Bartłomiej Topa


Imię: Bartłomiej

Drugie imię: -

Nazwisko: Topa

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Bliźnięta

Data urodzenia: 1967-05-26

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 181

BIO: Bartomiej Topa - urodzony w Nowym Targu aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 1991 roku. Bartłomiej Topa jest również współzałożycielem firmy producenckiej Film IT. Karierę rozpoczął w teatrze - za rolę w przedstawieniu "Ryszard III" otrzymał nagrodę na IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Zyskał popularność dzięki roli Zenka Pereszczako w serialu "Złotopolscy". Na dużym ekranie zaczynał dobrze przyjętą rolą w filmie "Zakład" Teresy Kotlarczyk. Potem były m.in. "Trzy kolory. Biały", Pożegnanie z Marią". Od czasu roli u Władysława Pasikowskiego w filmie "Demony wojny według Goi" nie schodzi z ekranu. Można było go oglądać m.in. w takich filmach jak "Stacja", "Wesele", "Boisko bezdomnych", "Dom zły", "Trick", "Wyjazd integracyjny", "Sztos 2", "Drogówka", "Karbala" i "Sługi Boże".
Bartłomiej Topa wystąpił też w prowokacyjnej kampanii społecznej. Na pojawiających się w Internecie filmikach aktor miał problemy m.in. z koordynacją ruchową. Oskarżano go o nadużywanie alkoholu i narkotyków. Okazało się, że Bartłomiej Topa nawiązał współpracę z fundacją Synapsis, zajmującą się pomocą osobom autystycznym, a to była część kampanii.
Bartłomiej Topa prywatnie
Bartłomiej Topa ma za sobą dwa rozwody. Jest byłym mężem malarki Agaty Rogalskiej. Para miała dwóch synów, niestety młodszy z nich, Kajetan, przyszedł na świat z poważną wadą serca, a lekarze nie potrafili uratować mu życia. Aktor opowiedział o tym w książce Joanny Dorosio "Jestem tatą". Bartłomiej Topa przez jakiś czas spotykał się z Magdaleną Popławską, którą poznał na planie serialu "Ekipa". Obecnie związany jest z aktorką Anną Terpiłowską.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index