Kto wygrał MasterChef Junior 2019?
x-news

Wielki finał programu MasterChef Junior już za nami! W czwartej edycji programu zmierzyli się ze sobą 11-letnia Paulina Foremny z Wrocławia, 12-letni Kuba Nowak z Gdyni i 13-letni Olek Multan Rudy. Na kucharzy znów czekało trudne zadanie, które ocenili Anna Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler.

Kto z trójki finalistów okazał się najlepszy? Zobaczcie, co działo się w ostatnim odcinku kulinarnego programu! 

1/4
Anna Starmach
Instagram

W finałowym odcinku część zespołu młodych kucharzy musiała oceniać dania jurorów i pozostałych kolegów. Oceniali ich dawni koledzy i koleżanki, którym nie udało się dotrwać do finałowego odcinka. Każda z drużyn miała do przygotowania jedno danie, jednak musiało ono powstać z maksymalnie dziewięciu składników! Czyja potrawa okazała się najlepsza?

Zobacz także: Ania Starmach już tak nie wygląda! "Na zero, nowa ja" 

 

2/4
Olek Multan
x-news

Drużyna Mateusza przygotowała "niebieską petardę", czyli stek z polędwicy wołowej z przegrzebkami, Ani Starmach "harmonię smaku", czyli stek z tuńczyka z marchewkami, a Michela "małże świętego Jakuba". Według nowych jurorów najlepsze danie zaprezentowała drużyna czerwonych, czyli Ani Starmach.

Dziewczyny górą, czerwone górą - powiedziała Starmach. 

3/4
Kuba Nowak
x-news

Oprócz grupowych dań finaliści musieli zmierzyć się z menu degustacyjnym składającym się z trzech dań. Paulina przygotowała carpaccio z gruszką z szynką parmeńską i rukolą, stek z polędwicy wołowej i babeczkę szpinakową z lodami waniliowymi. Kuba był bardzo zestresowany podczas gotowania. Całe szczęście udało mu się przygotować gazpacho, pierś z kaczki i lody z gorzkiej czekolady i karmelu. Ostatni z finalistów Olek też zaskoczył jurorów. 12-letni kucharz przygotował filet z sandacza w sezamie, stek z jelenia, mini torcik biszkoptowy.

4/4
Paulina Foremny
x-news

Program wygrała Paulina! Uczestniczka otrzymała statuetkę, czek w wysokości 15 tysięcy złotych oraz bon na wakacje za 40 tysięcy złotych! Gratulujemy!

 

Więcej na temat MasterChef Junior