Twoja Twarz Brzmi Znajomo 10, kto wygrał 9. odcinek Agnieszka Hekiert i Kris Adamski, jako Lady Gaga i Tony Bennett Mateusz Ziółko jako Don Vasyl Adriana Kalska jako Adele Rafał Szatan jako  Ian Gillan
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 10, kto wygrał 9. odcinek
1/10
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 10, kto wygrał 9. odcinek

 

Za nami 9. odcinek 10. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! Kto wygrał tym razem? Na scenie zobaczyliśmy m.in. Amy Lee, Dona Vasyla czy Sarsę. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden! Zobaczcie naszą relację i dowiedzcie się, kto zdobył czek na 10 tysięcy złotych!

 

Zobacz: Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Honorata Skarbek zaśpiewa wielki hit - "Bring Me To Life"! Wygra?

 

2/10
Agnieszka Hekiert i Kris Adamski, jako Lady Gaga i Tony Bennett

 

Nietypowo rozpoczął się dziewiąty odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jako pierwsi na scenę wkroczyli… Agnieszka Hekiert i Kris Adamski, którzy wcielili się w Lady Gagę i Tony’ego Bennetta.

3/10
Mateusz Ziółko jako Don Vasyl

 

Potem przyszedł czas na Mateusza Ziółko, który jako Don Vasyl zaśpiewał „Tańcz ze mną moje życie”. –

Oprócz roli aktorskiej, głosu, specyficznego wibrata w głosie, udało Ci się jeszcze fantastycznie aktorsko zagrać rolę mężczyzny znacznie od siebie starszego. Ale to był również głos starszego pana. Naprawdę miałam złudzenie wizualne i wokalne, że jestem naprawdę na koncercie Dona Vasyla. Coś cudownego – powiedziała Kasia Skrzynecka. 

4/10
Adriana Kalska jako Adele

 

Adriana Kalska wcieliła się w Adele w utworze „Send My Love (To Your New Lover)”.

– Zrobiłaś tutaj rzecz wyjątkową przez te 9 odcinków. Przeważnie miałaś do czynienia z takimi artystycznymi popaprańcami, którzy zrobili karierę na swoich wadach. A to głosu a to wyglądu. Tak samo jest z Adele, ona też ma jakieś pęknięcie duszy, a ty jako artystka umiesz tam znaleźć swój kawałek świata i człowiek jest przekonany, że to się dzieje naprawdę, a to jest po prostu Ada, która odtwarza nam ten oryginał – mówił Paweł Królikowski. 

5/10
Rafał Szatan jako  Ian Gillan

 

Rafał Szatan stał się Ian Gillanem z Deep Purple w „Smoke On The Water”.

– Powiem ci szczerze, że byłem taki troszeczkę rozdarty na pół, bo z jednej strony zachwyciło mnie to, co zrobiłeś (…). Ale przyznam ci szczerze, że miałem wrażenie, że to nie jest tak, że ty wchodzisz i już nieważne, niech się pali i wali. Tylko widziałem człowieka, który bardzo uważnie stara się, żeby wszystko było na swoim miejscu. I to z jednej strony była siła tego występu, bo wszystko było na swoim miejscu, a z drugiej strony zabrakło mi takiego zerwania się ze smyczy – ocenił Kacper Kuszewski. 

6/10
Honorata Skarbek jako Amy Lee
M. Zawada

 

Honorata Skarbek przeistoczyła się w Amy Lee z Evanescence w „Bring Me To Life”.

–  To jest nieprawdopodobne, jaki robisz postęp i jestem pełna podziwu i szacunku dla twojego rozwoju w tym programie – pochwaliła wokalistkę Małgorzata Walewska. 

7/10
Kasia Maciąg jako Thomas Anders

 

Kasia Maciąg wylosowała postać Thomasa Andersa z Modern Talking i utwór „Brother Louie”.

– Zrobiłaś to ogromnie elegancko, uroczo i z klasą. I bardzo dobrze odrobiona robota. Jesteś cudowną artystką i będzie zaszczytem dla mnie, jeśli kiedyś jako aktorka będę mogła z Tobą zagrać w jakimś filmie – komplementowała Kasię, Kasia Skrzynecka. 

8/10
Michalina Sosna jako Sarsa

 

Michalina Sosna przeszła metamorfozę w Sarsę i wykonała hit „Motyle i ćmy”.

– W ogóle nie wystajesz spoza tej charakteryzacji w ogóle. Musiałam spojrzeć, czy aby na pewno Michalina jest pod spodem. Pięknie zaśpiewałaś. Mam wrażenie, że ten wokal ma podobne cechy do wokalu Sarsy, oprócz tego, że barwę ma trochę jaśniejszą. Bo też są takie przydechy, przejścia na górny rejestr z takim zaśpiewem i równie pięknie ci się udało z tego wybrnąć  i właśnie zgadzam się tutaj z Kacprem, że trochę mało było tej chrypy. Ale co tam. Za to było dużo piękna – powiedziała Małgorzata Walewska.

Gratulacje Michalinie złożyła także sama Sarsa, która gościła w programie

9/10
Marek Molak jako Eric Burdon

 

Marek Molak przeistoczył się w Erica Burdon z The Animals w utworze „The House Of The Rising Sun”.

– Jestem przekonana, że twoja elektryzacja i totalna dzikość wokalna i interpretacyjna fantastyczna w tej piosence przebije się przez każdy ekran nawet najgrubszy. I że państwo telewidzowie będą mieli takie same ciary jakie my tu mieliśmy w tej chwili. Marek total – skomentowała Kasia Skrzynecka

10/10
Boogie jako Drake

 

Boogie wcielił się w Drake’a w „Hotline Bling”.

– Boogie naprawdę świetny występ, fantastyczne wszystkie występy. Jestem po prostu zbudowany, że mogę oglądać, podziwiać, cieszyć się widokiem tak fantastycznych młodych kolegów. Super! – podsumował Paweł Królikowski.

Jurorzy byli wyjątkowo niejednogłośni. 10 punktów otrzymali od każdego z nich:  Boogie, Michalina Sosna, Marek Molak i Adriana Kalska. Szansę na wygraną mieli: Marek Molak, Boogie i Adriana Kalska.

Uczestnicy zdecydowali, że zwycięzcą odcinka został Boogie.

Czek na 10 tysięcy złotych przekazał Fundacji „Pomoc Kobietom i Dzieciom” przeciwdziałającej przemocy w domu.

 

A o 100 tysięcy złotych w finałowym odcinku powalczą: Rafał Szatan, Mateusz Ziółko, Marek Molak i Adriana Kalska. Pozostali jak zwykle wystąpią w duetach.

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo