Alina Janowska, Złotopolscy Alina Janowska zagrała w Wojnie domowej Mężczyzna w gronie kobiet Alina Janowska
Alina Janowska, Złotopolscy
1/6
Alina Janowska, Złotopolscy

Alina Janowska nie żyje. Aktorka znana głównie telewidzom TVP 2 z roli babci Eleonory Gabriel w "Złotopolskich" zmarła w poniedziałek 13 listopada w wieku 94 lat. Już od 2015 roku stan Aliny Janowskiej nie był dobry. Jej mąż w jednym z wywiadów z tamtego okresu przyznał, że już wtedy Janowska nie kontaktowała się z innymi, była przykuta do łóżka i czuła się coraz gorzej.

 

Z jakich ról najbardziej będziemy  pamiętać Alinę Janowską? Które z nich zostaną w naszych sercach? Zobaczcie jej kultowe role w naszej galerii!

 

Zobacz: Alina Janowska: Będę grać do śmierci! 

2/6
Alina Janowska zagrała w Wojnie domowej
East News

Alina Janowska zagrała w wielu serialach. Na pewno część ze starszych widzów pamięta ją z roli "Wojna domowa". Janowska zagrała w serialu Irenę Kamińską. 

3/6
East News

Prawdziwi fani z pewnością pamiętają również Alinę Janowską z filmu "Podróż za jeden uśmiech". Janowska zagrała w nim "Ciocię Ulę", królową autostopu, koleżankę ojca Poldka z pracy - biura konstrukcyjnego.

4/6
Mężczyzna w gronie kobiet

W "Och, Karol" zagrała teściową Karola. 

5/6
Alina Janowska
East News

Alina Janowska zagrała również w "Plebanii" (serial emitowany w TVP 2 w latach 2000 - 2012). Aktorka zagrała Adelę Wyszkiewicz, babcię Sebastiana i Jagny. W serialu grała do 2011 roku. 

6/6
Alina Janowska, Ostatnia akcja
East News

Alina Janowska w 2009 roku zagrała w filmie "Ostatnia akcja". Czterej emeryci, uczestnicy powstania warszawskiego – Małolat, Kotek, Rotor i Czujny stają do walki z gangsterem Szaro. Alina Janowska zagrała w filmie Pułkownik Dowgird. 

 

Oprócz ról Aliny Janowskiej wymienionych w naszej galerii, warto wspomnieć również o innych produkcjach, w których zagrała aktorka. To m.in.: serial "Lalka", "Poradnik matrymonialny" czy "V.I.P.".

Więcej na temat Złotopolscy Alina Janowska