Pojawiające się od pewnego czasu informacje o Beacie Tyszkiewicz dają powody do niepokoju. Aktorka i była jurorka "Tańca z gwiazdami" najpierw przeszła zawał, a później zniknęła z życia publicznego. Obecnie 83-letnia artystka mieszka samotnie w mieszkaniu położonym na warszawskim Śródmieściu i rzadko opuszcza swoje lokum. Córka Beaty Tyszkiewicz postanowiła przeprowadzić się do mamy, by się nią zaopiekować. Jednak pojawiły się poważne utrudnienia. Karolina Wajda zdradziła, że jej matka mogła stracić mieszkanie.

Reklama

Córka Beaty Tyszkiewicz nie mogła pomóc mamie

Cztery lata temu Beata Tyszkiewicz podjęła decyzję o usunięciu się z życia publicznego. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia aktorka zniknęła z telewizji. Po tym, jak Beata Tyszkiewicz odeszła z "Tańca z gwiazdami", do mediów rzadko docierały wiadomości o artystce. Wówczas pomocną dłoń wyciągnęła do niej córka Karolina Wajda, która na co dzień mieszka w dworku w Głuchach.

Zobacz także: Partnerka Żory Korolyova opublikowała emocjonalny wpis. "Dalsi znajomi mnie widzą i trochę uciekają wzrokiem"

Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Chociaż jedyne dziecko Andrzeja Wajdy i Beaty Tyszkiewicz nalegało, by schorowana matka przeniosła się do rezydencji w Głuchach, była jurorka "Tańca z gwiazdami" pozostała nieugięta. Beata Tyszkiewicz jest bardzo przywiązana do swojego mieszkania w Warszawie. W związku z tym Karolina Wajda postanowiła, że to ona przeniesie się do lokum mamy. Wówczas pojawiły się poważne komplikacje, które wynikały z regulacji urzędniczych. Emerytowana aktorka mogła stracić dach nad głową.

Powodem odmownej decyzji urzędu jest to, że posiadam w Warszawie mieszkanie, zgodnie z prawem nie mogę formalnie zamieszkać w lokalu mojej mamy, który należy do miasta. Takie jest prawo - zdradziła Karolina Wajda na łamach "Super Expressu".

MAREK LASYK/REPORTER

Gdyby córka Beaty Tyszkiewicz nie dopilnowała formalności, jej mama mogłaby stracić ukochany dom. Warto przypomnieć, że Karolina Wajda ma własne mieszkanie, które znajduje się na Żoliborzu. W związku z tym, że Beata Tyszkiewicz zajmuje komunalne lokum, nie może przyjąć lokatora bez zawiadomienia o tym administracji.

Zobacz także

Zobacz także: "Taniec z Gwiazdami": Sylwester Wilk został ojcem. Zdradził płeć i imię dziecka

Reklama

Na szczęście Beata Tyszkiewicz jest regularnie odwiedzana przez lekarzy, którzy kontaktują się z jej córką. Jednak Karolina Wajda oraz jej siostra Wiktoria Padlewska nadal będą dążyły do tego, by mieć mamę bliżej siebie.

East News
Reklama
Reklama
Reklama