Barbara Kurdej-Szatan wydała oświadczenie w sprawie zarzutów
Mateusz Jagielski/East News
Newsy

Barbara Kurdej-Szatan wydała oświadczenie w sprawie zarzutów o zniesławienie Straży Granicznej!

"Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia. Nie przyznałam się do winy" - zdradziła aktorka. Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty zniesławienia Straży Granicznej. Ma prośbę do mediów.

Barbara Kurdej-Szatan skomentowała doniesienia medialne na swój temat. Była gwiazda "M jak miłość" podczas relacji na InstaStories opublikowała oświadczenie, w którym potwierdza, że usłyszała dziś zarzut zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Barbara Kurdej-Szatan za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradziła, że nie przyznała się do winy, a  przy okazji zwróciła się do mediów. Sprawdźcie, co o całej sprawie napisała gwiazda!

Barbara Kurdej-Szatan drastycznie ścięła włosy. "Rafał nie chciał, Hania protestowała!"

Oświadczenie Barbary Kurdej-Szatan w sprawie zarzutów

Nie milkną echa kontrowersyjnego wpisu Barbary Kurdej-Szatan, która w listopadzie 2021 roku w bardzo ostrych słowach skomentowała nagranie z udziałem funkcjonariuszy Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej. Dziś, kilka miesięcy od tamtych wydarzeń, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z portalem tvp.info.pl poinformowała, że Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzut zniesławienia Straży granicznej. 

Teraz aktorka wydawała oświadczenie, w którym potwierdza, że usłyszała zarzuty, ale nie przyznaje się winy. 

Potwierdzam, że dzisiaj prokurator przedstawił mi zarzut zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nie przyznałam się do winy. Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy- kobiet i dzieci. W związku z tym liczę, że postępowanie zostanie szybko umorzone- napisała Barbara Kurdej-Szatan. 

Zobacz także: Basia Kurdej-Szatan zabrała głos w sprawie afery z Janem Klimentem. Broni tancerza?

Barbara Kurdej-Szatan chce pomóc Straży Granicznej

W dalszej części oświadczenia Barbara Kurdej-Szatan zwróciła się do mediów.

Jeżeli jednak mam odpowiadać karnie za okazanie solidarności cierpiącym, to nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą i upoważniam media do pisania o sprawie z udostępnieniem mojego wizerunku i nazwiska- apeluje aktorka.

Zobacz także: Finał "Mask Singer": To oni ukrywali się pod maskami! Lista uczestników

Barbara Kurdej-Szatan wydała oświadczenie
Instagram @kurdejszatan

Myślicie, że dojdzie do umorzenia sprawy z udziałem Barbary Kurdej-Szatan czy gwiazda jednak będzie musiała bronić się w sądzie? Przypominamy, że według doniesień portalu tvp.info.pl aktorce może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. 

Zobacz także: Barbara Kurdej-Szatan o kryzysie w małżeństwie i nowym etapie w życiu!

Barbara Kurdej-Szatan zabiera głos w sprawie śmierci Agnieszki z Częstochowy
Mateusz Jagielski/East News

Basia Kurdej szatan w niebieskiej kurtce i czapce
Newsy
Prokuratura wszczyna dochodzenie w sprawie głośnego wpisu Basi Kurdej-Szatan. "Smutna, zestresowana, płakała"
Kontrowersyjny wpis Barbary Kurdej-Szatan dotyczący Straży Granicznej spotkał się z błyskawiczną reakcją nie tylko internautów, ale i prokuratury, która wszczęła w tej sprawie śledztwo z urzędu. Jak reaguje gwiazda "M jak miłość"?

Barbara Kurdej-Szatan swoim niedawnym wpisem dotyczącym sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wywołała ogromne kontrowersje. Gwiazda „M jak miłość” w wulgarnych słowach wypowiedziała się o pracy Staży Granicznej i tym razem na hejcie w sieci się nie skończyło. Sprawą zajęła się prokuratura - i choć nagranie dawno zniknęło z profilu aktorki – konsekwencje mogą być poważne! Prokuratura wszczyna dochodzenie w sprawie wpisu Basi Kurdej-Szatan W listopadzie na profilu profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawiło się nagranie z polsko-białoruskiej granicy, na którym widać jak matki z płaczącymi dziećmi przepychają się ze Stażnikami Granicznymi. Barbara Kurdej-Szatan zdecydowała się do niego odnieść i opublikowała bardzo emocjonalny wpis, w którym nie przebiera w słowach. Pojawia się w nim wiele wulgaryzmów oraz niewybrednych i bardzo emocjonalnych określeń pod adresem strażników granicznych. Wpis został szybko usunięty, ale tym razem konsekwencje mogą być o wiele bardziej poważne niż krytyka internautów, bo Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zgłoszenie do prokuratury skierował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. Prokuratura Okręgowa w Warszawie 8 listopada 2021 r. wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej – informowała PAP Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zobacz także:  Basia Kurdej-Szatan o kryzysie w związku z Rafałem Szatanem! "Między nami wcale nie było różowo" Jakie konsekwencje może ponieść Barbara Kurdej-Szatan? Za znieważenie funkcjonariusza na służbie aktorce grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności...

Basia Kurdej Szatan przeprasza Straż Graniczną
TRICOLORS/East News
Newsy
Barbara Kurdej-Szatan wydała oświadczenie. Przeprasza Straż Graniczną za kontrowersyjny wpis 
Barbara Kurdej-Szatan odniosła się do kontrowersyjnego wpisu i po raz kolejny przeprosiła. Niestety, konsekwencje dla aktorki mogą być poważne. Już straciła pracę w TVP, a sprawa trafiła do prokuratury...

Barbara Kurdej-Szatan przeprosiła pracowników Straży Granicznej za kontrowersyjny wpis, w którym padły wulgarne słowa pod ich adresem. Teraz aktorka w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wytłumaczyła, że jej słowa odniosły się jedynie do sytuacji przedstawionej na nagraniu i podkreśla, że "szanuję ciężką pracę wszystkich służb mundurowych i doceniam ich wysiłki, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo". Tymczasem już wczoraj Jacek Kurski, prezes TVP, poinformował, że Barbara Kurdej-Sztan nie pojawi się premierowo w produkcjach Telewizji Polskiej, a ostatni odcinek "M jak miłość" z udziałem aktorki zostanie wyemitowany 6 grudnia. To nie jedynie konsekwencje jakie mogą spotkać aktorkę... Barbara Kurdej-Szatan w oświadczeniu przeprasza Straż Graniczną i tłumaczy swój kontrowersyjny wpis Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie oświadczenie, w którym po raz kolejny tłumaczy, że jej emocjonalna reakcja odnosiła się jedynie do pokazanej w nagraniu sytuacji i przeprosiła za wulgarne słownictwo. Aktorka dodaje też, że ma ogromny szacunek do służb mundurowych, które zapewniają bezpieczeństwo : Szanowni Państwo, odnosząc się do nagłośnionej sprawy mojej emocjonalnej reakcji i ogromnego oburzenia w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią, chciałabym jeszcze raz podkreślić, że moje słowa dotyczyły konkretnej sytuacji przedstawionej na nagraniu. W swojej wypowiedzi, za której wulgarne słownictwo przeprosiłam, odniosłam się krytycznie wyłącznie do tego, co zobaczyłam wówczas na filmiku opublikowanym w sieci. Chciałabym podkreślić z całą mocą, że szanuję ciężką pracę wszystkich służb mundurowych i doceniam ich wysiłki, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo. Przepraszam przedstawicieli Straży Granicznej, których mogły urazić moje słowa wypowiedziane zbyt szybko i w...

Basia Kurdej-Szatan wyrzucona z M jak miłość?
mat. prasowe
Seriale
"M jak miłość": Barbara Kurdej-Szatan znika z serialu! Jacek Kurski kończy współpracę z aktorką
Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski na Twitterze poinformował, że Barbara Kurdej Szatan nie będzie już występować w TVP. To konsekwencje kontrowersyjnego wpisu aktorki?

Jacek Kurski poinformował na Twitterze, że Barbara Kurdej-Szatan "nie będzie już więcej premierowo występować w TVP". Prezes Telewizji Polskiej zdradził, kiedy widzowie zobaczą ostatni odcinek "M jak miłość" z udziałem aktorki. To szokująca wiadomość dla fanów serialu i wygląda na to, że jest konsekwencją głośnego wpisu Barbary Kurdej-Szatan na temat Straży Granicznej. Barbara Kurdej-Szatan znika z "M jak miłość"! Barbara Kurdej-Szatan swoim niedawnym wpisem na temat tego, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej wywołała prawdziwą burzę w sieci. Szokujący post szybko zniknął z profilu gwiazdy "M jak miłość" , ale konsekwencje jakie niesie jego publikacja mogą być naprawdę poważne, a sprawę bada już prokuratura . Teraz okazuje się, że to nie koniec! Jacek Kurski poinformował, że aktorka nie będzie więcej premierowo występować w TVP. Obrona polskiej granicy pokazuje jak cenna jest praca polskich sluzb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków. Kurdej-Szatan nie bedzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br. Zobacz także:  Gwiazda żegna się z "M jak miłość"! Poruszający wpis Jacek Kurski podkreślił, że w obecnej sytuacji bardzo ważne jest wsparcie dla wszystkich służb, które bronią granicy Polski, a kontrowersyjny wpis aktorki sprawił, że nie ma dłużej dla niej miejsca w TVP.  1/2 Obrona polskiej granicy pokazuje jak cenna jest praca polskich sluzb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak