Alina Janowska, Złotopolscy
Newsy

Wszyscy pokochaliśmy ją jako kochaną, ale i nieco zgryźliwą babcię Eleonorę ze Złotopolskich. Przypominamy kultowe role Aliny Janowskiej

Wszyscy pokochaliśmy ją jako kochaną, ale i nieco zgryźliwą babcię Eleonorę ze Złotopolskich. Przypominamy kultowe role Aliny Janowskiej
Zmarła Małgorzata Bocheńska
East News
Newsy
Nie żyje była dziennikarka TVP. Miała 69 lat
Nie żyje była dziennikarka TVP. Miała 69 lat

Nie żyje Małgorzata Bocheńska. Była dziennikarka TVP i publicystka miała 69 lat. Zmarła w Warszawie. W 1976 roku ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1974–1981 pracowała jako redaktor w Teatrze Telewizji TVP. W latach 1984–1989 współpracowała ze związanym ze środowiskiem opozycji demokratycznej Komitetem Helsińskim. Była reporterką realizującą materiały o „Solidarności” i Komitetach Obywatelskich działających przy Lechu Wałęsie. W latach 1990–1992 znów pracowała w TVP jako redaktor naczelna Redakcji Społeczno-Politycznej TVP. Prowadziła autorskie programy:  Zapis , „Dziennikarze ujawniają ,  Kraje, narody, wydarzenia”. Później w TV Polonia miała autorski program dla emigracji „Studio Kontakt” – promocja polskiej kultury. Od 1995 była doradcą programowym w Polsacie. Miała czworo dzieci.    O jej śmierci poinformowało Stowarzyszenie Wolnego Słowa:   W dniu 2 stycznia 2018 zmarła Małgorzata Bocheńska dziennikarka, animatorka kultury i publicystka, członek SWS, w latach 1984-89 współpracowała z Komitetem Helsińskim w 1984 powołała "Salon 101" miejsce spotkań elit politycznych, naukowych i artystycznych zainaugurowała akcje "Dzień Dobrej Wiadomości" i "Księga Trzeciego Tysiąclecia" niezwykły, twórczy człowiek, potrafiła łączyć w zaskakujący sposób wątki i ludzi, wydobywając z nich co najcenniejsze i niezwykłe. Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia Stowarzyszenie Wolnego Słowa   Zmarła Małgorzata Bocheńska Dziennikarka miała 69 lat. O jej śmierci poinformowało Stowarzyszenie Wolnego Słowa.

Władysław Kowalski
East News
Newsy
Nie żyje Władysław Kowalski! Znany aktor filmowy i teatralny miał 81 lat
Nie żyje Władysław Kowalski! Znany aktor filmowy i teatralny miał 81 lat

W niedzielę po południu zmarł popularny aktor filmowy i teatralny Władysław Kowalski. O jego śmierci poinformował prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz - upoważniony wcześniej przez syna i żonę artysty. Władysław Kowalski był znany chyba każdemu, kto interesował się polskim filmem czy teatrem. Grał w wielu wielkich produkcjach, jak: "Kolumbowie", "Kanał", "Pokolenie", "Ucieczka z Kina Wolność", "Dekalog VII", "Podwójne życie Weroniki", "Katyń", "Pan Tadeusz", a ostatnio "Bogowie", czy "Body/Ciało". Aktor występował na deskach m.in. Ateneum, Teatru Powszechnego, czy Dramatycznego. Wielbiciele polskich seriali zapamiętali go z pewnością np. z roli doktora Ryszarda Nowotarskiego, pediatry z "Na Wspólnej". Kowalski urodził się  24 lutego 1936 w Żurawcach k. Tomaszowa Lubelskiego. Jego żoną była aktorka Monika Sołubianka.   Władysław Kowalski wystąpił w wielu filmach Andrzeja Wajdy - tu widzimy ich obu podczas 85. urodzin reżysera:   Aktor wystąpił w "Ucieczce z Kina Wolność":

Alina Janowska nie żyje
Newsy
Nie żyje Alina Janowska! Miała 94 lata. Do ostatnich chwil byli z nią mąż oraz dzieci
Pokochaliśmy ją za rolę babci Eleonory ze "Złotopolskich"...

Z ostatniej chwili! Nie żyje Alina Janowska.  O śmierci gwiazdy poinformował prezes ZASP. Wybitna aktorka odeszła w wieku 94 lat. Widzowie doskonale znają ją z ról m.in. w "Wojnie domowej", "Czterdziestolatku", "Zakazanych piosenkach", "Samsonie", "Stawce większej niż życie". Cała Polska pokochała ją zaś w roli Eleonory Gabriel w serialu "Złotopolscy".   Więcej:  Wszyscy pokochaliśmy ją jako kochaną, ale i nieco zgryźliwą babcię Eleonorę ze Złotopolskich. Przypominamy kultowe role Aliny Janowskiej   Alina Janowska nie żyje Alina Janowska zmagała się z chorobą Alzheimera. W 2015 roku jej mąż, Wojciech Zabłocki, opowiedział o jej stanie zdrowia. Mówił, że żona już nie kontaktuje się z innymi i jest przykuta do łóżka. Dodał, że ma doskonałą i profesjonalną opiekę.  Dzięki lekom, lekarzom i pomocy wspaniałych ludzi są czasem dni, kiedy Alina jest w lepszej formie i ma przebłyski świadomości . Mam wrażenie, że wtedy mnie poznaje. Nawet coś krótko, ale sensownie odpowie - mówił mąż gwiazdy w Fakcie w 2016 roku.  Pierwszym mężem Aliny Janowskiej był grafik i scenograf Andrzej Borecki, z którym miała córkę Agatę. W 1963 roku wyszła ponownie za mąż za architekta i szermierza Wojciecha Zabłockiego.  Urodził im się syn Michał i córka Kasia. Zobacz:  Zmarła Alina Janowska. Aktorka miała wspaniałą rodzinę, która była z nią do ostatniej chwili. Kim są jej mąż i dzieci? GALERIA   Rodzinie i najbliższym składamy szczere kondolencje.   Zobacz: Alina Janowska: Będę grać do śmierci!   Nie żyje Alina Janowska.    Widzowie kojarzą ją doskonale m.in. ze "Złotopolskich".  

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner