wkrótce. Teraz przypomnijmy sobie, jak w 1994 roku Polskę reprezentowała Edyta Górniak. Kilka dni przed kolejnym finałem Eurowizji piosenkarka zamieściła w sieci nagranie sprzed lat i zdradziła, jakie towarzyszyły jej wówczas emocje. Edyta Górniak wspomina swój występ na Eurowizji Edyta Górniak w 1994 roku zachwyciła swoim głosem i zajęła najwyższe miejsce, jakie udało sie zdobyć reprezentantowi Polski w konkursie Eurowizji. Piosenkarka zaśpiewała wielki hit "To nie ja" i zdobyła 2. miejsce w muzycznym konkursie. Jak po latach Edyta Górniak komentuje swój sukces? Boże jedyny.. Jestem tym dziś prawdziwie wzruszona.. Pamiętam dokładnie tą dziewczynę, która tamtego wieczoru, całym swoim 22 letnim sercem walczyła dla Polski o zwycięstwo.  Historyczny 94’ rok, kiedy po raz pierwszy zaproszono nas na największy festiwal Muzyki w Europie. Dziękuję Telewizji Polskiej za zaufanie, jakim wtedy mnie obdarowała i za zadanie, jakie mi powierzyła. Moja skala przyjmowania stresu i odpowiedzialności wtedy, ukształtowała mój charakter na wszystkie kolejne lata rozwoju artystycznego - napisała na Instagramie.  Zobaczcie cały wpis Edyty Górniak i posłuchajcie, jak zaśpiewała na Eurowizji w 1994 roku. Prawda, że pięknie? Zobacz także:  Eurowizja 2018: Dramat! Polska jeszcze nigdy nie była tak nisko w rankingach bukmacherów! Edyta Górniak wspomina swój sukces na Eurowizji.     ... To dla mnie tak niezwykłe, że pamiętacie. Boże jedyny.. Jestem tym dziś prawdziwie wzruszona.. Pamiętam dokładnie tą dziewczynę, która tamtego wieczoru, całym swoim 22 letnim sercem walczyła dla Polski o zwycięstwo. Historyczny 94’ rok, kiedy...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner