Monica Bellucci

Praca w charakterze prawnika była pierwszym wyborem Moniki Bellucci. Kiedy jednak spróbował swoich sił jako modelka, aby zarobić na studia, zupełnie przepadła w świecie show-biznesu. I całe szczęście, ponieważ z czasem okazała się znakomitą aktorką, która odnajduje się zarówno w rolach komediowych, jak i dramatycznych, w dodatku nie boi się wystąpić nawet w bardzo drastycznych scenach. Przeczytaj więcej o Monice Bellucci.

Imię: Monica

Nazwisko: Bellucci

Nazwisko panieńskie: Bellucci

Pseudonim: brak

Wzrost: 171 cm

Data urodzenia: 30.09.1964 r.

Znak zodiaku: Waga

Zawód: aktorka, modelka

Osoby - związki:mąż Claudio Basso (1990-1994) - fotograf modymąż Vincent Cassel (1999-2013)

Rodzice: Monica Bellucci jest jedynym dzieckiem właściciela firmy spedycyjnej Luigiego Bellucciego i gospodyni domowej Marii Gustinelli.

Dzieci: córka Deva Cassel (ur. 2004), syn Léonie Cassel (ur. 2010)

Rodzeństwo: brak

BIO: Monica Bellucci urodziła się we włoskiej miejscowości Città di Castello, w prowincji Perugia. Szkołę średnią ukończyła w rodzinnej miejscowości, a później dostała się na studia prawnicze w Perugii. Już na pierwszym roku rozpoczęła karierę modelki, głównie po to, żeby móc samodzielnie utrzymać się na studiach. Kiedy okazało się, że zaczyna zdobywać dużą popularność i otrzymywać wiele propozycji od agencji modelek, zrezygnowała ze studiów. W 1988 roku Monica Bellucci podpisała kontrakt z jedną z największych agencji modelek, dzięki czemu zyskała możliwości udziału w kampaniach reklamowych największych firm, w tym Dolce&Gabbana. Na początku lat 90. postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Zadebiutowała w 1990 roku w filmie "Życie u boku dzieci". Przełomowym momentem w karierze było zainteresowanie ze strony reżysera Francisa Forda Coppoli, który po zobaczeniu zdjęć w jednym z magazynów zaproponował jej rolę w filmie "Dracula". Po tym występie kariera Bellucci nie nabrała jeszcze rozpędu. Kolejny etap to rok 1996 i decyzja o wyjeździe do Francji. Tam za rolę w filmie "Apartament" otrzymała nominację do Césara w kategorii najbardziej obiecująca aktorka. Przełom tysiącleci to również przełom w karierze Moniki Bellucci. Wtedy to zagrała w pierwszym swoim hollywoodzkim filmie "Podejrzany". Po nim posypało się mnóstwo propozycji, z których chętnie korzystała, dzięki czemu zagrała już w ponad 40 filmach.

Znana z: tytułowej roli pięknej i zmysłowej kobiety w filmie "_Malena",_ przysporzyła aktorce bardzo dużej popularności. W roku 2002 umocniła swoją pozycję dzięki rolom w dwóch całkowicie różnych filmach. W produkcji "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" wcieliła się w królową Egiptu i udowodniła, że świetnie odnajduje się w rolach komediowych, z kolei w dramacie "Nieodwracalne" zagrała w kilkunastominutowej, szokującej scenie gwałtu. Do bardziej znanych kreacji należy zaliczyć również Persefonę w "Matriksie", Marię Magdalenę w "Pasji" czy Lucię Sciarrę w filmie "Spectre".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Życie u boku dzieci" (1990) - aktorka w filmie "La Riffa" (1991) - aktorka w filmie "Drakula" (1992) - aktorka w filmie "Apartament" (1996) - aktorka w filmie "Doberman" (1997) - aktorka w filmie "Podejrzany" (2000) - aktorka w filmie "Malena" (2000) - aktorka w filmie "Braterstwo wilków" (2001) - aktorka w filmie "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" (2002) - aktorka w filmie "Nieodwracalne" (2002) - aktorka w filmie "Łzy słońca" (2003) - aktorka w filmie "Matrix Reaktywacja" (2003) - aktorka w filmie "Matrix Rewolucje" (2003) - aktorka w filmie "Pasja" (2004) - aktorka w filmie "Nieustraszeni bracia Grimm" (2005) - aktorka w filmie "Za ile mnie pokochasz?" (2005) - aktorka w filmie "Tylko strzelaj" (2007) - aktorka w filmie "Nie oglądaj się" (2009) - aktorka w filmie "Co kryje miłość" (2011) - aktorka w filmie "Spectre" (2015)

Płyta: brak

Książki:
  • "Monica Bellucci" Giuseppe Tornatore


  • Nagrody:nominacja do nagrody César dla najbardziej obiecującej aktorki za film "Apartament" (1997)nominacja do Saturna dla najlepszej aktorki drugoplanowej za film "Braterstwo wilków" (2001)nominacja do nagrody publiczności Europejskiej Akademii Filmowej za film "Malena" (2001)

    LINK Instagram: https://www.instagram.com/monicabellucciofficiel/


    LINK Facebook: https://www.facebook.com/MonicaBellucci/
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index