Andrzej Wajda
EastNews

Tego nie wiesz o Andrzeju Wajdzie! Reżyser miał jeszcze jeden talent, którym nie lubił się chwalić...

Andrzej Wajda
EastNews

Andrzej Wajda grał też w filmach! Mało kto zna reżysera od tej strony. Okazuje się jednak, że zagrał on w czterech produkcjach. Są to bardzo maleńkie role, ale zawsze! Jako aktor Andrzej Wajda zadebiutował w 1972 roku w produkcji "Piłat i inni". Wcielił się tam w rolę pewnego reportera. Rola była jednak tak mała, że reżyser nie został nawet wymieniony w czołówce.

 

Drugim filmem, w którym mogliśmy zobaczyć Andrzeja Wajdę był "Bez znieczulenia". Dzieło miało premierę w 1978 roku, a reżyser zagrał tam uczestnika teleturnieju "Trzech na jednego". Niestety również nie został wymieniony w czołówce.

W 1992 roku reżyser zagrał w miniserialu "Tren na śmierć cenzora", a w 2000 roku pojawił się w "Ostatnie zdjęcia. Brulion".

 

Większość kojarzy go jednak jako reżysera. Andrzej Wajda na swoim koncie ma wiele wspaniałych filmów i jako pierwszy odkrył talent Alicji Bachledy-Curuś, którą zaangażował do swojej produkcji "Pan Tadeusz". Trudno wymienić wszystkie dzieła reżysera, ale specjalnie dla Was zrobiliśmy plebiscyt, w którym możecie wybrać swój ulubiony film.

 

Warto dodać, że Andrzej Wajda zagrał również samego siebie w swoim filmie "TATARAK"! 

 

Zobacz: "Powidoki" Andrzeja Wajdy kandydatem do Oscara. Zobacz ZWIASTUN filmu, o którym jest już głośno nie tylko w Polsce

 

Andrzej Wajda zagrał w czterech filmach!

Młoda Beata Tyszkiewicz
Czesław Czapliński/ FOTONOVA

 

Mało kto zna reżysera od tej strony!

Andrzej Wajda na scenie

Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49