Jolanta Rutowicz

Jola Rutowicz zyskała popularność dzięki udziałowi i wygranej w programie „Big Brother”. W kolejnych latach pojawiła się w kilku innych programach rozrywkowych. Wystąpiła gościnnie w filmie „Bokser”, nagrała piosenkę „Feel Ya”, a nawet napisała autobiografię. Obecnie zajmuje się modelingiem.

Imię: Jolanta

Nazwisko: Rutowicz

Nazwisko panieńskie: Rutowicz

Pseudonim: brak

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 10 sierpnia 1984 roku 

Znak zodiaku: Lew

Zawód: celebrytka, modelka

Osoby - związki: 
- Jednym z bardziej medialnych związków Jolanty Rutowicz był ten z Jarosławem Jakimowiczem – aktorem znanym przede wszystkim z filmu „Młode wilki”. Para poznała się w programie „Big Brother VIP”. Jola została zaproszona jako zwyciężczyni poprzedniej edycji, a Jakimowicz jako jedna z gwiazd. Ich związek szybko się rozpadł, a po latach aktor przyznał, że był ustawką.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: nie ma

Rodzeństwo: Jolanta Rutowicz ma dwoje starszego rodzeństwa

BIO: Jola Rutowicz urodziła się w 1984 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Pracowała w mieście rodzinnym jako recepcjonistka. Ma wykształcenie średnie z tytułem technika cukiernika. Rutowicz to jedna z bardziej charakterystycznych postaci polskiego show-biznesu – miała osobliwy styl ubierania się (zamiłowanie do koloru różowego, lateksu, kolorowych doczepów, długich paznokci) i pokazywała się w towarzystwie pluszowego jednorożca. Z czasem przyznała, że jej zachowanie i wygląd były wykreowane.
Zadebiutowała w programie „Big Brother”, a w kolejnych latach wzięła udział w kilku innych programach rozrywkowych. Próbowała swoich sił jako aktorka, a nawet piosenkarka. Nagrała piosenkę „Feel Ya” w duecie z Dawidem Koczy. W jednym z wywiadów powiedziała: „Jedno jest pewne – zrobię karierę, bo mam nieprzeciętną osobowość”.
W 2010 roku w badaniu „ARC Rynek i Opinia” Jolantę Rutowicz uznano za najbardziej irytującą polską celebrytkę. Kilka lat temu Jola przeprowadziła się do USA. Mieszka w Miami, a jej styl uległ sporym zmianom. Często publikuje zdjęcia na portalach społecznościowych, ale stara się za wiele nie zdradzać z życia prywatnego.

Znana z: reality show „Big Brother”. Wzięła udział w 4. edycji programu, która była emitowana jesienią 2007 roku. W jednym z odcinków widzowie nominowali ją do tygodniowego zamieszkania w przydomowym chlewie. Rutowicz doszła do finału, w którym wygrała z Katarzyną Lenartowicz. Otrzymała nagrodę o wartości 100 000 zł, a wygrana otworzyła jej drzwi do kariery w show-biznesie. W 2008 roku była uczestniczką programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Jolanta Rutowicz występowała w parze z łyżwiarzem figurowym Łukaszem Dzióbkiem – zajęli przedostatnie miejsce. Oprócz tego celebrytkę oglądać można było w programie „Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia”. Została też zaproszona do programu „Big Brother VIP”, w którym ponownie trafiła do finału – program wygrał Jarosław Jakimowicz, ówczesny partner Joli Rutowicz, a ona sama zdobyła 2. miejsce. Para doczekała się wspólnego programu „J&J – czyli Jola i Jarek”, w którym prezentowali kulisy ich związku. Rutowicz napisała autobiografię-pamiętnik. Obecnie zajmuje się modelingiem.

Funkcja w filmie:
- Jolanta Rutowicz pojawiła się gościnnie w filmie „Bokser” (2012), w reżyserii Tomasza Blachnickiego. Wystąpiła tam we własnej osobie, jako uczestniczka programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Płyty: brak

Książki:
- W 2012 roku ukazała się książka autorstwa Jolanty Rutowicz „Inna” (Wydawnictwo Poligraf). Celebrytka przedstawiła w niej swoją historię, zdradziła też tajemnice brytyjskiego modelingu i polskiego show-biznesu.

Nagrody:
- wygrana w „Big Brother” (2007);
- tytuł Super Świra dla debiutantów za wygraną w plebiscycie „Świry” organizowanym przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (2009).

Instagram: @jrutowicz

Facebook: @Jolanta-Rutowicz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index