Rafał Sonik

Rafał Sonik jest niezwykle ciekawą postacią. Sławę zyskał przede wszystkim jako doskonały sportowiec - pod tym względem specjalizuje się w rajdach terenowych na quadach. Oprócz tego jest cenionym przedsiębiorcą działającym na rynku deweloperskim. Jak rozwijała się kariera Rafała Sonika?

Imię: Rafał Krzysztof

Nazwisko: Sonik

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 03.06.1966 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: przedsiębiorca, kierowca terenowy jeżdżący na quadach

Osoby - związki:Rafał Sonik był żonaty. Ten związek trwał aż 24 lata. W mediach nie ma jednak informacji, jak miała na imię pierwsza żona Rafała Sonika. Wiadomo za to, że sportowiec i biznesmen rozwiódł się z wieloletnią partnerką. Jego nową wybranką serca jest od 2015 roku Karolina Sołowow.

Rodzice: Stanisław Sonik i Teresa Sonik

Dzieci: syn Gniewko (ur. 2016)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Rafał Sonik przyszedł na świat w Krakowie. Wychował się w Nowej Hucie. W młodości uczęszczał do szkoły cieszącej się sporym prestiżem - było to I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego. Już w latach nastoletnich przejawiał smykałkę do robienia interesów. Dość szybko zaowocowało to pierwszymi sukcesami - będąc na drugim roku studiów na Akademii Ekonomicznej, Sonik otworzył swój pierwszy biznes, czyli dom handlowy Elefant. Funkcjonuje on do dziś.Następne lata to dynamiczny rozwój Rafała Sonika jako przedsiębiorcy. Warto wiedzieć, że to dzięki niemu otwarta została pierwsza restauracja McDonald's w Polsce. To on był również jedną z osób odpowiadających za wprowadzenie do kraju przedsiębiorstwa petrochemicznego BP.Obecnie główny biznes Rafała Sonika to przedsiębiorstwo Gemini Holding. Jest on współwłaścicielem firmy, która prężnie funkcjonuje już od 1993 roku. Przedsiębiorstwo działa na rynku deweloperskim. Klientom oferuje usługi typu 360°. Dzięki przemyślanemu zarządzaniu biznesem przedsiębiorca może pochwalić się wieloma sukcesami. Majątek Rafała Sonika szacowany jest na kilkadziesiąt milionów złotych.Rafał Sonik to nie tylko świetny przedsiębiorca, lecz także doskonały sportowiec. To właśnie z jego osiągnięć na tym polu kojarzy go najwięcej osób. Rafał Sonik jest bowiem utalentowanym kierowcą rajdowym, który jeździ na quadach. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął w końcówce lat 90. Od tamtej pory wielokrotnie wygrywał ważne zawody, w tym jeden z Rajdów Dakar. Oprócz tego założył Polskie Stowarzyszenia Czterokołowców - ATV Polska. Zasiadał także w fotelu jego prezesa.W życiu prywatnym również mu się układa - od kilku lat jest związany z córką miliardera Michała Sołowowa. Rafał Sonik i Karolina Sołowow tworzą szczęśliwą parę. Wspólnie wychowują synka Gniewka.

Znany z: wielokrotnych zwycięstw w ważnych zawodach w rajdach terenowych na quadach. Pięciokrotnie miał okazję cieszyć się z tytułu krajowego mistrza w rajdach enduro. Ponadto wiele razy zdobył Puchar Świta FIM. Triumfował również w słynnym Rajdzie Dakar.

Funkcja w filmie: - jeden z bohaterów filmu dokumentalnego "110%" (2016); - aktor dubbingowy w filmie "Auta 3" (2017)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody (wybrane wyróżnienia i odznaczenia):
 • Srebrny Krzyż Zasługi w 2013 roku;
 • tytuł "Honoris Gratia" przyznany przez krakowskiego prezydenta w 2014 roku;
 • Srebrna Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski w 2014 roku;
 • Nagroda Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia sportowe w 2014 roku;
 • Perła Honorowa Polskiego Gospodarki w 2015 roku;
 • tytuł Filantropa Krakowa w 2018 roku.
 • Rafał Sonik ma też oczywiście na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Jego największym osiągnięciem było zajęcie pierwszego miejsca w Rajdzie Dakar w kategorii quadów w 2015 roku. Oprócz tego wielokrotnie stawał na podium Pucharu Świata FIM. Pierwsze miejsce w kategorii generalnej zdobywał kolejno w 2010, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2019 roku.

  Link Instagram: @rafalsonik


  Link FB: @rafalsonikofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index