Jan Młynarski

Jan Młynarski jest polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą i multiinstrumentalistą. Współpracował między innymi z takimi wykonawcami, jak WWO czy Kayah, a ponadto jest znawcą i popularyzatorem polskiej muzyki z lat 1918-1949, zawodowo związanym z Programem Trzecim Polskiego Radia i Radiem Nowy Świat. Poza muzyką angażował się również w aktorstwo i odegrał kilka drugoplanowych ról. Głośno było o jego złych relacjach z ojcem, byłym wybitnym muzykiem Wojciechem Młynarskim. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch córek. Sprawdź, z czego Jan Młynarski jest najbardziej znany!

Imię: Jan Emil

Nazwisko: Młynarski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1979 r.

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: muzyk, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista

Osoby - związki: - żona dziennikarka

Rodzice: wybitny polski piosenkarz i poeta Wojciech Młynarski, aktorka Adrianna Godlewska

Dzieci: córki Helena (ur. 2010 r.) i Róża (ur. 2015 r.)

Rodzeństwo: dziennikarki Agata Młynarska i Paulina Młynarska-Moritz

BIO: Jan Młynarski urodził się w 1979 roku w Warszawie. Już w piątej klasie podstawówki założył z kolegami pierwszy zespół garażowy, natomiast jeszcze większą potrzebę grania poczuł w wieku 13 lat. Przez pół roku studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przerwanie studiów było spowodowane dużą liczbą koncertów. W 2006 roku ukończył Drummers Collective w Nowym Jorku. Choć prywatnie unika sławy i raczej nie pojawia się na ściankach, sporo wiadomo o jego relacji z ojcem, którym był znakomity piosenkarz i poeta Wojciech Młynarski (zm. w 2017 roku). Przez większość życia Jan nie dogadywał się z tatą, który przede wszystkim skupiał się na swojej pracy zawodowej. Gdy chłopiec miał 12 lat, jego rodzice rozwiedli się, a wychowaniem go zajęła się matka. Młynarski wielokrotnie opowiadał, że wobec swoich dzieci chciałby uniknąć pomyłek wychowawczych, jakie "zaserwowali" mu jego rodzice. Prywatnie jego żoną jest dziennikarka, z którą ma dwie córki.

Znany z: od 2009 roku Młynarski jest członkiem zespołu Warszawskie Combo Taneczne, który skupia się na wykonywaniu przedwojennych pieśni warszawskich. W 2012 roku z Joanną Dudą założył duet J=J i trio Pole (obecnie Polonka). Ponadto dołączył do zespołu Baaba i założył Młynarski Plays Młynarski. W trakcie swojej kariery współpracował między innymi z takimi wykonawcami, jak WWO, Kayah, Gaba Kulka czy Gordon Haskell. W latach 2018-2020 prowadził audycję "Dancing, salon, ulica" na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. W lipcu 2020 roku rozpoczął pracę w Radiu Nowy Świat, gdzie prowadzi autorską audycję "Wesoła Fala Janka Młynarskiego". Blisko współpracuje również z warszawską wytwórnią Lado ABC, która skupia się na wyszukiwaniu i rozwijaniu najbardziej uzdolnionych i wszechstronnych muzyków. Poza karierą muzyczną Młynarski wygłasza prelekcje skupione na historii muzyki folkowo-rozrywkowej. Na swoim koncie ma również występy między innymi z Cesárią Evorą czy Marylą Rodowicz. Tekściarz realizował się również w filmie. Zagrał Mike'a w serialu "WOW" (1993), a ponadto wystąpił w trzech filmach - "Nocy życia" z 2010 roku jako taksówkarz, "Obywatelu Jonesie" z 2019 roku jako członek jazz-bandu, a także w "Innych ludziach" z 2021 roku jako menel.

Funkcja w filmie:
 • aktor w serialu "WOW" (1993);
 • aktor w filmie "Noc życia" (2010);
 • aktor w filmie "Obywatel Jones" (2019);
 • aktor w filmie "Inni ludzie" (2021).


 • Płyty (wybrane):WWO - "We własnej osobie" (2002);Kayah - "MTV Unplugged" (2007);Gordon Haskell Hionides - "One Day Soon" (2010);Bel Air - "Monday Dream" (2010);Pole - "Radom" (2014);Baaba - "EasterChristmas" (2014);J=J - "Love" (2016).

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  Link Instagram: @mlynarski_wwa


  Link FB: @Jan-Emil-Młynarski-OfficialInfoPromo
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index