Karolina Gorczyca

Kariera Karoliny Gorczycy jest inspiracją dla tych osób, które bardzo pragną coś osiągnąć. Znana aktorka od dziecka wiedziała, że ten zawód jest jej pisany. Mimo sugestii ze strony najbliższych, że lepiej wybrać zajęcie dające większą pewność zatrudnienia, Karolina postawiła na swoim. I okazało się, że miała rację, jeszcze bowiem w trakcie studiów aktorskich występowała w teatrze i filmie. Na swoim koncie ma już trzy główne role filmowe i jedną serialową. Dowiedz się więcej informacji o Karolinie Gorczycy.

Imię: Karolina

Nazwisko: Gorczyca

Nazwisko panieńskie: Gorczyca

Pseudonim: brak

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 14.03.1985 r.

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: aktorka filmowa i telewizyjna

Osoby - związki:aktor Wojciech Zieliński (2010-2013)Krzysztof Kostecki (od grudnia 2016 r.)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Maria (ur. 2011), syn Henryk (ur. 2018)

Rodzeństwo: brak

BIO: Urodzona w Biłgoraju Karolina Gorczyca już od najmłodszych lata wiedziała, że chce zostać aktorką. Bliscy sugerowali jej, że lepiej wybrać pewniejszy i gwarantujący dobre wynagrodzenie zawód, taki jak prawnik czy lekarz. Karolina postawiła jednak na swoim i dostała się do znakomitej szkoły - Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Nauka aktorstwa była dla niej zdecydowanym priorytetem, dlatego po zajęciach zostawała w szkole i ciężko pracowała na swój sukces. Dzięki temu już w czasie studiów zaczęła występować w teatrze i filmie. Swój debiut teatralny miała w sztuce "Biesy" w Teatrze Stu, a w 2007 roku pojawiła się w serialu "Twarzą w twarz", a także w filmie Jerzego Stuhra "Korowód" i to od razu w jednej z głównych ról, za którą zebrała bardzo dobre recenzje. Rok później została zaangażowana do serialu "Czas honoru", wystąpiła też w filmach "Na kredyt" i "Pora mroku". Druga z tych produkcji to polski horror, w którym zagrała jedną z głównych ról. 2009 rok przyniósł prawdziwy przełom w jej karierze i główną rolę w komedii romantycznej "Miłość na wybiegu". W tym samym roku wystąpiła w filmie "Ostatnia akcja" u boku takich gwiazd jak Jan Machulski, Barbara Krafftówna czy Marian Kociniak. Szczególnie istotny dla jej kariery był polsko-niemiecki film "Agnieszka", który swoją premierę miał w 2014 roku. Jeszcze w 2012 roku Karolina Gorczyca wygrała wieloetapowy casting do tej roli, pokonując czołówkę polskich aktorek. Wcieliła się tam w postać tytułowej bohaterki, która po opuszczeniu więzienia w Polsce ucieka do Niemiec, gdzie musi radzić sobie z wieloma przeciwnościami losu. Po zakończeniu zdjęć do tego dramatu Karolina Gorczyca niemal natychmiast przerzuciła się na rolę komediową. W 2013 roku w serialu "To nie koniec świata" wykreowała postać Anki, trenerki młodzieżowej drużyny piłkarskiej w Białej Podlaskiej, głównej bohaterki tej produkcji. Ostatnie lata to również role w takich serialach jak "Mały zgon" czy "Szadź"Jeśli chodzi o karierę teatralną, to Karolina Gorczyca występuje na deskach Teatru STU w Krakowie, Teatru Prapremier InVitro w Lublinie, a także warszawskich teatrów Mazowiecki i OCH-Teatr.

Znana z: Największą popularność Karolina Gorczyca zdobyła dzięki głównej roli Julii w filmie "Miłość na wybiegu". Publiczność telewizyjna bardzo polubiła ją także za postać łączniczki Rudej w serialu "Czas honoru".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Korowód" (2007) - aktorka w filmie "Na Kredyt" (2008) - aktorka w filmie "Pora mroku" (2008) - aktorka w serialu "Twarzą w twarz" (2008) - aktorka w serialu "Czas honoru" (2009-2014) - aktorka w filmie "Miłość na wybiegu" (2009) - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2009-2010) - aktorka w filmie "Ostatnia akcja" (2009) - aktorka w filmie "Skrzydlate świnie" (2010) - aktorka w serialu "Anna German" (2012) - aktorka w serialu "Hotel 52" (2012) - aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2013) - aktorka w serialu "To nie koniec świata!" (2013-2014) - aktorka w filmie "Agnieszka" (2014) - aktorka w serialu "Singielka" (2015-2016) - aktorka w serialu "Bodo" (2016) - aktorka w serialu "Ultraviolet" (2019) - aktorka w serialu "Mały zgon" (2020) - aktorka w serialu "Szadź" (2021)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • dwie nominacje do "Złotej Kaczki" za najlepszą rolę kobiecą w sezonie 2008/2009 w filmach "Miłość na wybiegu" i "Ostatnia akcja" (2009)
  • nominacja do "Telekamery" dla najlepszej aktorki (2014)


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/karolinagorczyca_official/


    LINK Facebook: https://www.facebook.com/karolinagorczycaofficial
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index