bio

 • Wiek:
  53 lat
 • Data urodzenia:
  26 maja 1967
 • Zawód:
  aktor
 • Wzrost:
  181cm
 • Znak zodiaku:
Bartomiej Topa - urodzony w Nowym Targu aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 1991 roku. Bartłomiej Topa jest również współzałożycielem firmy producenckiej Film IT. Karierę rozpoczął w teatrze - za rolę w przedstawieniu "Ryszard III" otrzymał nagrodę na IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Zyskał popularność dzięki roli Zenka Pereszczako w serialu "Złotopolscy". Na dużym ekranie zaczynał dobrze przyjętą rolą w filmie "Zakład" Teresy Kotlarczyk. Potem były m.in. "Trzy kolory. Biały", Pożegnanie z Marią". Od czasu roli u Władysława Pasikowskiego w filmie "Demony wojny według Goi" nie schodzi z ekranu. Można było go oglądać m.in. w takich filmach jak "Stacja", "Wesele", "Boisko bezdomnych", "Dom zły", "Trick", "Wyjazd integracyjny", "Sztos 2", "Drogówka", "Karbala" i "Sługi Boże".
Bartłomiej Topa wystąpił też w prowokacyjnej kampanii społecznej. Na pojawiających się w Internecie filmikach aktor miał problemy m.in. z koordynacją ruchową. Oskarżano go o nadużywanie alkoholu i narkotyków. Okazało się, że Bartłomiej Topa nawiązał współpracę z fundacją Synapsis, zajmującą się pomocą osobom autystycznym, a to była część kampanii.

Bartłomiej Topa prywatnie

Bartłomiej Topa ma za sobą dwa rozwody. Jest byłym mężem malarki Agaty Rogalskiej. Para miała dwóch synów, niestety młodszy z nich, Kajetan, przyszedł na świat z poważną wadą serca, a lekarze nie potrafili uratować mu życia. Aktor opowiedział o tym w książce Joanny Dorosio "Jestem tatą". Bartłomiej Topa przez jakiś czas spotykał się z Magdaleną Popławską, którą poznał na planie serialu "Ekipa". Obecnie związany jest z aktorką Anną Terpiłowską.