Meghan Markle
1/7
Meghan Markle i książę Harry
eastnews

 

Już za kilka tygodni Meghan Markle przywita na świecie swoje pierwsze dziecko! Amerykanka po ślubie z księciem Harry'm przyjęła tytuły szlacheckie, co oznacza, że u pociechy pary również ich nie zabraknie. Do tej pory nie wiadomo, czy księżna Sussex urodzi chłopca, czy może dziewczynkę. Powstały już jednak wizualizacje dziecka. Bukmacherzy zaczęli także obstawiać imiona przyszłego następcy tronu. Ale zaraz, czy pociecha księcia Harry'ego i Meghan Markle ma szansę zostać w przyszłości królem lub królową? Kilka lat temu księżna Kate wraz z przyszłym królem księciem Williamem zmienili przecież prawo odnośnie dziedziczenia korony!

Przeczytajcie na kolejnych slajdach wszystko, co musicie wiedzieć o dziecku Meghan i Harry'ego. 

Zobacz też: Meghan Markle zdradziła termin porodu i... płeć dziecka? Zobacz WIDEO

2/7
Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego
East News

 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbył się 19 maja 2018 roku. Para na ślubnym kobiercu stanęła pół roku po zaręczynach. Było to jedno z piękniejszych wydarzeń minionego roku! Markle po ślubie uzyskała tytuł księżnej Sussex. Dokładnie taki sam, jakim posługuje się książę Harry. Czy dziecko pary także otrzyma tytuł? Co ciekawe nie zostanie ono ani księciem, ani księżniczką... Dlaczego? 

3/7
Meghan Markle
EastNews

 

Choć urodzi się w rodzinie królewskiej, dziecko Meghan i Harry'ego otrzyma tytuł o jeden niższy od swoich rodziców. Oznacza to, że syn będzie hrabią Dumbarton, córka - lady Mounbatten-Windsor. Prawo to zostało ustanowione w 1917 roku przez króla Grzegorza V. Mówi ono, że tylko następca tronu ma prawo do tytułu księcia lub księżniczki.

 

Dlaczego zatem dzieci Kate i Williama tytułowane są tak wysoko? Jak dobrze wiemy, George'owi należał się tytuł, ponieważ jest on trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu. W przypadku dwójki jego młodszego rodzeństwa, dopiero królowa podjęła decyzję o zmianie tytułu. Wpływ na to miała zmiana prawa odnośnie dziedziczenia tronu w 2013 roku.  W brytyjskiej Izbie Lordów przyjęto wówczas, że tron będzie dziedziczony niezależnie od płci. Czy dziecko Meghan i Harry'ego będzie kiedyś nosiło koronę?

4/7
Meghan Markle

 

Prawnuczek królowej zostanie uwzględniony w dziedziczeniu tronu, jednak nigdy nie będzie panował. Gdy Elżbieta II umrze, na tronie po niej zasiądzie jej syn, książę Karol, a po nim jego syn książę William. Książę George (syn Williama) jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu, a za nim jego siostra księżniczka Charlotte i książę Louis. Dopiero potem jest książę Harry, a na samym końcu jego pociecha! Jak dobrze wiemy, gdy za 20-30 lat George, Louis lub Charlotte założą swoje rodziny - ich dzieci będą miały pierwszeństwo przed dzieckiem Harry'ego i Meghan. Jest więc niemożliwym, aby potomek księżnej Sussex sprawował kiedyś władzę. Jak będzie on lub ona wyglądać?

5/7
Dzieci Megahn i Harry'ego
EastNews

 

Gdy tylko książęca para ogłosiła przyjście na świat potomka, znany portrecista sporządził wizualizację dziecka. Zrobił to poproszony przez brytyjski "The Sun". Dziewczynka ma odziedziczyć po matce m.in. kolor oczu i włosów, natomiast po ojcu usta. Z kolei chłopiec po Meghan odziedziczy nos i podbródek, a po Harry'm kolor oczu, włosów i kształt uszu.

6/7
Meghan Markle, książę Harry
EastNews

 

Według bukmacherów ze Sportsbet dziewczynka pary otrzyma na imię Diana, Alice lub Grace., Natomiast chłopiec Spencer, Artur lub Alexander. Imiona Diana oraz Spencer mają być hołdem w kierunku Królowej Ludzkich Serc (matki Harry'ego), która w 1997 roku zginęła tragicznie uciekając przez paparazzi.

7/7
Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego

 

Co ważne, gdy Meghan Markle rozwiedzie się z księciem Harry'm, zostanie pozbawiona praw rodzicielskich! Dokładnie mówi o tym przepis króla Jerzego I, który ogranicza także ingerowanie w wychowanie dziecka, jednak daje nieograniczoną ilość wizyt osobie, która zdecydowała się opuścić królestwo.

Jeśli chodzi o prawa rodzicielskie księżnej Diany tuż po rozwodzie z księciem Karolem, Spencer otrzymała je w zamian za zaprzestanie udzielania oczerniających rodzinę królewską wywiadów. Na wyjątek musiała zgodzić się królowa. 

Więcej na temat Książę Harry Meghan Markle