Bohater Bartłomieja Topy w serialu "1670" na Netflix "chce zostać zapamiętany jako najsłynniejszy Jan Paweł w historii". Czy mu się uda, jeszcze nie wiemy, pewne jest jednak to, że ta nowa, satyryczna komedia, nazywana szlacheckim "The Office" jest wielkim hitem oglądalności, a widzowie już domagają się kolejnych sezonów, przy okazji chwaląc brawurową rolę Topy. Jak wygląda życie codzienne uwielbianego aktora?

Reklama

Życie rodzinne Bartłomieja Topy: dzieci

Choć Bartłomiej Topa należy do grona najpopularniejszych polskich aktorów, o swoim życiu prywatnym nie lubi opowiadać. Gwiazdor robi jednak wyjątki, tak jak w 2021 roku, kiedy wraz z partnerką, Gabrielą Mierzwiak, doczekali się bliźniaczek - Jagody i Maliny. Jakiś czas temu para w "Dzień Dobry TVN" opowiadała, jak zmieniło się ich życie po narodzinach córek. Wówczas okazało się, że łącznie wychowują pięcioro dzieci - z poprzednich związków mają dwie starsze córki oraz syna.

Poza bliźniaczkami mamy dwie córy i syna dorosłego, prawie dwudziestoletniego, więc to jest wyzwanie każdego dnia, mimo że nie jesteśmy na co dzień wszyscy razem. Każdy ma swoje potrzeby, każdy ma swoje radości, smutki i to wszystko się w tym kotle miesza
mówił Topa

Mierzwiak ich dom porównała za to do małej firmy:

My jesteśmy jak dobra firma. Nasze życie przypomina małe korpo. Ostatnio sobie przypomniałam, jak jechaliśmy na pierwszą wizytę do pediatry. Spóźniliśmy się półtorej godziny. Pani zamknęła recepcję, bo była przekonana, że nie przyjdziemy. Dzisiaj jak mamy wyjść, to jesteśmy w stanie zrobić to w 10 minut
tłumaczyła Mierzwiak

Z pierwszego małżeństwa Topa ma syna, 21-letniego dziś Antka:

Ciągnie go w stronę komponowania. Robi beaty hiphopowe: trap, g-funk, boom bap. Moim zdaniem ma wyjątkowy talent. Jak każdy ojciec pragnę, aby był szczęśliwy. Tylko to się liczy
mówił w jednym z wywiadów
Bartłomiej Topa i Gabriela Mierzwiak
Artur Zawadzki/REPORTER

Partnerki i żona Bartłomieja Topy

O związku Bartłomieja Topy i młodszej o 16 lat Gabrieli Mierzwiak media dowiedziały się w 2019 roku, kiedy para oficjalnie pojawiła się na jednym z festiwali filmowych. Niedługo potem w wywiadzie dla ElleMan.pl aktor mówił:

Zobacz także
Miłość jest stałą wartością. Wszystko jest zbudowane z miłości. Jest wyświechtaną, ale realną matrycą tego, co istnieje

Związek z Gabrielą mocno wpłynął na jego życie i postrzeganie świata:

Jesteśmy obok siebie, obserwujemy się, stajemy się dla siebie nawzajem kimś ważnym, a ja na nowo definiuję swoją rolę. Dużo rozmawiamy, dzielimy się codziennością, wrażeniami z przeżywanych chwil
mówił Topa w rozmowie z Mołek

Niewiele osób być może pamięta, że w latach 2007-2013 Topa był związany z popularną aktorką, Magdaleną Popławską.

Bartłomiej Topa i Magdalena Popławska
TRICOLORS/EAST NEWS

Jeszcze wcześniej był mężem malarki, Agaty Rogalskiej. Doczekali się syna, Antka oraz Kajetana, który zmarł tuż po narodzinach:

Trzymałem go na ręku, za palce. A on siniał z minuty na minutę, na moich oczach. Nic nie mogłem zrobić. Odszedł. Wiedziałem, że ma w sercu wspólny kanał przedsionkowo-komorowy, co oznaczało, że nie zobaczę, jak będzie dorastał. Zmarł tuż po urodzeniu, trzy godziny później. Wtedy zadałem sobie pytanie: dlaczego? Gdzie jest sens życia? Ja sobie to pytanie zadaję nieustająco. Każdy dzień staram się przeżyć tak, jakby był ostatni.
- wspominał aktor w książce Jestem tatą Joanny Drosio-Czaplińskiej.

W wieku 54 lat Topa doczekał się bliźniaczek - Jagody i Maliny.

Córki Bartłomieja Topy
Instagram/@bartlomiej.topa.official

Dziś Bartłomiej Topa i Gabriela Mierzwiak cieszą się rodzinnym szczęściem, którym od czasu do czasu dzielą się ze swoimi fanami na Instagramie.

Zobacz także: Plebiscyt "Gwiazdy Party". Wybierz aktora/aktorkę 2023 roku. Zagłosuj!

Reklama

A Wy oglądaliście serial "1670" z udziałem Bartłomieja Topy?

Bartłomiej Topa w serialu 1670
Robert Pałka/NETFLIX
Reklama
Reklama
Reklama