Kler wyniki oglądalności

"Kler" Smarzowskiego rusza na podbój świata! Pokażą go w kilkunastu krajach Europy i w Ameryce!

Kler wyniki oglądalności

 

"Kler" wszedł do kin 28 września. Jednak zanim jeszcze Polacy mogli obejrzeć najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego, rozpętała się narodowa dyskusja. "Kler" podzielił Polaków. Niektórzy uważali, że taki film w ogóle nie powinien powstać. Inni z kolei, na czele z reżyserem uznali, że poruszenie tematyki słabości kościoła katolickiego było wręcz niezbędne i oczyszczające. Jedno jest pewne: zarówno reprezentanci jednej, jak i drugiej strony masowo ruszyli do kin, aby przekonać się, w jaki sposób Wojciech Smarzowski ugryzł ten niezwykle trudny i delikatny temat.

 

Zobacz także: Ile zarobił "Kler" Wojciecha Smarzowskiego? Ta kwota robi wrażenie!

 

Ile osób obejrzało "Kler"?

 

Tylko przez pierwszy weekend "Kler" obejrzało ponad 935 tysięcy widzów. To rekord w historii Polski! "Kler" pobił takie hity kinowe, jak choćby "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a" (ponad 834 tys. widzów) oraz "Shrek 3" (ponad 793 tys. widzów). Frekwencja nie spada. "Kler" przez tydzień obejrzało bowiem łącznie 1 mln 732 tys. 300 osób! To dało mu drugą pozycję na liście box office w Polsce. Film Smarzowskiego wyprzedziły jedynie "Kobiety mafii" Patryka Vegi. 

 

Zobacz także: Smarzowski za "Kler" musi oddać miliony złotych państwu! Zobaczcie dlaczego!

 

O "Kler" upomnieli się także zagraniczni widzowie. Już teraz wiadomo, że zostanie on wyświetlony w kilkunastu krajach Europy oraz w Ameryce! "Gazeta Wyborcza" donosi, że "Kler" pokażą między innymi w Niemczech, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Danii, Kanadzie i USA. 

 

Gratulujemy!

 

POLECAMY: Dlaczego Wojciech Smarzowski kręcił "Kler" w Czechach, a nie w Polsce? WIEMY!

 

"Kler" cieszy się ogromną popularnością

Kadr z filmu "Kler"
Mat. promocyjne/kadr z filmu

 

Wojciech Smarzowski może być dumny ze swojego dzieła

Wojciech Smarzowski  na premierze filmu Kler
Mat. promocyjne

 

 

Więcej na temat Wojciech Smarzowski Kler
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52