Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski
AKPA / Mieszko Piętka

10-letnia Alicja Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020. Jeszcze niedawno zachwycała w "The Voice Kids"

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski
AKPA / Mieszko Piętka

10-letnia Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę na najbliższej Eurowizji Junior 2020. Autorem piosenki tegorocznej reprezentantki jest Groome. Młoda wokalistka zaśpiewa utwór pt. "I'll be standing", który zaprezentowała dziś podczas eurowizyjnego finału "Szansy na sukces".
Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się już 29 listopada 2020 w Warszawie. Będzie miała jednak formę "zdalną". Z powodu pandemii młodzi artyści nie przyjadą do Polski, a ich występy zostaną nagrane w siedzibach nadawców. Co wiemy o tegorocznej reprezentantce? Czy ma szansę powtórzyć sukces swoich poprzedniczek? 

Zobacz także: "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020": 10-letnia Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę!

Alicja Tracz na Eurowizji Junior 2020

Alicja Tracz ma zaledwie 10 lat lecz na swoim koncie mnóstwo sukcesów muzycznych. Młoda wokalistka pochodzi z Janowa Lubelskiego i właśnie tam pobiera lekcje wokalne pod okiem Agnieszki Wiechnik. Eurowizyjna "Szansa na sukces" to nie jest jej telewizyjny debiut. Dziewczynka brała również udział w "Małych Gigantach" ale dopiero trzecia edycja "The Voice Kids" przyniosła jej większą rozpoznawalność. Ala Tracz dzięki brawurowemu wykonaniu piosenki Michaela Jacksona trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Ostatecznie awansowała aż do finału, gdzie zmierzyła się z piosenką Whitney Houston "I have nothing". W tej samej edycji wzięła udział także jej siostra Ola Tracz. 

Ala Tracz ma na swoim koncie również mnóstwo sukcesów poza telewizyjnych. Brała udział w wielu festiwalach dla dzieci i młodzieży nie tylko w Polsce ale również za granicą. Osiągała sukcesy na Malcie, we Włoszech oraz w Bułgarii. 

Awans do finałowego odcinka eurowizyjnej "Szansy na sukces" zapewniło jej wykonanie piosenki pt. "Kolorowy Wiatr" z repertuaru Edyty Górniak. W finałowym odcinku wykonała utwory "Mam tę moc" w interpretacji Katarzyny Łaski oraz eurowizyjną propozycję "I'll be standing". Decyzją publiczności oraz jury w składzie: Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Viki Gabor, to właśnie Alicja Tracz została reprezentantką zbliżającego się konkursu Eurowizji Junior 2020! Gratulujemy! 

Zobacz także: Eurowizja Junior 2020: Viki Gabor komentuje pomysł "zdalnego konkursu"!

Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę w Eurowizji Junior 2020! Eurowizyjną piosenkę pt. "I'll be standing" napisał Groome.

Alicja Tracz w dzięki wykonaniu piosenki "Kolorowy Wiatr" Edyty Górniak zdobyła miejsce w dzisiejszym finale. 

Jednak nie był to pierwszy telewizyjny występ tej uzdolnionej 10-latki. Ala Tracz brała udział w takich programach jak "Mali Giganci" i "The Voice Kids 3", w którym doszła aż do finału! Trafiła pod skrzydła Dawida Kwiatkowskiego. 

W finale Ala Tracz zaprezentowała wielki hit Whitney Houston pt. "I have nothing".

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski
AKPA / Mieszko Piętka

 

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43