Piotr Galiński


Imię: Piotr

Drugie imię: -

Nazwisko: Galiński

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Baran

Data urodzenia: 1959-03-23

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Piotr Galiński - urodzony w Olsztynie choreograf. Popularność przyniosło mu jurorowanie trzynastu polskich edycji programu "Taniec z gwiazdami" emitowanych w telewizji TVN. W rodzinnym Olsztynie był m.in. choreografem zespołu tańca nowoczesnego „Contra”. Prowadzenie tego zespołu przyniosło mu w maju 1986 roku wyróżnienie w postaci nagrody wojewódzkiej za upowszechnianie kultury. W kwietniu 1988 roku założył Olsztyński Teatr Tańca Piotra Galińskiego działający przy Teatrze im. Stefana Jaracza. Uczestnik polsatowskiego show "Top Chef. Gwiazdy od kuchni".
Piotr Galiński specjalizuje się w tańcu jazzowym, nowoczesnym i towarzyskim. W 1985 roku, w trakcie jednego z festiwali, otrzymał od polskich nauczycieli tańca tytuł Króla Polskiej Choreografii za układ, którego tematem był obóz koncentracyjny.
Na swoich ukochanych Mazurach prowadził gospodarstwo agroturystyczne. Tam w głuszy między Mrągowem a Biskupcem wybudował wymarzony dom. Jest autorem książki "Taniec z garami", w której zawarł 140 przepisów, jak sam mówi: "z łąk, lasów i pól".

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index