Bracia Golec
East News
Newsy

2 miliony dla Golec uOrkiestra. Muzycy dostają groźby przez dotację?! "Apelujemy o niezastraszanie naszych dzieci i żon"

2 miliony dla Golec uOrkiestra. Muzycy dostają groźby przez dotację?! "Apelujemy o niezastraszanie naszych dzieci i żon"

W miniony weekend tematem numer jeden w polskich mediach były milionowe dotacje dla artystów związane z pandemią koronawirusa. W dalszym ciągu nie milkną echa tej sprawy, a kolejni artyści wydają oświadczenia w tym temacie. Teraz głos zabrali bracia Golec - ich firmie została przyznana jedna z największych sum, prawie 2 mln złotych! Łukasz i Paweł Golec zamieścili obszerne oświadczenie na swoim Facebooku. Zaapelowali również, aby zaprzestać zastraszania ich najbliższych! Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?" 

Bracia Golec zabrali głos w sprawie dotacji dla artystów. "Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie naszej rodziny i nie zastraszanie naszych dzieci"

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kilka dni temu ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową, o łącznej wartości 400 mln złotych, otrzymają wszelkie instytucje artystyczne (teatry, opery, filharmonie) oraz poszczególni artyści, między innymi Lider zespołu Bayer Full i jego małżonka (dotacja dla Bayer Full Impresariat) Radek Liszewski z zespołu Weekend, Beata Kozidrak czy firma braci Golec. 

Ta wiadomość wzbudziła wiele kontrowersji przede wszystkim ze względu na ogromne kwoty, które zostały przyznane. Z tego też względu minister kultury, Piotr Gliński, ogłosił tymczasowe wstrzymanie wypłat:

Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat" - napisał na Twitterze Piotr Gliński. 

Firmie braci Golec przyznano prawie 2 miliony złotych dotacji. Jeszcze kilka dni temu w wydaniu "Wiadomości" w TVP 1, muzycy mówili: 

Cieszymy się, że rząd dostrzegł naszą branżę, która została zamknięta jako pierwsza i najprawdopodobniej otworzy się jako ostatnia - mówił Łukasz Golec.

Zespół, który liczy pond 30 osób, łącznie z technikami, ludźmi, którzy rozkładają sprzęt, którzy są na zapleczu, niewidzialni - powiedział Paweł Golec.

Teraz na oficjalnym Facebooku zespołu Golec uOrkiestra pojawiło się oświadczenie muzyków. Artyści wyjaśnili, na co zostaną przeznaczone pieniądze. 

Golec Fabryka to nie tylko Paweł i Łukasz, ale przede wszystkim firma zajmująca się działalnością wydawniczą, fonograficzną i organizująca koncerty oraz wydarzenia artystyczne. Przykładem tej ostatniej aktywności jest unikatowe widowisko telewizyjne Symphoethnic, w którym udział wzięło blisko 100 Artystów, w tym Orkiestra Symfoniczna. [...] We wniosku, który napisaliśmy ujętych było 8 projektów, dzięki którym ponad 150 osób miałoby możliwość zatrudnienia. Niestety w związku z licznymi ograniczeniami wprowadzonymi z powodu pandemii oznaczającymi praktycznie całkowite zamrożenie branży artystycznej od marca br., ci Ludzie zostali pozbawieni możliwości wykonywania swojej pracy. Dotacja ta miała zagwarantować im zatrudnienie - czytamy w oświadczeniu braci Golec.

Muzycy podkreślili, że to przede wszystkim z myślą o ich pracownikach podjęli decyzję o staraniu się o dofinansowanie. 

To przede wszystkim z myślą o Nich i trudnej sytuacji, w której się znaleźli, wystąpiliśmy o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury. Środki z tej dotacji, jeśli zostaną przyznane, przeznaczymy zatem na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem projektów. Otrzymana dotacja będzie precyzyjnie rozliczona do 15 stycznia 2021 r., a wszelkie wydatki będą rzetelnie i przejrzyście udokumentowane.

Na koniec artyści zaapelowali, aby nie zastraszać ich najbliższych. 

Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie naszej Rodziny i nie zastraszanie naszych Dzieci, Żon oraz Wszystkich współpracujących z nami Osób.

Co o tym wszystkim myślicie? 

Nawiązując do informacji, które pojawiły się w przestrzeni medialnej, dotyczącej planowanego dofinansowania ... < / p> Opublikowany przez GOLEC UORKIESTRA & nbsp; Poniedziałek, 16 Listopada 2020

Jeżeli wypłaty zostaną wypłacone, to firma braci Golec otrzyma prawie 2 miliony złotych! 

Bracia Golec
East News

Muzycy w swoim oświadczeniu podkreślili, że chcą przeznaczyć te pieniądze przede wszystkim na wypłaty dla swoich pracowników. 

Bracia Golec
East News

Zobacz także
Polskie gwiazdy dostaną miliony od państwa za koronawirusa! Bednarek dostanie pół miliona, inni jeszcze więcej. Mamy listę i kwoty!

Polskie gwiazdy dostaną miliony od państwa za koronawirusa! Bednarek dostanie pół miliona, inni jeszcze więcej. Mamy listę i kwoty!

Magda Gessler w białym płaszczu

Jak Magda Gessler pomaga ratować restauracje w czasie pandemii koronawirusa? "Mają teraz kolejki"!

 

Nasze akcje
Douglas
Lifestyle
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Styl Gwiazd
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Styl Gwiazd
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Styl Gwiazd
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik